برای بهتر دیده شدن +1 را کلیک کنید شرکت مهپا مرکز تعمیر پرینتر و اسکنر اچ پی
سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
نویسندگان وبلاگ
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 401
بازدید دیروز : 641
کل بازدید : 1829760
کل یادداشتها ها : 274
خبر مایه


 

طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید


راهنما خرید یک اسکنر ، آشنایی با مشخصات و پارامترهای یک اسکنر مطلوب ما

راهنما خرید یک اسکنر ، آشنایی با مشخصات و پارامترهای یک اسکنر مطلوب ما


اگر انتخاب برای خرید یک قطعه الکترونیکی باشد نیاز به داشتن اطلاعات کافی به یک امر لازم و باید تبدیل می شود چرا که فناوری های جدید در قالب پارامترها و خصوصیات گنجانده می شوند و تفاوت مدل هر قطعه در همین تکنولوژی های به کار رفته در آنان است. اسکنر نیز یکی از همین قطعات است که همزمان با گسترش کاربرد و نقش آن در زندگی دیجیتال، به پیچیدگی ها و تکنولوژی های آن افزوده می شود. زمانی شما فقط می توانستید اسکنرها را در یک سازمان یا نهاد بزرگ دولتی بیابید اما اکنون با فراگیر شدن ابزارهای دیجیتال، نقش اسکنر از مفهوم یک قطعه جانبی کامپیوتر فراتر رفته و به یک ابزار حیاتی برای ادارات کوچک و کاربران خانگی تبدیل شده است. چه نوع اسکنری بخریم؟

? سوالات فنی در خرید یک اسکنر:

یک اسکنر مناسب چه خصوصیاتی دارد؟ کدام مدل اسکنر متناسب با نیازهای ما است؟ و سوالاتی مشابه این ها ذهن هر خریدار اسکنر را در اولین گام به خود مشغول می کند و در مرحله بعد با دیدن لیستی از توضیحات فنی هر اسکنر بیشتر سردرگم خواهد بود.

نوشتار پیش رو با هدف کمک به دوستانی که قصد خرید یک اسکنر مناسب با نیاز خود دارند، نوشته شده و سعی بر این بوده است که اطلاعات لازم و کافی را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد.

? انواع اسکنرهای موجود:

بر حسب نوع اسکن یک سند، اسکنرها به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

? اسکنرهای Flatbed یا مسطح:

اسکنرهای Flatbed یا مسطح متداول ترین اسکنر برای کاربرد خانگی هستند. در این نوع اسکنرها، ناحیه اسکن شامل یک صفحه تخت خواهد بود که سند بر روی آن قرار می گیرد. این نوع از اسکنرها به خاطر راحتی در استفاده و تکنولوژی استفاده شده در هد اسکن آن ها، بیشترین مصرف کننده را دارند.

? اسکنرهای Sheetbed و اسکنرهای استوانه ای

جز اسکنرهای مسطح، اسکنرهای Sheetbed و اسکنرهای استوانه ای نیز در بازار موجود هستند. در اسکنرهای Sheetbed هد اسکن ثابت بوده و سند برای اسکن حرکت داده می شود؛ مانند یک پرینتر. اسکنرهای استوانه ای دارای کیفیت و دقت تفکیک پذیری بالایی هستند و برای اسکن نقشه و چاپ استفاده می شوند

? دقت وضوح تصویر

یکی از مهم ترین پارامترهای دخیل در خرید اسکنر، دقت وضوح تصویر و لامپ تصویر اسکنر خواهد بود. واحد (DPI(Dot Per Inch یا " نقطه در اینچ " برای این منظور استفاده می شود.

برای اسکن یک تصویر معمولی (5*3 یا 4*6) دقت 100نقطه در اینچ کافی خواهد بود. برای اسکن متون و استفاده در نرم افزارهای (Optical character recognition (CR دقت DPI300 مناسب است و برای اسکن تصاویر برای چاپ یا بزرگ نمایی، نیاز به دقت 1200 تا 2400 خواهد بود. بنابراین یک اسکنر با وضوح تصویر 600 * 1200 یا 2400*1200 مناسب خواهد بود.

? Tranparency

اگر قصد اسکن اسلاید یا فیلم را دارید، اسکنر شما باید به یک آداپتور Tranparency مجهز باشد. این آداپتور ممکن است بر روی خود اسکنر نصب شده باشد یا به صورت یک وسیله جانبی به اسکنر اضافه شود. برخی شرکت ها مانند Epson از یک آداپتور Tranparency برای اسکن نگاتیو و عکس های دوربین استفاده می کنند که می تواند برای کارکردهای خانگی و کوچک مناسب باشد.

? ADF یا تغذیه کننده اتوماتیک سند

ممکن است که شما تعداد زیادی سند برای اسکن داشته باشید. (Automatic document feeder (ADF یک قطعه برای تغذیه اتوماتیک اسکنر است که به صورت خودکار سند را به اسکنر تحویل می دهد. بعضی از مدل های اسکنر از این ویژگی برخوردارند و در نتیجه برای اسکن اسناد در حجم بالا و سایز نامناسب مشکل نخواهید داشت. حداکثر سندی که یک ADF می پذیرید نیز باید مدنظر قرار گرفته شود.

? Interface

اسکنر برای ارتباط با کامپیوتر، به یک رابط یا Interface نیاز دارد. این که اسکنر انتخابی شما از چه نوع رابطی استفاده می کند و یا اینکه کامپیوتری که قرار است اسکنر به آن متصل شود چه رابط هایی را پشتیبانی می کند، یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر کامپیوتر شما از USB2 پشتیبانی می کند، حتما اسکنری انتخاب کنید که از این رابط استفاده می کند. چرا که سرعت و سادگی بسیار خوبی با پورت USB وجود دارد. رابط Firewire نیز از سرعت و دقت بالایی برخوردار است اما به همین نسبت قیمت بیشتری بر روی اسکنر تحمیل می کند.

مدل هایی نیز وجود دارد که از چند رابط پشتیبانی می کنند که انعطاف پذیری بیشتری به مصرف کننده می دهد. پورتParallel یا موازی و استفاده از کارت SCSI نیز انتخاب های دیگری هستند که می توانید برای رابط اسکنر داشته باشید. اما از سرعت کمتری برخوردارند. حتما در زمان انتخاب اسکنر مورد نظر خود نوع رابط اسکنر را سوال کنید.

? عمق رنگ

به تعداد رنگ هایی که اسکنر قادر به شناسایی و ذخیره سازی آن ها است، اصطلاحاً " عمق رنگ " گفته می شود و با واحد " بیت در هر پیکسل " اندازه گیری می شود. یک اسکنر مناسب باید حداقل قادر به شناسایی 36 بیت رنگ باشد. امروزه بسیاری از اسکنرهای خانگی تا 48 بیت در پیکسل را شناسایی می کنند که یک کیفیت اسکن مناسب را ارائه می کند.

? ناحیه اسکنر

مانند پرینتر باید مشخص کنید سندهای شما در حدود چه سایزی هستند: A4، A3 یا اندازه های دیگری. حداقل ناحیه ای که برای اسکن نیاز خواهید داشت، 5/ 8 در 7 /11 است که به راحتی می توانید یک برگ A4 را اسکن کنید. اندازه 14*5/8 نیز مناسب است. بدیهی است که برای سندهای بزرگ تر از این اندازه، باید دنبال یک اسکنر مناسب باشید. حداکثر اندازه ناحیه اسکن یک اسکنر یکی دیگر از ملاک های قیمتی است.

? تکنولوژی هد اسکن

هد اسکن، قلب یک اسکنر است که تمامی دقت و سرعت و کیفیت اسکن یک سند از آن منشأ می گیرد. دو تکنولوژی مطرح برای هد اسکن (Contact Image sensor (CIS و Charge couple device هستند که CCD به مراتب کارائی بالاتری داشته و غالب اسکنرهای حرفه ای و با دقت و کیفیت فوق العاده با این تکنولوژی سازگار هستند. اسکنرهای دارای تکنولوژی CIS، حجم کوچک تری نسبت به CCD دارند و از کابل جداگانه ای برای برق استفاده نمی کنند. پیشنهاد می کنم اسکنری که از CCD پشتیبانی می کند، تهیه کنید.

? نرم افزار

به عنوان آخرین ملاک انتخاب یک اسکنر، باید اشاره ای هم به نرم افزارهای اسکن و ویرایش سند داشته باشیم. غالباً همراه اسکنر یک نرم افزار اسکن ارائه می شود. اما اگر نیاز به نرم افزاری قوی و با قابلیت های مناسب برای ویرایش سند دارید یا سند اسکن شما دارای متن است و نیاز به یک نرم افزار OCR دارید، از نرم افزارهای همراه اسکنر غافل نشوید.

? انتظارات خود از یک اسکنر را لیست کنید

اگر قصد خرید یک دستگاه اسکنر را دارید، در اولین گام انتظارات خود را مرور و لیست کنید. اسکنر مورد نیاز شما دقیقاً باید چه توانایی هایی داشته باشد؟ مدل اسکنر (تخت، استوانه ای یا پرینتری)، اسکن سیاه و سفید یا رنگی، سایز سند اسکن، وضوح تصویر یا اندازه دقت تفکیک پذیری مورد نیاز شما برای اسکن، نوع رابط اتصال به کامپیوتر(موازی، USB ،SCSI و Firewire)، اسکن فیلم و نگاتیو، سرعت، تعداد اسکن در دقیقه و عمق رنگ از مهم ترین مواردی هستند که باید برای خود مشخص کنید.

? کیفیت خروجی + سرعت = قیمت بیشتر

فرمول بالا در دنیای اسکنرها معروف است. شما می توانید اسکنرهایی در حدود قیمتی 60 هزار تومان برای مصارف خانگی پیدا کنید و در مقابل اسکنرهای حرفه ای بایگانی اسناد قیمت های نجومی تا 25 میلیون تومان دارند. تفاوت این دو نوع اسکنر در چیست؟

کیفیت خروجی و دقت تفکیک پذیری رنگ، تکنولوژی های به کار رفته در آن ها و سرعت بالای اسکن در دقیقه، پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب یک اسکنر با قیمت مناسب هستند. هراندازه پول بدهید، همان اندازه آش می خورید!

? مشخصات اسکنر مناسب در یک نگاه

? از پورت USB2 پشتیبانی کند.

? ازتکنولوژی هد اسکن CDD استفاده شده باشد.

? دقت وضوح تصویری DPI1200 مناسب هر نوع کار حتی اسکن نمودن عکس به منظور چاپ آن خواهد بود.

? اسکنرهای تخت، نسبت به دیگر مدل ها، دارای راحتی و کیفیت بهتری هستند.

? اسکنری انتخاب کنید که دارای دکمه های کنترلی برای اسکن باشد.

? دقت رنگ 48 بیت بر اینچ کیفیت اسکن رنگی را تضمین می کند.

? نرم افزار اسکن/ ویرایش سند و OCR همراه اسکنر ارائه شود.http://yazdit.mihanblog.com/More 309.ASPX
مقالات ارسالی به آفتاب

  

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید


10 پرینتر لیزری رنگی برتر جهان

10 پرینتر لیزری رنگی برتر

کارشناسان در آخرین بررسی خود 10 چاپگر لیزری رنگی برتر جهان را بر اساس قیمت، فناوری، کاربرد و فروش در بازارهای جهانی برگزیده و لیست آنها را منتشر کردند.

به گزارش پی .سی. ورلد، چاپگرها امروزه به یکی از مهم ترین ابزارهای جانبی رایانه تبدیل شده اند و در این میان، مدل های پیشرفته آن ها مانند چاپگرهای لیزری رنگی بیش از پیش در سراسر دنیا به فروش می روند. مهم ترین نکته ای که در زمینه چاپگرهای رنگی لیزری وجود دارد، قیمت تونر داخلی آن است که همچنان گران است و کاربران در مجموع از قیمت آن راضی نیستند. 

کارشناسان مرکز PC World در آخرین بررسی خود 10 چاپگر لیزری رنگی برتر جهان را بر اساس قیمت، فناوری، کاربرد و فروش آن ها در بازارهای جهانی برگزیده و لیست آن ها را منتشر کرده اند.

چاپگر 5130cdn شرکت دل

10 پرینتر لیزری رنگی برتر

این چاپگر رنگی لیزری برای آن دسته از سازما ن هایی مناسب است که حجم فعالیت های چاپی آنها زیاد است. سرعت بالا، کیفیت مناسب، قابلیت های مختلف چاپی و قیمت ارزان از مهم ترین موارد مربوط به این چاپگر رنگی است.

چاپگر 3130cn شرکت دل

این چاپگر که خرید آن به سازمان ها و ادارات کوچک توصیه می شود، سرعت بالایی در چاپ صفحات به صورت رنگی دارد و آنها را با کیفیت بالا و قابل قبول چاپ می کند. قیمت تونر این چاپگر نیز ارزان است.

چاپگر LaserJet CP4025dn شرکت اچ پی

این چاپگر پر سرعت قابلیت های فراوانی را در خود جا داده است و در مقابل، هزینه چاپ هر صفحه به صورت رنگی با آن بسیار پایین است. تصاویر چاپ شد با این محصول کیفیت مناسبی دارند. قیمت این چاپگر بین 1220 تا 1700 دلار اعلام شده است.

چاپگر C734dn شرکت لکسمارک

آن دسته از شرکت هایی که به دنبال یک چاپگر رنگی لیزری با سرعت بالا، قابلیت های کاربردی و قیمت پایین هستند، می توانند این محصول را خریداری کنند. این چاپگر با قیمت بین 782 تا 993 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد.

چاپگر Phaser 7500 شرکت زیراکس

این چاپگر رنگی لیزری قیمت گرانی دارد، اما کیفیت تصاویر چاپ شده در آن نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار کاملا بهتر است و به کمک آن می توان تصاویر را به اندازه بنرهای تبلیغاتی با کیفیت بسیار مناسب به چاپ رساند. قیمت این چاپگر در بازارهای جهانی بین 2580 تا 3161 دلار است.

چاپگر Mita FS-C5300DN شرکت کیوسرا

این چاپگر پرسرعت، محصولی اقتصادی برای شرکت های متوسط و کوچک محسوب می شود و کیفیت چاپ آن به صورت رنگی بسیار قابل قبول است.

چاپگر LasserJet CP2025n اچ پی

این چاپگر نسبت به مدل های مشابه موجود در بازار قیمت بسیار ارزانی دارد و در عین حال قابلیت های کاربردی فراوانی را در اختیار سازمان های کوچک می گذارد. قیمت این چاپگر در بازارهای جهانی بین 464 تا 626 دلار است.

چاپگر Oki C610dtn

کیفیت چاپ تصاویر رنگی در این محصول معمولی است، اما سرعت بالای آن و قیمت پایین قطعات جانبی مهم ترین عاملی بوده که فروش جهانی آن را افزایش داده است.

چاپگر C780n شرکت لکسمارک

برای شرکت های پرمشغله که میزان چاپ تصاویر رنگی در آنها زیاد است، این محصول گزینه مناسبی محسوب می شود و قیمت مناسبی دارد. این چاپگر در بازارهای جهانی با قیمت 884 تا 1126 دلار به فروش می رسد.

HL-4040CN شرکت Brother

این چاپگر رنگی لیزری با قیمت ارزان خود، سرعت بالا و کیفیت مناسب چاپی، بهترین گزینه برای شرکت های کوچک محسوب می شود. قیمت این محصول در بازارهای جهانی بین 181 تا 534 دلار است.

منبع خبر: farsnews.com


10چاپگر برتر ‌خانگی‌ به روایت دیگر

 

برای پیدا کردن پرینتر مناسب جهت استفاده در خانه، شما با مدل‌های مختلف برخورد می‌کنید. این تنوع شاید باعث ترس شما شود. نیازی نیست که بین مدل‌های مختلف سر درگم شوید چون در اینجا انواع مدل‌ها با هم مقایسه شده‌اند. در اینجا مدل‌های مختلف بر اساس کاربرد آنها گفته شده‌اند.

قبل از هر چیز لازم است بدانید پرینتر را برای چه مصرفی می‌خواهید. برای کار اداری است یا خانگی؟ برای پرینت گرفتن برنامه آفیس است یا نه؟ آیا برای استفاده‌های مختلف و متنوع است یا نه؟ چقدر می‌خواهید هزینه کنید هم برای پرینتر و هم جوهر؟ نیاز دارید رنگی یا سیاه و سفید پرینت بگیرید؟ آیا می‌دانید چه پرینتری نیاز دارید؟ پس حالا 10 پرینتر برتر خانگی را بررسی می‌کنیم:

1 ـ Wide-Format Inkjet MFP

پرینتر HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One دارای سرعت زیاد و اندازه‌ای کوچک برای پرینت است و از انواع چندکاره پرینترها برای کار خانه و دفاتر کوچک می‌باشد.

2 ـ Small Office/Home Office MFP

HP Officejet 6500A Plus e-All-in نوع چندکاره پرینترهاست که قابلیت‌های مختلف مانند پرینت بی‌سیم و قابلیت کار با تعداد زیادی از صفحات با کیفیت بالا دارد.

3 ـ Monochrome Laser Printer

مدل OKI B431dn دارای سرعت بالا و قابلیت کار با تعداد صفحات زیاد و اندازه کوچک را دارد. این نوع پرینتر برای دفاتر کوچک یا خانه بسیار جذاب است.

4 ـ Photo Lab MFP

Canon ma MG8120 Wireless Photo All-In-One Printer جدیدترین محصول کانن است که برای استفاده زیاد در منزل و چاپ عکس‌های خانگی مناسب است.

5 ـ Near-Dedicated Inkjet Photo Printer

این نوع پرینتر برای عکاسان حرفه‌ای و آماتور و همچنین گرافیست‌ها مناسب است. Epson Stylus Photo R2880 چاپی زیبا در مدت زمان کم به شما می‌دهد.

6 ـ Small Office Inkjet Color Printer

پرینتر Epson B-510DN سرعتی مانند پرینترهای لیزری دارد با هزینه کمتر برای هر صفحه، چون قیمت جوهر آن ارزان‌تر است در مقایسه با بیشتر پرینترهای جوهر افشان و لیزری.

7 ـ Small Office Monochrome Laser Printer

پرینتر Lexmark E462dtn سرعت بسیار بالایی دارد و برای کار با تعداد صفحات زیاد برای دفاتر کوچک و متوسط یا گروه‌های کاری مناسب است؛ ولی نمی‌تواند تعداد صفحات بسیار زیاد و سنگین را پرینت کند.

8 ـ Budget Tabloid Inkjet Printer

Canon ma iX7000 Inkjet Business Printer مخصوص استفاده و چاپ صفحات در اندازه 11 تا 17 اینچ است.

9 ـ Photo Lab MFP

Canon ma MP990 Wireless Photo All-In-One Printer هم می‌تواند پرینتر چندکاره خانگی باشد، هم چاپگر مناسب عکس‌های خانگی است.

10 ـ Personal Monochrome Laser Printer

Brother HL-5340D سرعت بالایی برای چاپ دارد و قابلیت کار با تعداد صفحات بالا و چاپ متن با کیفیت بالا و کیفیت بالای گرافیکی در مقایسه با پرینترهای تک لیزری از ویژگی‌های آن است.


  

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید

 


 

معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی

معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی

پرینتر ها در اوایل بیشتر یک وسیله اداری محسوب میشدند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی پای پرینتر ها به خانه ها هم کشیده شد و هر کسی میتواند در خانه ی خود یک پرینتر کوچک و قدرتمند داشته باشد.


امروزه یکی از وسایل یک گرافیست یا عکاس میتواند یک پرینتر حرفه ای باشد ، البته امروزه حتی افراد عادی هم به داشتن یک پرینتر خوب در خانه خود راضی هستند و دوست دارند عکس های مسافرت و تفریحی خود را چاپ کنند.


در کل 5 نوع پرینتر وجود دارد که هر کدام با یک دیگر تفاوت های عمده ای دارند. جوهر افشان ، سوزنی ، لیزری ، سطری و صفحه ای که پر فروش ترین آنها جوهر افشان و لیزری هستند.


همانطور که میدانید اولین چاپگر جوهر افشان در سال 1980 ساخته شد و به خاطر محبوبیت و قیمت مناسب آن تا اکنون این مدل در دست ساخت هست و هر روز مدل های جدید و پیشرفته تر را از این مدل شاهد هستیم. این چاپگر ها معمولا در 2 نوع سیاه سفید و رنگی در بازار موجود هستند که در پایین بیشتر توضیح میدهیم.


در این مقاله میخواهیم به معرفی 4 پرینتر که هر کدام مال کمپانی های جدا از همی هستند و به درد خانه ها و افراد عادی میخورند معرفی کنیم. در این مقاله سعی شده هست که بیشتر پرینتر های را که حجم کمتر و زیبایی بیشتری را دارند را معرفی کنیم.HP Officejet J4580
اچ پی آفیس جت 4580 یکی از زیباترین پرینتر های موجود در بازار هست که با ظاهر زیبا میتواند برای شما کار های پیچیده و دقیقی را چاپ کند.


این چاپگر از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و به جزء قابلیت چاپ ، اسکن ، فکس و کپی هم در خود دارد. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در دقیقه 22 عدد میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود 3000 صفحه را برای شما چاپ کند.


دیگر امکانات این پرینتر LCD کوچک آن و قابلیت plug and play دستگاه هست که دیگر امروزه تمامی پرینتر ها این امکانات را دارند.


این پرینتر فقط دارای 2 کارتریج میباشد که یکی رنگی و دیگری سیاه میباشد که شما میتوانید فقط با یک کارتریج هم صفحات را چاپ کنید.


نقد کلی این دستگاه:
یکی از ویژگی های خوب این دستگاه سرعت چاپ هست که میتواند 28 صفحه سیاه سفید و 22 صفحه رنگی را در عرض یک دقیقه چاپ کند. البته این سرعت ، سرعت چاپ نوشته و متن ها هست و اگر شما بخواهید یک عکس کاملاً رنگی را با تمام کیفیت چاپ کنید چیزی حدود 26 ثانیه به طول می انجامد.
سینی کاغذ این پرینتر قابلیت نگه داری تا 100 برگه را دارد و نوع برگه های که در این پرینتر پشتیبانی میشود Paper (inkjet, photo, plain), envelopes, labels, cards, transparencies, iron-on transfers, HP premium media میباشند.


همانطور که در بالا گفتیم حداکثر اندازه کاغذی که این پرینتر میتواند پشتیبانی کند A4 میباشد ولی کوچکتر بودن کاغذ مانعی ندارد و شما میتوانید کاغذ های A5 ، C6 ، B5 و DL را هم استفاده کنید.
اسکنر این چاپگر چند کاره و از نوع Flatbed, ADF میباشد و حداکثر دقت اسکن آن تا 1200dpi میباشد. حداکثر اندازه کاغذ مورد اسکن باید حدود یک کاغذ A4 و اندازه 216 x 356 باشد.


دستگاه کپی این دستگاه میتواند 28 صفحه را در یک دقیقه کپی کند و حداکثر دقت کپی آن 4800X1200dpi میباشد و میتوان کپی را روی حالت سیاه سفید و رنگی گذاشت.


دستگاه فکس این دستگاه هم یکی از ویژگی های خوب آن میباشد که میتواند تا 100 برگه A4 را در خود ذخیره کند البته بستگی به پیچیدگی صفحات هم دارد که هرچه شلوغ تر و پیچیده تر باشد حجم بیشتری میگیرد. فکس این دستگاه میتواند در 1 دقیقه حدود 180 صفحه را ارسال کند.


نقاط قوت


- عملکرد چند کاره پرینت رنگی و سیاه سفید ، کپی رنگی و سیاه سفید، اسکن سریع و فاکس


- سرعت عمل نسبتا سریع در پرینت و کپی حدود 28 صفحه در هر دقیقه


- مجهز بودن به درگاه USB2 و LCD


- قابلیت پشتیبانی از کاغذهای مختلف با سایز های متفاوت


- زیبایی


- و...


نقاط ضعف


- عدم پشتیبانی از بلوتوث


- عدم پشتیبانی از وای-فای


- عدم پشتیبانی از کارت خوان


نتیجه گیری


این چاپگر فوقالعاده برای افراد ساده کار آمد هست و کسانی که نظرشون روی قدرت و زیبایی یک پرینتر هست این گزینه بهترین گزینه میتواند باشد و فضای بسیار کمی را در میز کار شما اشغال میکند.


قیمت این دستگاه در حال حاضر حدود 110 هزار تومان میباشد.


نمره ما به این دستگاه 9?85 است.

Epson Stylus Photo T50
پرینتر بعدی که قصد معرفی آن را داریم اپسون تی 50 هست که باز برای افرادی که دنبال زیبایی و قدرت خوب هستند مفید هست.


این چاپگر از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و به جزء قابلیت چاپ روی کاغذ میتواند تصاویر شما را روی دیسک های CD و DVD را هم چاپ کند. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در دقیقه 38 عدد میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود 4000 صفحه را برای شما چاپ کند.


نقد کلی این دستگاه
در این دستگاه 6 عدد کارتریج استفاده شده است که این امکان را میدهد عکس های شما را با بهترین کیفیت ممکن چاپ کند. به این صورت که در هر کارتریج یک یا چند نوع رنگ وجود دارد که باعث میشود رنگ ها بهتر روی کاغذ قرار بگیرند ولی در حالی که پرینتر قبلی فقط 2 عدد کارتریج داشت که در یکی 3 رنگ و در دیگری یک رنگ سیاه وجود داشت.
ویژگی اصلی این پرینتر کیفیت فوقالعاده چاپ آن هست که حتما شما را خیره میکند. این پرینتر با استفاده از فن آوری RPM میتواند حداکثر کیفیت 5760×1440 dpi را چاپ کند که در نوع خود بی نظیر است ، البته در بیشتر چاپگر های اپسون این سیستم مدریرت RPM به کار رفته است که یک نقطه قوت نسبت به دیگر دستگاه های چاپگر به حساب می آید.


در فن آوری RPM قطرات به دقت و آرامی روی برگه ها ریخته میشود که اندازه هر بار افشان جوهر حدود 1?5 پیکو لیتر میباشد.


یکی دیگر از فن آوری های چاپگر اپسون هد میکرو پیزو هست که در این تکنولوژی از ارتعاشات الکتریکی استفاده شده است که موجب حرکت لایه های سرامیکی شده و قطره های جوهر از افشانک زیر مخزن کارتریج جوهر خارج می شود. قطع ارتعاشات الکتریکی بلافاصله مانع از پاشیدن جوهر اضافی بر روی کاغذ شده که در نتیجه دور نقطه ایجاد شده کاملاً مسطح و صاف میشود.


بر روی این دستگاه نرم افزاری به صورت رایگان به شما داده میشود که Photo Enhance نام دارد و کار آن افزایش کیفیت چاپ عکس شما میباشد. این نرم افزار تصاویر شما را به صورت خودکار برسی میکند و اگر مشکلی در چاپ بود و یا پیچیدگی آن زیاد باشد نرم افزار چاپگر شما را با آن عکس تنظیم میکند. البته به جزء برسی پیچیدگی این نرم افزار رنگ ها را هم طبیعی تر میکند به طور مثال رنگ پوست بدن انسان یا رنگ برگ درختان سبز.
همانطور که در بالا گفتیم این نوع پرینتر قابلیت چاپ تصاویر را بر روی دیسک های CD و DVD دارد و میتواند روی دیسک های 8 و 12 سانتیمتری انواع تصاویر رنگی و سیاه سفید را به سرعت چاپ کند. البته بعد از چاپ باید کمی صبر کنید تا رنگ کاملا روی دیسک ها خشک شوند. همچنین میتوانید بعد از چاپ روی دیسک آن را بشوید تا تصویر از روی دیسک کاملا پاک شود و اگر میخواهید تصویر از روی دیسک پاک شود باید دیسک های مخصوص چاپ تصاویر را تهیه کنید که معمولا روی آنها براق نیست.


نقاط قوت


- زیبایی


- امکان چاپ تصاویر زیاد


- دقت و کیفیت چاپ ها


- چاپ بر روی دیسک ها


- نرم افزار افزایش کیفیت تصویر


نقاط ضعف


- مصرف جوهر زیاد


-عدم پشتیبانی از بلوتوث و وای-فای


نتیجه گیری


این پرینتر برای افراد حساس به کیفیت بسیار کار آمد هست چون با این چاپگر میتواند تصاویر بسیار با کیفیتی را چاپ کنند همچنین به فضای زیادی احتیاج ندارد.


نمره ما به این پرینتر 9?80 میباشد.

Canon Pixma IP-4700
پرینتر سومی که قصد معرفی آن را داریم کانن پکسما آی پی - 4700 میباشد.


این چاپگر از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و فقط قابلیت چاپ روی کاغذ را دارد. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در دقیقه 8?1 صفحه میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود 3000 صفحه را برای شما چاپ کند.


در این پرینتر از 5 کارتریج استفاده شده که سعی میکنند کیفیت چاپ را بیشتر کنند ، شماره مدل این 5 کارتریج با یک دیگر متفاوت هستند PGI-520BK, CLI-521BK, CLI-521C, CLI-521M, CLI-521


یکی دیگر از امکانات این پرینتر چاپ مستقیم از USB هست که به این صورت است شما میتوانید دوربین عکاسی کانن خود را به این پرینتر وصل کنید و تصاویر خود را مستقیم و بدون نیاز به چیزی چاپ کنید.


نقد کلی این دستگاه
از نظر کمپانی سازنده این نوع پرینتر این دستگاه بهترین مدل چاپگر A4 خود تا کنون هست. کار کردن با این دستگاه بسیار ساده میباشد و با هدف مصارف خانگی ساخته شده است و میتوانید تصاویر شما را با دقت و سرعت خوبی چاپ کند.


زیبایی این دستگاه در دیگر دستگاه های کانن واقعا تک هست و مدل آی پی - 4700 در 2 رنگ مشکی و فلزی در بازار موجود هست.


نرم افزاری به نام Auto Photo Fix II در این دستگاه وجود دارد که به کنترل کیفیت رنگ و دقت آن کمک میکند و عکس را با تمام کیفیت ممکن تنظیم و چاپ میکند. این نرم افزار با استفاده از فناوری الگوریتم تشخیص رنگ چند ناحیه ای به طور خودکار عکس های آماده ی چاپ را آنالیز می کند.


دیگر نرم افزاری که روی این چاپگر موجود است Easy-WebPrint EX میباشد که به وسیله آن میتوانید تصاویر را مستقیم از اینترنت دریافت کنید و سپس با همان کیفیت چاپ کنید. همچنین با این نرم افزار میتوانید هر قسمت از صفحه وب را انتخاب و چاپ کنید.


حداکثر کیفیتی که با این پرینتر میتوانید چاپ کنید 9600dpi میباشد که در نوع خود بی نظیر میباشد. با توجه به قیمت این چاپگر شما میتوانید مانند پرینتر های بزرگ و گران قیمت کیفیت بسیار خوبی را صاحب شوید. 9600dpi کیفیت کمی نیست و کسانی که بیشتر در رشته گرافیک سر و کار دارند میدانند 9600dpi چقدر میتواند روی یک عکس چاپ شده A4 با کیفیت باشد.


در این پرینتر همانطور که گفتیم 5 کارتریج استفاده شده است که در یکی رنگ مشکل و در4 تای دیگر رنگ های دیگر وجود دارد که شما میتوانید با همان رنگ مشکی صفحات زیاد سیاه سفیدی را چاپ کنید.


دیگر ویژگی های این پرینتر قدرتمند درگاه USB و PictBridge است که با آن میتوانید دوربین های دیجیتال را به پرینتر متصل کنید و همان لحظه تصاویر داخل دوربین را چاپ کنید. همچنین روی دستگاه چراغ های LED وجود دارد که میزان رنگ باقی مانده داخل کارتیج ها را نشان میدهد که این کمک میکند افراد بدانند چه وقت باید کارتریج های خود را شارژ کنند.


همچنین اگر بخواهید پشت و روی یک صفحه را چاپ کنید میتوانید به وسیله فن آوری auto duplex در این پرینتر این کار را به راحتی انجام دهید.


نقاط قوت


- کیفیت فوقالعاده چاپ تصویر با 9600dpi


- سرعت چاپ بسیار بالا و توانایی چاپ 9?2 عکس تک رنگ و سیاه سفید و 8?1 عکس رنگی در یک دقیقه.


- استفاده از 5 کارتریچ همزمان.


- از نرم افزارهای Easy-PhotoPrint EX، Auto Photo Fix II و Easy-WebPrint EX.


- عمر زیاد رنگ چاپ های انجام شده روی کاغذ ها


نقاط ضعف


تقریبا هیچ نقطه ضعفی نمیتوان روی این پرینتر گذاشت ولی عدم اسکنر و پشتیبانی از بلوتوث میتواند جزء نقطه ضعف های این پرینتر حساب شوند.


نتیجه گیری


این پرینتر میتواند بهترین کیفیت عکس ها را چاپ کند و با دقت بسیار بالای خود شما را شگفت زده میکند البته میتوان گفت زیبایی زیادی ندارد ولی با توجه به حجم و کیفیت و قیمت آن یک انتخاب هوشمندانه هست.


قیمت حال حاضر این دستگاه در بازار های ایران حدود 130 هزار تومان میباشد.


امتیاز ما به این دستگاه: 9?84

Samsung ML-2525
آخرین پرینتری که میخواهیم معرفی کنیم مال شرکت معروف SamSung میباشد و مدل آن سامسونگ سی ام ال 2525 است که فقط در رنگ مشکی در بازار یافت میشود.


این چاپگر از نوع لیزری تک رنگ سیاه سفید است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و فقط قابلیت چاپ روی کاغذ را دارد. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در یک دقیقه 24 صفحه میباشد و میتواند با شارژ کامل حدود 12000 هزار صفحه سیاه سفید را چاپ کند.


نقد کلی این دستگاه
این دستگاه ویژگی خاصی ندارد و فقط میتوان دیگر وسایل را به وسیله USB به آن متصل کرد. البته کمپانی سازنده حق دارد چون فن آوری لیزری خیلی گران تر از جوهر افشان است و به همین دلیل برای کاهش قیمت ویژگی خاصی روی آن نگذاشته است.


این پرینتر بسیار جمع و جور هست ولی ارتفاع آن کمی بیشتر از دیگر پرینتر ها میباشد. مهمترین ویژگی این چاپگر کیفیت بسیار بالای آن در چاپ نوشته و متن ها هست و میتواند 12 هزار صفحه A4 را چاپ کند.
در سینی کاغذ این دستگاه میتوان 250 عدد کاغذ را نگه داری کرد که در پرینتر های قبلی که به شما معرفی کردیم حدود 100 عدد بوده است.


ظاهر این پرینتر آنچنان زیبا نیست ولی روی آن از پلاستیک براق مشکی استفاده شده هست که نسبتا ظاهر آن را خوب کرده است. همچنین صدای این دستگاه هنگام چاپ بسیار پایین هست که یکی از نقطه قوت های این چاپگر محسوب میشود.


عکس از نمای کنار چاپگر:
روی این چاپگر یک پنل کوچک وجود دارد که با آنها میتوانید چاپ های خود را مدیریت کنید و اگر با خطایی هنگام چاپ مواجه شوید در این پنل توضیح داده میشود. همچنین لازم نیست حتما آن را به رایانه وصل کنید و میتوانید با استفاده از این پنل کار های چاپ را انجام دهید.


عکس از نمای بالا:
سرعت پرینت این پرینتر حدود 24 صفحه در یک دقیقه هست که بسیار زمان خوبی هست ، ولی باز بستگی به پیچیدگی تصاویر دارد که میتواند این 24 را کمتر یا بیشتر کند. البته قبل از شروع چاپ این پرینتر زبان چاپ را به SPL تغییر میدهد که این زمان حدود 25 ثانیه طول میکشد. این زمان قبل از شروع چاپ انجام میگردد و هدف از آن سرعت در چاپ صفحات بعدی میباشد.


نقاط قوت


- اندازه کوچک و وزن کم


- قابلیت چاپ تعداد صفحات بالا


- کیفیت چاپ بالا


- قیمت مناسب


- صدای کم


- ظرفیت بالای سینی نگه دارنده کاغذ


- سرعت در چاپ بالا


نقاط ضعف


- ظاهر نه چندان زیبا


- زمان تبدیل و پردازش طولانی


- عدم پورت دیگر به جزء USB


نتیجه گیری


در کل این پرینتر به درد کسانی که میخواهند فقط متن و اسناد را چاپ کنند بسیار کار آمد هست و با توجه به تک رنگ بودن و سیاه سفید بودن آن ، اصلا برای کسانی که میخواهند عکس های خود را چاپ کنند توصیه نمیشود.


قیمت حال حاضر این دستگاه در بازار ایران حدود 150 هزار تومان میباشد.


تمام این چاپگر های را که به شما معرفی کردیم از یک نوع USB استفاده میکنند که معمولا این نوع در تمام چاپگر ها استفاده میشود. شما در هنگام خرید حتما باید یک کابل USB هم خریداری کنید.
این بود معرفی 4 پرینتر برای مصارف خانگی که در این مقاله خواندید ، ما سعی کردیم بیشتر پرینتر هایی که به درد افرادی که در خانه از آنها استفاده میکنند را معرفی کنیم و قیمت آنها زیر 150 هزار تومان میباشد. نظر ما برای خرید بهترین پرینتر مدل اچ پی آفیس جت 4580 هست چون با قیمت بسیار پایین آن میتوانید 4 دستگاه را به خانه خود بیاورید و با کیفیت چاپ آن حتماً از آن راضی میشوید.


 


  

 

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید


چگونه از پرینتر خود مراقبت کنیم؟
چگونه از پرینتر خود مراقبت کنیم؟

 

 اگر تصور می کنید تنها مشکل شما انتخاب پرینتر مناسب است، سخت در اشتباه هستید! برخلاف بیشتر قطعات کامپیوتری که فقط کافی است آن را به برق زده و دیگر کاری به کارش نداشته باشید، باید مراقبت ویژه ای از پرینترها به عمل آورید و هزینه این نگهداری را نیز بپردازید. ممکن است تصور کنید که با خرید یک مدل ارزان قیمت، هزینه های جانبی نیز کاهش خواهند یافت، اما دقت داشته باشید که قیمت مواد مصرفی اصلی پرینترها تقریباً به اندازه قیمت یک پرینتر نو است.
قبل از نصب پرینتر، حتماً دفترچه راهنمای نصب پرینتر خود را بخوانید تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید. بزرگ ترین مشکل پرینترهای جوهر افشان، خشک شدن جوهر آن ها در صورت عدم استفاده طولانی مدت از پرینتر است. به همین دلیل سازندگان پرینترها بخشی به نام Nozzle Check یا Test Print را در نرم افزار همراه پرینتر قرار داده اند تا در صورت عدم استفاده طولانی مدت از پرینتر، هر هفته یا ده روز یک بار این قسمت را اجرا کنید تا با چاپ یک متن یا طرح مختصر، از خشک شدن جوهر پرینتر جلوگیری کنید. خوشبختاه پرینترهای لیزری چنین مشکلی ندارند.
تا جایی که امکان دارد، سعی کنید از مواد مصرفی اصلی در پرینتر خود استفاده کنید. جوهرهای ساخته شده توسط سازنده اصلی با پرینتر شما سازگاری کامل داشته و می توانید مطمئن باشید که کیفیت چاپ نسبت به قبل تغییر نخواهد کرد. البته می توانید کارتریج را شارژ کنید، اما هر جوهر متفرقه ای با پرینتر سازگار نبوده و تنها برخی از آن ها کیفیت بهتری دارند. این که بدانید کدام جوهر متفرقه با پرینتر شما هماهنگی بهتری از نظر کیفیت نهایی چاپ دارد، تنها با آزمایش این جوهرها امکان پذیر است. شارژ جوهر و کارتریج نیز وضعیت مشابهی دارد و با آن که هزینه آن از خرید یک جوهر و کارتریج جدید بسیار کمتر است، اما مشکلات و افت کیفیت خود را دارد.هر کاغذی نیز با پرینتر شما سازگاری ندارد. وب سایت شرکت سازنده چند مدل کاغذ برای پرینتر شما معرفی کرده، اما می توان از تولیدات سازندگان دیگر نیز بدون نگرانی استفاده کرد. کاغذها در وزن های مختلفی تولید می شوند. وزن بیشتر کاغذ برابر است با کیفیت بالاتر و البته قیمت بیشتر. با این حال، هر کاغذ گلاسه ای برای پرینتر شما مناسب نیست. تصور نکنید که با خرید کاغذ گلاسه هایی که در فروشگاه های لوازم التحریر به فروش می رسند و قیمت پایینی دارند، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. کاغذهای مخصوص پرینترها طوری طراحی شده اند که بتوانند به خوبی جوهر و تونر را جذب کنند. کاغذهای گلاسه معمولی ممکن است نتوانند جوهر را جذب کرده و در نتیجه پس از چاپ با تصویری مبهم و رنگ های به هم ریخته رو به رو خواهید شد. همچنین برای داشتن بهترین کیفیت، قبل از شروع چاپ، نوع کاغذ خود را از فهرست کاغذهای موجود در نرم افزار پرینتر انتخاب کنید. برای مثال، هنگامی که کاغذ شما Premium Glossy است، باید همین مدل را از فهرست کاغذها انتخاب کنید( در شماره های آینده سعی خواهیم کرد مطلبی در مورد انواع کاغذ پرینتر بنویسیم). برای صرفه جویی در مواد مصرفی، سعی کنید در مواقعی که به چاپ با کیفیت نیاز ندارید، از حالت Draft استفاده کنید تا جوهر و تونر کمتری مصرف شود. در پرینترهای جوهر افشان، با هر بار روشن شدن پرینتر، کمی جوهر صرف تمیز کردن هد چاپ می شود. به همین دلیل اگر به صورت مداوم از پرینترهای جوهر افشان استفاده می کنید، دستگاه خود را روشن بگذارید. نگران مصرف برق آن نیز نباشید، زیرا در زمان بیکاری پرینتر در حالت Stand by قرار می گیرد که توان مصرفی را تا حدود زیادی کم می کند.

چگونه از پرینتر خود مراقبت کنیم؟
پرینتر خود را تمیز نگه دارید. اگر سینی نگه دارنده کاغذ پرینتر شما در معرض هوا قرار داشته و همیشه دسته ای کاغذ نیز در آن وجود دارد، باید بدانید که گرد و غبار به سادگی در پرینتر شما نفوذ خواهد کرد و در نتیجه بعد از مدتی باعث بروز مشکلات می شود. به همین دلیل با توجه به میزان استفاده از پرینتر، در بازه های زمانی معین باید داخل پرینتر خود را تمیز کنید. اگر پرینتر شما دارای درب است( مانند درب پرینترهای جوهرافشان که برای تعویض جوهر در نظر گرفته شده اند)، سعی کنید همیشه آن را بسته نگه دارید. برای تمیز کردن بدنه پرینتر نیز از پارچه ای نرم و بدون پرز استفاده کنید. در ضمن هیچ گاه از الکل و دیگر حلال ها برای تمیز کردن داخل و خارج پرینتر استفاده نکنید.
از ابرازهای موجود در نرم افزار پرینتر برای رفع عیب استفاده کنید. این ابزارها شامل تمیز کردن هد پرینتر و تنظیم نازل های چاپ است. بهتر است از ابزار تمیز کردن هد تنها یکی دو بار در هر دفعه استفاده کنید. این ابزار از جوهر پرینتر برای تمیز کردن هد استفاده می کند و در صورتی که چند بار پشت سر هم از آن استفاده کنید، حجم زیادی از جوهر شما مصرف خواهد شد.
نکته آخر شاید کمی ساده به نظر برسد؛ همیشه پرینتر را به کمک دکمه آن خاموش کرده و به طور مستقیم آن را از برق نکشید. انجام این کار باعث می شود که هد پرینتر در محل اولیه خود قرار نگرفته و پروسه خاموش شدن دستگاه به درستی صورت نگیرد.
منبع: عصر شبکه، شماره 106.

مقدمه ای برای تبلیغات تعمیر اپ تاپ


تاریخ آخرین به روز رسانی
آگهی های نوت بوک تنها مرکز شارژ کارتریج لیزر رنگی HP مدلهای: 2605 - 2600 - 1600 CM 1015 - CM 1017 1500 -, از 28000 تومان. 1387/10/23, نوت بوک استوک COMPAQ ... www.mehvar.com/demand/.../notebook/default.aspx - ذخیره شده - مشابهراهنمای خرید نوت بوک - Bihamtaa Forumsنوین روز - لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: EXTENSA 4230 نمایشگاه - نوت بوک ایسر مدل ACER NOTEBOOK 4230. قیمت لب تاپ-4220 ACER · مشخصات نوت نوت بوک ، لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: AS 2930. پردازنده CORE 2 DUE 2.0GHZ, ... اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدآفتاب - اسکنر بافت شناسی تولید شد 28 آگوست 2010 ... این اسکنر بافت شناسی با کاربرد بسیار وسیع در علوم پزشکی، آزمایشگاهی و بافت شناسی امکان اسکن نمونههای بافت از روی لامهایی در ابعاد1در 3 اینچ ... www.aftabnews.ir/vdciuqazvt1auq2.cbct.html - ذخیره شدهدرایور اسکنر - PersianTools Forums 26 ا کتبر 2004 ... درایور اسکنر PhotoShop و نرم افزارهای گرافیکی. ... کسی درایدور اسکنر جنیوس vivid pro II رو داره؟ یه سایت که کمکتون میکنه نیازهی تبلیغاتیتونه ... forum.persiantools.com/showthread.php?t=11245 - ذخیره شدهاسکنر بارکد خوان وایرلس Bluetooth Bluetooth ، وایرلس ، بارکدخوان وایرلس ، اسکنر بارکد خوان ، بیسیم. www.ariadata.ir › صنعت › لوازم صنعتی - ذخیره شده - مشابهچاپگر حرارتی مخصوص فیش :: پرینتر و اسکنر :: کامپیـوتر :: 30 نوامبر 2008 ... پرنیاز ، درج آگهی رایگان ،آگهی، رایگان ، گوگل، درج آگهی، تبلیغ ،تبلیغات ، آگهی استخدام ، آگهی املاک ، درج آگهی ، اگهی ، آگهی رایگان ... www.parniaz.com/10002150.html - ذخیره شده - مشابهراهنمای خرید اسکنر مناسب کد مطلب : 351 عنوان : راهنمای خرید اسکنر مناسب توضیحات : در عصری زندگی می کنیم که نمی توان بدون مطالعه و کسب دانش به یک انتخاب و گزینه مناسب رسید. atalebi.com/مطلب/.../راهنمای-خرید-اسکنر-مناسب/ - ذخیره شدهاسکنر همراه « Ali786 15 مه 2008 ... این اسکنر زیبا که tScan نا داره ایده ای برای تولید یک اسکنر کوچک و قابل حمل می باشد ، کسانی که از رایانه شخصی همراه (نوت بوک خودمون) استفاده ... ali786.wordpress.com/2008/05/15/mobile-scanner/ - ذخیره شدهمعرفی انواع اسکنر 1 پست - 1 نویسنده - آخرین پست: 17 آگوست 2008 این نوع اسکنر برای کسانی که میخواهند حجم بزرگی از اسناد را اسکن کنند و به متن قابل ویرایش دست یابند، بسیار مناسب است. اسکنرهای برگهخور در دو ... www.irancg.com/forum/showthread.php?tid=1318 - ذخیره شده - مشابهدریافت نتایج بحث بیشتر SURVEY - کاربرد لیزر اسکنر در مهندسی نقشه برداری 17 آوریل 2007 ... اسکنر فتو لیزری در واقع یک توتال استیشن روباتیک است که به همراه دوربین فتو گرامتری برد کوتاه بدون نیاز به رفلکتور می تواند با سرعتی بالا و ... surveyman.blogfa.com/post-6.aspx - ذخیره شده - مشابهعکس خرید فروش » اسکنر 13 ژوئن 2010 ... وقتی CD اسکنر را داخل درایو قرار دادم برنامه نصب به صورت AUTO-RUN اجرا شد و لیستی از برنامههای گوناگون بر روی مانیتور به نمایش درآمد. ... blog.parscloob.com/8640-اسکنر/ - ذخیره شده(L2709A) مشخصات محصول : اسکنر مخصوص بایگانی مدارک Enterprise 7000n ... 6 ژوئن 2010 ... خانواده اسکنر مخصوص بایگانی مدارک Enterprise 7000n اچ پی Arrow Address ... اسکنر پیشرفته عکس 8300 اچ پی (L1960A). اسکنر شیت فید 5000 اچ پی ... www.myhp.ir/.../اسکنر-مخصوص-بایگانی-مدارک-Enterprise-7000n-اچ-پی.aspx - ذخیره شده list.novinrooz.com/.../لپ%20تاپ%20ایسر(ACER)%20مدل:%20EXTENSA%204230/ - ذخیره شدهفروشگاه آنلاین سفیر، فروشگاه اینترنتی کالاهای دیجیتال | لپ تاپ ... فروشگاه آنلاین سفیر ، خرید لپ تاپ ایسر Aspire AS4820T - 354G50MNKS را به ... فروشگاه اینترنتی سفیر خرید لپ تاپ ایسر AS 5741 را برای کاربرانی که نوت بوک را ... www.esafir.com/laptop/acer - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر اسپایر AS5741G کد کالا: 4337 لپ تاپ ایسر مدل AS5741G دارای ویژگی هایی از جمله 4گیگابایت رم دی دی آر 3 - 500گیگابایت هارد دیسک - سرعت پردازنده Core i5 430M - صفحه نمایش ... pouyagostar.shoploger.com/product-8829.aspx - ذخیره شدهبهترین قیمت لپ تاپ dell acer sony hp - niazpardaz.com مرکز پخش و فروش انواع لپ تاپ DELL SONY HP MSI ASUS IBM /LENOVO ACER,کیمیا آنلاین,لب تاب مدل dell msi,قیمت لپ تاپ دل,قیمت لپ تاپ hp,بهترین لپ تاپ دل بهترین ... niazpardaz.com/بهترین-قیمت-لپ-تاپ-@192867 - ذخیره شدهنمایندگی لپ تاپ ایسر نمایندگی لپ تاپ ایسر فروش ویژه ی لپ تاپ ایسر فقط 5000000 ریال. لپ تاپ ایسر ایسر ایسر قیمت لپ تاپ ... نمایندگی لپ تاپ ایسر فروشگاه اینترنتی لپ تاپ | فروش نوت ... irani.parsgooya.ir/_نمایندگی_لپ_تاپ_ایسرارزانترین قیمت فروش نوتبوک لپ تاپ ایسر ACER - niazpardaz.com میهن مارکت، بهترین بورس قیمت فروش / خرید لپتاپهای ACER ایسر و سایر نوت بوکها در اولین وبسایت جامع کالایابی اینترنتی ایرا,t,قیمت لپ تاپ ایسر acer,خصوصیات فنی ... www.niazpardaz.ir/ارزانترین-قیمت-فروش-نوتبوک-@234623 - ذخیره شدهنوت بوک ، لپ تاپ ایسر (ACER) مدل : Emachines E725 , ایسر : Acer ... نوت بوک ، لپ تاپ ایسر (ACER) مدل : Emachines E725 ایسر : Acer فروشگاه ارادو. www.oradoshop.com/item-نوت-بوک-لپ-تاپ-5623.htm - ذخیره شدهAcer Aspire 6930-A - لپ تاپ ایسر اسپایر 6930 لپتاپ Acer Aspire 6930 به ردهی لپتاپهای سری Home Entertainment کمپانی Acer تعلق دارد. این سری لپتاپهایی هستند که همگی از ویژگی نمایشگر واید براق، پردازندهی ... www.digikala.com/?Products=Notebook&Product... - ذخیره شدهمعرفی لپ تاپ Acer Aspire 4736 IMIA ONLINE | صفحه اصلی | کیمیا آنلاین | لیست قیمت نوت بوک | لیست ... فروشگاه اینترنتی قطعات کامپیوتر، رایانه، لوازم جانبی، نوت بوک و لپ تاپ ... دانلود درایور لپ تاپ ایسر Acer .... فروش ویژه لپ تاپ توشیبا satellite t135d ... www.kimiaonline.com/ - ذخیره شده - مشابهبررسی لب تاپ ایسر مدل Acer Extensa 5635G-A - مشخصات نوت بوک طراحی ... لپتاپ Acer Extensa 5635 مجهز به پردازندهی دو هستهای Core 2DUO و نمایشگر 15.6 اینچی HD کارآمد برای انواع ارایه در کنفرانسها و کارهای دقیق میباشد. ... 4downloads.ir/majalleh/2010/.../-acer-extensa-5635g-a--.php - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر سفارشی Ferrari می توانید باور نکنید لپ تاپ استوک در حد نو ایسر مدل Ferrari CPU 1.6 AMD RAM 512 Hdd 80 LCD 15 Fax/LAN/WiFi قیمت 350 هزار تومان با ما تماس بگیرید ... www.rayantarh.com/Details.aspx?id=2494&us1=13... - ذخیره شدهنمایندگی لپ تاپ DELL,TOSHIBA,hp,acer,... خرید نوت بوک آکبند و دست دوم خرید لپ تاپ دل سونی ایسر ایسوز سوزوکی اچ پی توشیبا آکبند , کارکرده ,حتی پنتیوم 2 لطفا قبل از تماس از مشخصات دستگاه . ... www.ariadata.ir › کامپیوتر › نوت بوک - ذخیره شده - مشابهلب تاپ ایسر ACER ASPIRE 5720 ایسر اسپایر 5720 لب تاپ نوت بوک های(لپ تاپ) ایسر -نوت بوک های(لپ تاپ) ایسر - ACER ASPIRE 5315 لپ تاپ ایسر مدل. NEW PRICE: 600000TOMANS. ... لب-تاپ-ایسر.goolnar.ir/ - ذخیره شدهPars Market - لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: EXTENSA 4230 نمایشگاه - نوت بوک ایسر مدل ACER NOTEBOOK 4230. قیمت لب تاپ-4220 ACER · مشخصات نوت نوت بوک ، لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: AS 2930. پردازنده CORE 2 DUE 2.0GHZ, ... top.parsmarket.biz/.../لپ%20تاپ%20ایسر(ACER)%20مدل:%20EXTENSA%204230/ - ذخیره شدهفروش لپ تاپ ایسر با قیمت ارزان با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ... 16 ا کتبر 2010 ... فروش لپ تاپ ایسر با قیمت ارزان با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ویستا به قیمت نمایندگی ما نماینده شرکت ویستا هستیم از ما با خاطری آسوده ... 1.gol5.com/.../acer-laptop-sales-with-low-prices-with-warranty-and-after-sales-services-vista-acer-notebook-3063.html - ذخیره شدهلپ تاپ | فروش لپ تاپ | نوت بوک در حال حاضر طیف گسترده ای از نوت بوک ها ( لپ تاپ ها ) با مدلها و مارک های معتبر( ACER .... لیست لپ تاپ های سونی و دل · لیست لپ تاپ های اچ پی و توشیباو ایسر ... www.mahtablaptop.com/ - ذخیره شده - مشابهبررسی تخصصی لپ تاپ ایسر Acer Aspire TimeLinex AS3820T | ال نت | lnetساخت لپ تاپ ایسر با دو نمایشگر لمسی 14 سپتامبر 2010 ... ایسر سرگرم ساخت لپ تایی با دو نمایشگر لمسی مولتی تاچ و بدون کی بورد است که تا پاییز سال 2011 آماده عرضه می شود. www.dpi.net.ir/newsdetail-fa-4656.html - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر ACER 4736 Z - فروشگاه پردیس کوروش کبیر 6 مارس 2010 ... خانه > کامپیوتر - سخت افزار > Laptop - Notebook لپ تاپ و نوت بوک > لپ تاپ و نوت بوک های ایسر Acer > لپ تاپ ایسر ACER 4736 Z ... bazar.pacyrus.com/index.php?dispatch=products.view... - ذخیره شدهمرکز فروش لپ تاپ های مختلف ( asus , Acer , Sony , Dell ... قیمت لپ تاپ Acer. لب تاپasus. نمایندگی لپ تاپ ایسر acer. نمایندگی لپ تاپ سونی درایران. ... نمایندگی فروش لپ تاپ ایسر در ایران. مدل های مختلف لپ تاپ Asus. www.payamdaran.com/10049428.html - ذخیره شدهبهترین قیمت لپ تاپ -ایسر -ACER (آگهی در لوکوپوک: 28 مهر 89)...بهترین قیمت لپ تاپ -ایسر -ACER در سلیت دیجی آنلاین ببرای دیدن لیست قیمتهای بی نظیر ما لطفا روی لینک آگهی کلیک کنید. www.locopoc.com/.../لپ-تاپ...لپ-تاپ-ایسر.../p7777777-cZ515563468.loco - ذخیره شدهباتری( باطری ) لپ تاپ ایسر battry Laptap ACER TM2300 معرفی باتری( باطری ) لپ تاپ ایسر battry Laptap ACER TM2300 از شرکت کیان شاپ ( وارد کننده نوت بوک و قطعات جانبی ) شناسه 25276. iranact.com/..._

/باتری_باطری_لپ_تاپ_ایسر_battry_Laptap_ACER_TM2300.htm - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر قیمت لپ تاپ ایسر قیمت > قیمت لپ تاپ و نوت بوک-ایسر Acer قیمت لپ تاپ و نوت بوک ایسر acer اگر می خواهید در بخش لپ تاپ لوکوپوک تبلیغ کنید، اینجا را کلیک کنید ... iran.parsgoya.com/لپ_تاپ_ایسر_قیمت - ذخیره شدهقیمت/خرید/برسی و مشخصات لپ تاپ ایسر Acer Aspire Timeline 4810TZG ... مشخصات کامل نوت بوک ایسر Acer Aspire Timeline 4810TZG Olympic Edition / Pentium Dual Core SU4100 1.3GHz / 4GB / 500GB / 14" / DVD-SM / Windows 7 Home ... iran24h.com/.../More.aspx?...لپ%20تاپ%20ایسر%20Acer%20Aspire%20Timeline%20... - ذخیره شدهZoom It - بهترین لپ تاپ در بین ارزان ترین ها: Acer Aspire 1410-74G25n 2 ا کتبر 2010 ... Acer سری جدید لب تاپ های خود را تحت نام Aspire عرضه کرده است ایسر هدف از تولید این سری از نوت بوک ها را مصرف کم باتری و قیمت بسیار مناسب ... www.zoomit.ir/.../49-بهترین-لپ-تاپ-در-بین-ارزان-ترین-ها-acer-aspire-1410-74g25n - ذخیره شدهmysafhe.ir - بورس قیمت نوت بوک / لپ تاپ ایسر ACER - کامپیوتر ... mysafhe,سایت آگهی, تبلیغات ,خدمات بازرگانی, صادرات و واردات,نیازمندی رایگان,خدمات پزشکی,سیستم حفاظتی,تعمیر لوازم, خدمات مجالس,زیبایی و بهداشت,صادرات و ... www.mysafhe.ir/بورس-قیمت-نوت-بوک-لپ-تاپ-ایسر-ACER-SSID2472-کامپیوتر-SCA1-Notebook-SSCA12.html - ذخیره شدهبهترین قیمت لپ تاپ ACER -ایسر در بازار- safhe.com - Notebook safhe.com , صفحه ,بهترین قیمت لپ تاپ ACER -ایسر در بازار , ,برای دیدن لیست قیمت لپ تاپ ها -عکس ها و تصاویر لپ تاپ ها , ,لطفا روی لینک آگهی,Notebook. www.safhe.com/بهترین-قیمت-لپ-تاپ-ACER-ایسر-در-بازار-SID962-کامپیوتر-CA1-Notebook-SCA12.html - ذخیره شده نظر خواهی درباره لپ تاپ ایسر 4736z معرفی لپ تاپ Acer Aspire 4736. لپ تاپ های ایسر · » نظر خواهی درباره لپ تاپ . ... نظر خواهی درباره لپ تاپ ایسر 4736z. خرید اینترنتی ویندوز برای لب تاپ Acer . ... xn--------4736z-fgobcbk1b3dva9afcg1c4g3omb7agv99nda47wqa.4fa.ir/S______نظر_خواهی_درباره_لپ_تاپ_ایسر_4736z.html - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر 5740G لپ تاپ ایسر مدل 5740G دارای ویژگی هایی از جمله 4گیگابایت رم - 640گیگابایت هارددیسک - سرعت پردازنده 2.26 گیگاهرتز - صفحه نمایش 15.6 اینچ از نوع LED و . ... aftabbazar.com/productdetails/لپ-تاپ-ایسر.../4266.aspx - ذخیره شده(22 شهریور) ساخت لپتاپ دوقلو از سوی ایسر 16 سپتامبر 2010 ... ساخت لپتاپ دوقلو از سوی ایسر آی تی ایران (1389/06/22) ... ساخت لپ تاپ ایسر با دو نمایشگر لمسی دنیای اقتصاد (1389/06/24) ... www.newsiran.com/.../shownews-824210.aspx?...لپ‌تاپ... - ذخیره شدهفروش فوق العاده لپ تاپ ACER ASPIRE 5536 با سلام . فروش ویژه نوت بوک های ACER ASPIRE 5536 فروش ویژه نوت بوک فروش فوق العاده هارد دیسک نوت بوک لپ تاپ ضد خش حافظه مموری هارد مودم بدنه بازی AMD. iran-tejarat.com/Ads1612/57500.html - ذخیره شده - مشابهنوت بوک ، لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: Aspire 5738 G 654 , ایسر : Acer ... نوت بوک ، لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: Aspire 5738 G 654 ایسر : Acer فروشگاه ارادو. orado.com/item-ایسر-Acer...لپ-تاپ-مدل.../625 - ذخیره شدهلپتاپ ایسر Acer Aspire 5734 Z - فروشگاه مجازی خرید اینترنتی آیا در رابطه با لپتاپ ایسر Acer Aspire 5734 Z سوالی دارید؟ ... لطفا دقیقا مشخص نمایید در مورد محصول چه اطلاعاتی می خواهید لپتاپ ایسر Acer Aspire 5734 Z: ... www.kharidinterneti.com/index.php?productID... - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر Acer [بایگانی] - پرتال تخصصی اولی ها 1 پست - 1 نویسنده - آخرین پست: 27 ژانویه لپ تاپ ایسر Acer از بین مدلهای مختلف برند ACER که به عرضهکننده لپتاپهای ارزان قیمت معروف است نیز مدلهای 4330 و 5738G به عنوان پرفروشهای ... www.avaliha.com/archive/index.php/t-9687.html - ذخیره شدهدریافت نتایج بحث بیشتر لب تاپ ایسر ارزان 11 مه 2008 لپ تاپ ایسر. نمایندگی لب تاپ ایسر در ایران. قیمت لپ تاپ ACER. بعد از اینکه شرکت های ASUS ? HP و ACER لب تاپ های ارزان قیمت و کوچک خود را ... لب-تاپ-ایسر-ارزان.snapshots.ir/لب-تاپ-ایسر-ارزان - ذخیره شدهلپ تاپ لمسی Acer مخصوص کاربران تجاری | پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ... شرکت ایسر یک لپ تاپ جدید لمسی به نام Aspire 5745PG را برای صاحبان مشاغل تجاری عرضه کرده است.لپ تاپ ایسر(ACER) مدل: EXTENSA 4230 Z , ایسر : Acer- فروشگاه ارادو نوت بوک ، لپ تاپ لنوو (Lenovo) مدل : THINKPAD T400S-DEG · لپ تاپ، نوت بوک پاناسونیک (Panasonic) مدل : Toughbook CF-30 · نوت بوک ، لپ تاپ دل(DELL) مدل : XPS ... orado.com/item-4572.htm - ذخیره شدهلیست بهترین مدل های لپ تاپ توصیه گوگل:لیست قیمت جدیدترین مدلهای لپ تاپلیست قیمت جدیدترین مدلهای لپ تاپ. نام شما : ایمیل شما : . تخصصی ترین مرکز خرید و فروش لپ تاپ همراه با گارانتی ... لیست-بهترین-مدل-های-لپ-تاپ.goolnar.ir/ - ذخیره شدهTECHSA - برترین لپ تاپ با بهترین قیمت :: نوت بوک TECHSA - برترین لپ تاپ با بهترین قیمت,نوت بوک,کامپیـوتر. بهترین مارک لپ تاپ. بهترین مارک لب تاب. بهترین مدل لپ تاپ. مدلهای لب تاب اپل. بهترین مارک لب تاپ. www.payamsara.com/10028892.html - ذخیره شده - مشابههمه چیز در مورد لپ تاپ HP - قسمت اول « Persia4Ever 31 ژانویه 2009 ... من خودم یک دونه اچ پی دارم یکی دیگه هم میخوام بخرم اگه میشه بگین مدل بالایی چیه.. در ضمن یک سوال دیگه این که فرق مک با لپ تاپ چیه ؟ ... persia4ever.wordpress.com/.../همه-چیز-در-مورد-لپ-تاپ-hp-قسمت-اول/ - ذخیره شده - مشابهفروش آداپتور اورجینال همه مدل لپ تاپ فروش آداپتور اورجینال همه مدل لپ تاپ به قیمت تجاریفروش آداپتور اورجینال آداپتور اورجینال فروش آداپتور لپ تاپ. iran-tejarat.com/Ads1612/48169.html - ذخیره شدهلپ تاپ | فروش لپ تاپ | نوت بوک در حال حاضر طیف گسترده ای از نوت بوک ها ( لپ تاپ ها ) با مدلها و مارک های معتبر( ACER , SONY , HP , TOSHIBA , DELL ) در این سایت عرضه شده اند . ...

www.mahtablaptop.com/ - ذخیره شده - مشابهNiazeBartar - فروش آداپتور اورجینال همه مدل لپ تاپ فروش آداپتور اورجینال همه مدل لپ تاپ به قیمت تجاری : Dell - Sony - Hp - Toshiba - Acer - Ibm و ............ تکی و عمده - امکان ارسال به کلیه نقاط . ... www.niazebartar.com/ads/fa/14/128/156197 - ذخیره شدهانواع مدل های لپ تاپ سونی وایوAsus مدل جدید مینی لپتاپ خود را با نام Eee PC 1000 معرفی کرد سرویس اخبار خارجی ایتنا - این لپتاپ که در ماه ژوئن آماده شده بود دارای صفحه نمایش ده اینچی با دقت 1024 در 600 پیکسل بوده و با 1GB حافظه بر مبنای پردازنده ... www.asandownload.com/it/archives/4690.php - ذخیره شده - مشابهجدید ترین مدل های لپ تاپ های اپل :: نوت بوک :: کامپیـوتر :: برای ورود به سایت این آگهی کلیک کنید جدیدترین اخبار مربوط به لپ تاپ و جدیدترین قیمت های انواع لپ تاپ جدید ترین مدل های لپ تاپ های اپل با امکان نصب ویندوز ... iranwebshop.info/MGID_11/SGID_1175/10030247.html - ذخیره شدهبهترین لب تاپ 10پست - 8 نویسنده - آخرین پست: 5 ژانویه 2009 رای شما در بین این لپتاپ ها کدومه ؟! اگه دلیل هم دارین بنویسین ! ... پاسخ: بهترین لب تاپ. این دو مدل را داشته باش هر چقدر پول داشتی انتخاب ... www.pcnetwork.ir/showthread.php/5120-بهترین-لب-تاپ - ذخیره شدهدریافت نتایج بحث بیشتر معرفی جدیدترین و پرفروش ترین مدل های لپ تاپ در بهار 1388 - سایت ... 14 مه 2009 ... معرفی جدیدترین و پرفروش ترین مدل های لپ تاپ در بهار 1388 معرفی لپ تاپ. ... مدل acer aspire one zg5 به عنوان لپتاپ رنگی ارزان قیمت acer در ... njavan.ir/forum/showthread.php?t=17038 - ذخیره شده - مشابهPars Market - لیست قیمت جدیدترین مدل های لپتاپ DELL جهت دیدن انواع مدلهای SONY - TOSHIBA - HP - COMPAQ و DELL همراه با مشخصات کامل و قیمت کافیست به لیست قیمت جدیدترین مدلهای لپ تاپ. نام شما : ایمیل شما : ... behtarin.parsmarket.biz/.../لیست%20قیمت%20جدیدترین%20مدل%20های%20%20لپ... - ذخیره شدهدریافت لیست قیمت آنلاین انواع مدل لپ تاپ - تهران - niazpardaz.com آفتاب کاسپین مرکز فروش اقساطی لپ تاپ در استان گیلان جهت دریافت لیست قیمت آنلاین از سایت www.Aftab-co.net استفا,لیست قیمت لپ تاپ 1389,لیست به روز قیمت لپ تاپ ... www.niazpardaz.ir/دریافت-لیست-قیمت-آنلاین-@182359 - ذخیره شدهجدید ترین مدل های لپ تاپ ایسر - HandheldUsers 1 پست - 1 نویسنده - آخرین پست: 11 مارس Acer AS 5738 ZG سیستم عامل : Linpus Linux پردازنده : Intel Dual Core T4300 سرعت پردازنده : 2.1 گیگاهرتز RAM : سه.10 مدل لپتاپ تا 100$زیر قیمت بازار اگر مدل مورد نظر خود را در لیست پیدا نمکنید تماس بگیرید3 Dell 1510 2.5/4/320 web/vista/bluetooth/Fingerpri nt/Gforce/Zigorat گارانتی زیگورات تماس بگیرید ... www.boorsekala.com/.../10%20مدل%20لپتاپ%20تا%20100$زیر%20قیم... - ذخیره شدهخرید و فروش نوت بوک ولپ تاپ,لیست قیمت نوت بوک و لپ تاپ، خرید وفروش ... نوین سیستم پارسی ارایه کننده انواع لپ تاپ و نوت بوک در ایران میباشد. ... کوله پشتی نوت بوک مدل SwissGear 6853. کوله پشتی نوت بوک مدل SwissGear 6853 ... novinsysparsi.com/ - ذخیره شدهبیوتکنولوژی - چه مدل لپتاپی بخریم ( راهنمای انتخاب لپ تاپ ) بیوتکنولوژی - چه مدل لپتاپی بخریم ( راهنمای انتخاب لپ تاپ ) - دست نوشته های روزانه سعید ضیایی. sziaee.blogfa.com/post-167.aspx - ذخیره شدهمدل های مختلف لپ تاپ از شرکت هایی هستند که برای راحتی مصرف کنندگان اقدام به راه اندازی سایت های کامپیوتری در این زمینه کرده اند ... com علاوه بر مشاهده مدل های مختلف لپ تاپ های ... مدل-های-مختلف-لپ-تاپ.iranictnews.ir/T______مدل-های-مختلف-لپ-تاپ.htm - ذخیره شده - مشابهنوت بوک دل | لپ تاپ دل | دل سرویس | فروش نوت بوک دل و لپ تاپ دل با ... فروش استثنایی نوت بوک دل و لپ تاپ دل ، خدمات نوت بوک دل و لپ تاپ دل در ایران زمین. ... مدل های نوت بوک دل ، لپ تاپ دل و سایر محصولات ... www.irzamin.com/ - ذخیره شده - مشابهاخرین مدل لپ تاپ سونی وایو سریz لپ تاپ سونی ساخت ژاپن با ...اخرین مدل لپ تاپ سونی وایو سریz. بهترین های وب : قیمت لب تاب سونی وایو آخرین مدل. درایور کارت شبکه لپ تاپ سونی اخرین مدل لپ تاپ ... xn--------z-0pjdc3a8bo0ak2ad01abqtl9bcb70lda68sqade.4fa.ir/S______اخرین_مدل_لپ_تاپ_سونی_وایو_سریz.html - ذخیره شدهB A B O L S H A H R - معرفی جدیدترین مدل لپ تاپ دل لپ تاپ نوت بوک شرکت دل سری جدید لپ تاپ لتیتیود ایکس2 (Latitude X2) را معرفی کرد در بین لپ تاپ های فوق سبک دل مدل Latitude X2 را می توان به عنوان یکی از ... babolshahr.mihanblog.com/post/72 - ذخیره شدهجدیدترین مدل مک بوک (لپ تاپ اپل) - انجمنهای تخصصی ویوا دانلود 1 پست - آخرین پست: 13 ا کتبرفروشگاه بزرگ سپانو آنلاین www.SepanoOnline.com‏ فروش ویژه نقد و اقساط لب تاب مشاوره تخصصی، خرید ارزان اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدفن خنک کننده لپ تاپ - مدل تاشو | فروشگاه آنلاین خریدنیها فن خنک کننده لپ تاپ - مدل تاشو. حتما زمانی که با لپ تاپ خود مشغول کارکردن هستید، متوجه گرمای زیر لپ تاپ و بدنه آن شده اید. دمای بالا باعث کاهش عملکرد قطعات ... www.kharidaniha.com/1389/.../mini-laptop-coolpad/ - ذخیره شدهراهنمایی جهت خرید لپ تاپ مدل تبلت : سخت افزار کامپیوتر - مرکز ... 12پست - 3 نویسنده - آخرین پست: 26 جولای دوستان و اساتید محترم ممنون میشم مرا در مورد خرید لپ تاپ لمسی راهنمایی کنید . بهترین مدل موجود در بازار بدون توجه به قیمت ... www.centralclubs.com/topic-t69980.html - ذخیره شدهدریافت نتایج بحث بیشتر پیدا کردن مدل لپتاپ پیدا کردن مدل لپتاپ کامپیوتر > نوت بوک Note book - NiazeRooz com. قیمت فروش لپتاپ / نوتبوک ... پیدا کردن مدل لپتاپ برداشت آزاد » Blog Archive » کدام لپتاپ ... irani.parsgooya.ir/_پیدا_کردن_مدل_لپتاپمدلهای جدید لپ تاپ های مدرن 22 ژوئن 2010 ... جدید ترین مدلهای اپن اشپزخانه مدلهای جدید لپ تاپ های مدرن. ترین های ایرونی مدلهای جدید لپ تاپ های مدرن مدل دکراسیون آشپزخانه ای شیک و . ... salam3.parsfa.com/post-60182.html - ذخیره شدهاخبار لپ تاپ و نوت بوک معرفی جدیدترین مدل لپ تاپ دل لپ تاپ نوت بوک شرکت دل سری جدید لپ تاپ لتیتیود ... این لپ تاپ 12.1 اینچی با رزولوشن 1280 * 800 و صفحه نمایش LED می باشد مدل ... www.banklaptopiran.com/Laptop_news.aspx - ذخیره شدهمدل تازه "لپ تاپ های صد دلاری"(+عکس) 22 مه 2008 ... بی بی سی - چند ماه پس از توزیع لپ تاپ های موسوم به "صد دلاری"، که برای کمک به آموزش کودکان کشورهای در حال توسعه تولید شده است، مدل جدیدی از ...

www.asriran.com/view.php?id=43378 - ذخیره شدهدریافت لیست قیمت آنلاین انواع مدل لپ تاپ - تبلیغاتی دات کام 7 مه 2010 ... کامپیوتر -> نوت بوک. دریافت لیست قیمت آنلاین انواع مدل لپ تاپ ... آفتاب کاسپین مرکز فروش اقساطی لپ تاپ در استان گیلان جهت دریافت لیست قیمت ... www.tablighati.com/AdsDetails.aspx?id=21026 - ذخیره شدهلپ تاپ ایسر(ACER) مدل: EXTENSA 4230 Z , ایسر : Acer- فروشگاه ارادو نوت بوک ، لپ تاپ سونی (SONY VAIO) مدل : VGN-SR 140 J/S/P · نوت بوک ، لپ تاپ سونی (SONY VAIO) مدل ... نوت بوک، لپ تاپ فوجیتسو (FUJITSU) مدل : LIFEBOOK AH550 ... www.oradoshop.com/item-لپ-تاپ-ایسر-ACER-4572.htm - ذخیره شدهبهترین مدل لب تاپ چیستراهنمای خرید لپ تاپ 4 جولای 2007 ... میشه یک مارک خوب به من معرفی کنید بسیار ممنون از شما دوست خوبم. 5 #. پرنیان. 15 October 2010 - 00:08. سلام من میخوام یه لپ تاپ بخرم و ... www.writeage.com/laptop_buying_guide.html - ذخیره شده - مشابهراهنمای خرید لپ تاپ موجود در بازار - قسمت اول 10 جولای 2008 ... بازار بزرگ لپتاپها آنچنان متنوع است که اگر قصد خرید یک لپ تاپ را دارید و .... فقط اگه بتونید منو کمک کنید یه لب تاپ خوب بگیرم واسه کارای ... www.tebyan.net/Science_Technology/.../7/.../70138.html - ذخیره شدهخصوصیات یک لپ تاپ خوب - انجمن های تخصصی ترفندستان ... 7 دسامبر 2009 ... می خوام یک لپ تاپ بخرم اگه میشه در این مورد راهنماییم کنین : مدل و خصوصیات سخت افزاری و قیمتش در ضمن نوت بوک چه فر. www.tarfandestan.com/forum/thread2481.html - ذخیره شده - مشابه چگونه با توجه به نیازمان لپ تاپ بخریم؟(قسمت اول)‏ میخوام لپ تاپ بخرم! یکی یه پیشنهاده خوب بده! قیمتش مهم نیست ...‏ یافته های دیگری از دامنه tarfandestan.com » درخواست برای معرفی لپتاپ خوب برای کارهای مهندسی - P30World Forums 6پست - 3 نویسنده - آخرین پست: 11 جولای 2009 درخواست برای معرفی لپتاپ خوب برای کارهای مهندسی مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ. forum.p30world.com/showthread.php?t=331182 - ذخیره شده - مشابه یه لپ تاپ خوب و خوش قیافه چیه؟ترجیحا" وایو یا اچ پی‏ - 6 ا کتبر 2010 یه لپ تاپ خوب و راحت برای یه مهندس کامپیوتر ؟!‏ - 27 سپتامبر 2010 یه لپ تاپ خوب،عالی،خوش دست،زیبا تو رنج 700 تومان میخوام ...‏ - 22 آوریل 2009 تا 2 میلیون لپ تاپ خوب چیه؟d830 یا D820چطوره؟‏ - 22 نوامبر 2007 یافته های دیگری از دامنه forum.p30world.com » دریافت نتایج بحث بیشتر خرید یه لپ تاپ خوب !!!! - BaziCenter Forums 19 سپتامبر 2007 ... خرید یه لپ تاپ خوب !!!! راهنمایی در خرید و مشکلات سخت افزار. forum.bazicenter.com/showthread.php?t=8010 - ذخیره شده - مشابهروزنامهء هموطن سلام - معرفی 3 لپ تاپ خوب! 5 سپتامبر 2005 ... مقله تحلیلی-هموطن- لپ تاپ های Sony Vaio VGN-FS680، Hewlett- Packard Pavilion Z53250 و Gateway 8510GZ که ساخت شرکت های Sony Vaio، HP، Gateway ..


  

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید

 


دستگاه فتوکپی چگونه کار می کند؟به هر مغازه تجاری که وارد شوید دستگاه فتوکپی خواهید دید و عده ای که در صف منتظر استفاده از آن هستند. برای اکثر کارها دستگاه فتوکپی همچون میز و صندلی به یک وسیله رایج تبدیل شده است.

یک دستگاه فتوکپی معمولی از شزکت زیراکس
چگونه بود اگر مجبور بودیم همچون گذشته برای کپی برداری از مستندات مهم از دست استفاده کنیم. اکثر ما از چگونگی کار دستگاه فتوکپی اطلاعی نداریم و تنها منتظر می مانیم که کپی ها مرتب به درون مخزن کاغذ ارسال شوند.در این مقاله به چگونگی عملکرد دستگاه کپی بعد از آنکه شما دکمه Start را زدید می پردازیم.

اصول
گرفتن کپی با چندین قدم پایه شروع می گردد.
- باز کردن درپوش دستگاه کپی
- قرار دادن مستندات از طرف نوشته های ان بر روی شیشه
- انتخاب گزینه هایی کی می خواهیم(تعداد صفحات ، اندازه ، روشنی یا تاریکی)
- فشردن کلید Start
کاری که در این مرحله رخ می دهد شگفت انگیز است در بطن آن دستگاه کپی به خاطر یک اصل فیزیکی کار میکند : بارهای غیر هم نام یکدیگر را می ربایند.
هنگام کودکی شما حتما با الکتریسیته ساکن و بادکنک کار کرده ایددر یک روز خشک زمستانی می توانید با مالیدن بادکنک به ژاکت خود الکتریسیته ساکن در ان ایجاد کنید. بادکنکی که با الکتریسیته ساکن شارژ شده است می تواند قطعات کوچک کاغذ و ذرات شکر را به راحتی جذب کند.

دستگاه فتوکپی نیز روند مشابهی را دنبال می کند :
- درون دستگاه کپی درام(drum)ی موجود است که تا اندازه زیادی مانند بادکنک عمل می کند. شما می توانید ان را با نوعی الکتریسیته ساکن شارژ می شود.
- همچنین درون دستگاه فتوکپی پودر سیاه رنگ بسیار ظریفی به نام تونر موجود
است. درام(drum)ی که با الکتریسیته ساکن شارژ می شود می تواند ذرات تونر را جذب کند.

3 چیز در مورد درام(drum) و تونر وجود دارد که اجازه می دهد دستگاه کپی کار خود را به خوبی انجام دهد:
- درام(drum) می تواند به صورت انتخابی شارژ شود. در نتیجه فقط قسمتهایی از آن تونر را جذب می کند. در دستگاه کپی شما تصویری - با الکتریسیته ساکن - روی سطح درام(drum) ایجاد می کنید. جایی که کاغذ اصلی سیاه است بر روی درام(drum) الکتریسیته ساکن ایجاد اما جایی که سفید است ایجاد نمی کند. چیزی که شما می خواهید این است که بخش سفید کاغذ پودر تونر را جذب نکند.برای انجام اینکار دستگاه کپی از نور استفاده می کند و به این خاطر است که به آن دستگاه قتوکپی می گویند(کپی با استفاده از نور)
- به طریقی تونر باید به سطح درام(drum) و از آنجا به سطح کتغذ انتقال یابد. درام(drum) به صورت انتخابی کاغذ را جذب می کند. آنگاه سطح کاغذ با الکتریسیته ساکن شارژ می شود و تونر از سصطح درام(drum) به سطح خود می کشد.
- تونر به دما حساس است و در نتیجه هنگامی که ذرات نرم تونر از درام(drum) جدا می شوند با استفاده از گرما به سطح کاغذ می چسبند.
درام(drum) یا تسمه از مواد هادی نور ساخته می شوند.

در این بخش مراحل ایجاد یک فتوکپی را شرح می دهیم.

- سطح درام(drum) شارژ می شود.
- باریکه نور شدیدی از کاغذی که روی شیشه دستگاه کپی قرار داده شده است عبور می کند. نور از قسمت های سفید کاغذ منعکس شده و با سطح درام(drum) زیر آن تماس برقرار می کند.
- هنگامی که فوتون های نور با سطح درام(drum) برخورد می کند الکترون ها از اتم های حساس به نور درام جدا شده و سطح مثبت بالایی را خنثی می کند(ناحیه شارژ شده). نواحی تیره سطح کاغذ(مانند متن و تصاویر) نور را به سطح درام(drum) منعکس نمیکند و در نتیجه نواحی با بار مثبت روی درام(drum) باقی می ماند.
- آنگاه رنگینه های تیره که با بار منفی شارژ شده اند(تونر) در سطح درام پخش می شوند و این ذرات رنگینه به بارهای مثبتی که روی درام باقی مانده اند می چسبند.
- آنگاه صفحه کاعذی که با بار مثبت شارژ شده است از سطح درام عبور می کند که در نتیجه آن ذرات تونر از سطح درام به روی کاغذ جذب می شوند.
- در این مرحله کاغذ گرم می شود تا ذرات تونر را با سطح کاغذ بیامیزد.

این تصویر مراحل کار را نمایش می دهد:
هنگامی که دستگاه کپی به صفحه کاغذی که روی شیشه دستگاه قرار دارد نور می تاباند الگویی از محتویات صفحه بر روی سطح درام(drum) زیر آن که با بار مثبت شارژ شده است حک می شود. نوری که از سطوح خالی کاغد منعکس می شود بارها مثبت را که سطح درام را پوشانده اند خنثی می کند این کار باعث می شود تا تنها نواحی تیره کاغذ که نور را منعکس نکرده اند در سطح درام باقی بماند. این بارهای مثبت ذرات تونر را که بار منفی دارند جذب می کنند سپس ذرات تونر به سطح کاغذ سفید انتقال یافته و با آن می آمیزند.

درون دستگاه کپی
اگر شما دستگاه فتوکپی را از هم جدا کنید با انبوهی از قطعات مواجه می شوید با این حال روند فتوکپی گرفتن تنها بر عهده چندین قطعه کلیدی می باشد:
- درام(drum) گیرنده نور(یا تسمه)
- دسته ای از سیم ها
- لامپ و عدسی ها
- تونر
- Fuser
در قسمت بعد در رابطه با هر یک از این اجزا مطالبی را خواهیم آموخت.

 

درام(drum) گیرنده نور
این درام ( یا در بعضی از دستگاه های فتوکپی ، تسمه ) قلب دستگاه است. در اصل غلطکی فلزی است که لایه ای از مواد حساس به نور پوشانده شده است. این لایه از مواد نیمه هادی مانند سلنیوم ، ژرمانیوم یا سیلیکن است. خصوصیتی که این مواد را مناسب ساخته است این است که آنها فقط در بعضی شرایط انرژی الکتریکی را هدایت می کنند و در غیر اینصورت غیر هادی هستند در تاریکی لایه هادی نور بر روی درام به عنوان عایق عمل می نماید و اجازه جریان یافتن الکترون ها را نمی دهد هنگامی که نور با این لایه برخورد می کند انرژی فوتون های نوری باعث آزاد شدن الکترون ها مش ود این الکترونها به نوبه خود باعث خنثی شدن بارهای مثبت پوشاننده سطح درام شده و تصویر پنهان را ایجاد می کند.

انواع درام های فتوکپی

 

دسته ای از سیم ها

دسته های سیم از الکتریسیته ساکن برای پوشاندن درام دریافت کننده
نور و کاغذ کپی با لایه نازکی از یون های مثبت استفاده می کند.
یکی از این سیم ها به صورت موازی به سطح درام کشیده شده و سطح هادی نور را با یون های مثبت شارژ می کند. یکی از سیم های دیگر نیز برای پوشاندن سطح کاغذ در مسیری که به طرف درام ارسال می شود جایگذاری شده است.


لامپ و لنزها
ایجاد یک کپی نیازمند به یک منبع نور با انرژی کافی برای آزاد کردن الکترون ها از اتم های هادی نور است. کدام طول موجهای نور می توانند این کار را انجام دهند؟ به نظر می رسد که اکثر طیف مرئی نور حامل انرژی کافی برای انجام این فرایند هستند مخصوصا طیف سبز و آبی انتهایی هر چیز پایین تر از بخش قرمز طیف مرئی ضعیف تر از آن است که بتواند مواد هادی نور را فعال کند. و با وجود اینکه نور UV برای فتوکپی دارای نیروی بیشتری است. ولی برای چشم و پوست مضر است. به این دلیل استفاده از نور مهتابی یا لامپ نئون برای تاباندن نور بر روی متن اصلی استفاده می شود.
هنگامی که لامپ درون دستگاه کپی روشن می شود از یک سمت به سمت دیگر دستگاه می رود در نتیجه یک نوار از کاغذ را در هر بار روشن می نماید. آینه ای که به لامپ متصل است نور منعکس شده را از درون لنزها به سمت درام در حال گردش در بخش پایینی هدایت می کند. لنزها دقیقا همانند همانی که در دوربین فیلم برداری شما است کار میکند یعنی به شما این امکان را میدهد تا یک کپی از تصویر را در محل خاصی متمرکز کنیم. با وجود اینکه شما نمی توانید واقعا تصویر را بر روی دستگاه کپی طوری متمرکز نماییم تا بر شفافیت محصول نهایی تاثیر بگذارد. با این حال شما می توانید فاصله بین لنز ها و سند اصلی یا بین لنزها و درام را تغیر دهید تا اندازه تصویر اصلی کپی خودتان را کوچکتر یا بزرگتر نمایید.


تونر
تونر معمولا به عنوان جوهر خشک شناخته می شود ولی در واقع هیچ ارتباطی با جوهر ندارد. جوهر مایعی رنگینه دار است. تونر پودری با ذرات ریز از نوع پلاستیک که با بار منفی شارژ شده اند است رنگ سیاه در تونر فتوکپی از رنگدانه هایی که با ذرات پلاستیکی هنگام ساخت مخلوط شده اند نشعت می گیرد.

مهره کوچکی که با ذرات تونر پوشیده شده است.

در دستگاه فتوکپی تونر به مهره های شارژ شده با مثبت بزرگتری متصل است و در مخزن تونر نگهداری می شود هنگامی که مهره های پوشیده شده از تونر بر روی درام می چرخد ، ذرات تونر یون های شارژ شده با بار مثبت بر روی سطح پوشش دار سطح درام را جذاب تر از مهره ها که بسیار ضعیف شارژ شده است می یابند. ذرات مشابه متعاقبا به سمت کاغذی که به صورت الکترواستاتیکی شارژ شده است کشیده می شود. پلاستیک درون تونر از جدا شدن آن از کاغذ جلوگیری می کند شما تنها نیازمند این هستید تا گرما را به تونر اعمال کنید و در نتیجه آن ذرات پلاستیک آب شده و رنگینه ها را به سطح کاغذ می چسباند.

یک نور قوی که سطح کاغذ را برای کپی روشن می کند

برای اینکه دستگاه فتوکپی کار کند باید میدانی از بار مثبت بر سطح درام و کاغذ کپی ایجاد شود این اعمال توسط دسته ای از سیم ها صورت می گیرد(corona wires). این سیم ها در معرض ولتاژ بالا قرار می گیرند که آنها متعاقبا به درام و کاغذ به شکل الکتریسیته ساکن انتقال می یابند.به آسانی می توان نحوه ایجاد تصویر بر روی کمربند دریافت کننده موج که تقریبا همان ابعاد صفحه کاغذ محتوی تصویر را دارد تصور کرد اما مشکل زمانی ایجاد می شود که بخواهیم اینکار را بر روی درام استوانه ای شکل انجام دهیم چگونه می توان مساحت سطح درام با سطح صفحه کاغذ مطابقت داد. راه حل این است که هنگام کپی درام را بچرخانیم اگر درام را با سرعتی آرام همگام با حرکت شعاع نوری از روی سند اصلی می گذرد بچرخانیم می توانیم تصویر را نوار به نوار ایجاد کنیم هنگامی که شعاع باریکی از نور بر روی سطح نازک متناظر روی درام منطبق می شود درام می چرخد تا ناحیه تازه ای از مواد هادی نور را در معرض نور قرار دهد در این حین ناحیه قبلی درام که در معرض نور قرار داشته است می چرخد و با تونر و آنگاه با کاغذ سفید تماس پیدا می کند.
از آنجایی که در دستگاه های فتوکپی مدرن طول کاغذ استانداد کپی شده بسیار بزرگتر از محیط درام است - یک دور کامل درام تنها بخش کوچکی از کاغذ را کپی می کند. در واقع درام باید چندین بار تمیز شده ، با یون ها شارژ شده ، در مقابل فوتون های نوری قرار گیرد و ذرات تونر به آن پاشیده شود تا صفحه کاغذ اصلی را به طور کامل تکثیر نماید. برای مشاهده کننده معمولی این روند پیوشته به نظر می آید زیرا تمام این فرایند در حین چرخاندن درام به طور یک پارچه درون دستگاه فتوکپی هماهنگ شده است.
Fuser

Fuser تماس نهایی را که باعث می شود تا تصویر تونر بر سطح کاغذ دائمی شود را فراهم می آورد. Fuser باید 2 کار را انجام دهد :

- ذوب کردن و فشردن تصویری از تونر بر روی کاغذ
- جلوگیری از تونر ذوب شده و / یا کاغذ از چسبیدن به Fuser
برای انجام این اعمال به لامپ های کوارتزی (quartz tube) و غلتک های پوشیده شده با تفلون(Teflon-coated rollers) نیاز می باشد صفحه کاغذ بین 2 غلتک فرستاده می شود آنگاه غلتک ها به آرامی کاغذ را فشرده کرده تا تونر را به اجزای کاغذ بچسباند در این حین درون غلتک ها لامپ ها روشن هستند که گرمای لازم برای ذوب کردن تونر را فراهم می آورد. چرا تونر بر روی غلتک ها ذوب نمی شود؟ دقیقا به همان شکلی که پوشش نچسب از چسبیدن غذا به ته ظرف شما جلوگیری می کند. تفلون پوشاننده غلتک نیز از چسبیدن کاغذ بر تونر به غلتک ها جلوگیری می کند.

 

جمع بندی
در دستگاه فتوکپی هدایت نور القاء شده از درام برای ایجاد یک تصویر نهفته به شکل بارهای الکتریکی بر روی سطح درام استفاده می شود این تصویر مرئی شده و به سطح کاغذ با تونر شارژ شده خاص انتقال می یابد در این قسمت نحوه ایجاد یک کپی شرح داده می شود:

1- برای اینکه دستگاه کپی کار خود را به خوبی انجام دهد سطح ماده هادی نور باید در ابتدا با لایه ای از یون های مثبت توسط دسته سیم ها پوشیده شود.


قبل از اینکه دکمه Start را فشار دهیم سطح سلنیوم ، ژرمانیوم
یا سیلیکن حاوی نور درام با بارهای مثبت پوشانده می شود.


2- هنگامی که دکمه Start را فشار می دهید لامپ قوی از سطح دستگاه کپی گذشته و نور را به سطح کاغذی که کپی می کنید می تاباند و درام شروع به چرخیدن می کند هنگامی که نور از سطح سفید کاغذ منعکس می شود آینه ها آنرا به سطح درام هدایت می کنند. همانند یک لباس سیاه در یک روز آفتابی ، نقاط سیاه از کاغذ اصلی نور را جذب می کند و در نتیجه نور به نواحی متناظر بر سطح درام تابانده می شود.

3- در نواحی که نور به درام در حال چرخیدن برخورد می کند انرژی فوتون های نوری باعث جدا شدن الکترونها از اتم های هادی نور می شود

4- بارهای مخالف یکدیگر را جذب می کنند - یون های شارژ شده با بار مثبت که لایه هادی نور را پوشانده اند الکترون های آزاد را جذب می کنند از به هم پیوستن یک یون و یک الکترون یک ذره خنثی ایجاد می شود. ذرات باردار تنها در نواحی که نور به درام برخورد نکرده است باقی می ماند چون به این نواحی نور از کاغذ اصلی تابانیده نشده است - نواحی تاریک از متن و تصاویر صفحه اصلی گرفته شده اند.
این قسمت از فرایند تا اندازه ای مشابه نحوه عکس برداری با دوربین است. شما می دانید که هنگامی که فیلم دوربین عکاسی در معرض نور قرار گیرد انرژی فوتون ها باعث یک واکنش شیمیایی در دانه های نقره ای از جنس هالید(silver halide grains) که سطح فیلم را پوشانده اند می شود. این باعث ایجاد تصویری نگاتیوی (negative image) از چیزی که شما درون صفحه نمایش می بینید می شود. با دستگاه فتوکپی شما در نهایت به تصویر واقعی که از الگوی بارهای مثبت باقیمانده از نور تابانیده شده می رسید در دوربین عکاسی شما مجبورید فیلم را با استفاده از فرایندهای شیمیایی خاص تبدیل کنید و آنرا بر روی کاغذ فتوگرافیک حساس به نور چاپ نمایید ، اما دستگاه فتوکپی تصویری قابل رویت تنها با جوهر خشک ، گرما و کاغذ معمولی ایجاد می کنید.

5- ولتاژ به هسته آلومینیومی درام اعمال می شود از آنجایی که نور باعث رسانا شدن سلنیوم می گردد ، در حین اینکه نور به درام تابانده می شود ، جریان می تواند از لایه هادی نور بگذرد و الکترون های آزاد شده از اتم ها سریعا با الکترونهایی که جریانی را در درام ایجاد کرده اند جایگزین می شوند.
6- نواحی از درام که در معرض نور قرار گرفته اند چرخیده و از غلتک های حاوی مهره های تونر می گذرند ذرات ریز تونر بر سطح درام فشرده می شوند. ذرات پلاستیکی تونر دارای بار منفی هستند و به سطوحی از درام که دارای بار مثبت هستند جذب می شوند.

7- دسته های سیم از سطح کاغذ عبور کرده در نتیجه سطح کاغذ با الکتریسیته شارژ می شود.

8- سطحی از درام که به تازگی با تونر پوشانیده شده است چرخیده و با سطح کاغذ که با بار مثبت شارژ شده است تماس حاصل می نماید. سطوح الکتریکی پوشاننده سطح کاغذ نیروی کشش قوی تری نسبت به دانه های پوشاننده سطح درام دارند و در نتیجه ذرات تونر در حین گذر درام به سطح کاغذ می چسبند.

9- هنگامی که تمام کاغذ اصلی با استفاده از تونر بر سطح کاغذ ایجاد شد. کاغذ به سمت Fuser پیشروی میکند. جاذبه ضعیف بین ذرات تونر و سطح صفحه کاغذ به سادگی قابل شکسته شدن است برای ثابت کردن تصویر تونر در جای خود بر سطح کاغذ تمام صفحه کاغذ به درون غلتک های دمایی Fuser ارسال می شود. گرما مواد پلاستیکی را در تونر ذوب کرده و رنگینه ها را با کاغذ ترکیب می کند.

وقتی شما به این مرحله می رسید و کپی خود را در مخزن دارید دستگاه کپی برای روند بعدی آماده شده است یعنی سطح درام تمیز شده است و یون های مثبتی آنرا پوشانده اند.

پرینتر لیزری چگونه کار می کند ؟


مقاله زیر در مورد نحوه کار پرینتر لیزری است پرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می کند. یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. و یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و به شکل متن یا تصویری که باید پرینت گرفته شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و منفی تشکیل می شود این صفحه بوسیله تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود بنابراین آن نواحی از صفحه که دارای بار منفی هستند این پودرها را جذب می کنند پس از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا تصویر مورد نظر روی ان بوجود آید. در مرحله بعد کاغذ باید از غلتک های داغ عبور کند تا پودر روی کاغذ سوخته و دائمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند مرحله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنند.

 


سرعت و قیمت مناسب نسبت به عملکرد خوب باعث شده است تا پرینتر های لیزر برای حرفه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به خصوص نوع سیاه و سفید آن با قیمت نسبتا ارزان در بسیاری از ادارات (پی سی پدیا)و شرکتها و حتی خانه ها یافت می شود. ولی پرینتر لیزر رنگی هنوز برای بسیاری از افراد گران است و فقط برای کارهای حرفه ای استفاده می شود که احتیاج به کیفیت بسیار عالی دارند. پرینتر های لیزر زبان فرمان خود را دارند که اطلاعات دیجیتال دریافتی را به یک فایل تصویری از نوع Bitmap تبدیل می کنند که در نهایت پرینت گرفته می شوند. قابلیتهای Adobe post در بسیاری از پرینتر های لیزر یافت می شود که آنها را برای طراحان گرافیک بسیار مناسب کرده است. زبان PCL شرکت HP یکی دیگر از ربانهای معمول است که در پرینترهای لیزر استفاده می شود.

در سال 1984 کمپانی HP اولین پرینتر لیزر رومیزی را تولید کرد و اکنون پرینتر های لیزر به وفور در بازار یافت می شوند و طرفداران بسیار دارند.

چاپگر از متداولترین دستگاههای خروجی در کامپیوتر است که از آن بمنظور چاپ اطلاعات استفاده می شود . کاربران کامپیوتر صرفنظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقاطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از چاپگر باشند. چاپگرها دارای انواع متفاوتی می باشند چاپگرهای جوهر افشان،لیزری تک رنگ و لیزری رنگی ، سه گروه عمده از چاپگرهای موجود می باشند. هر یک از چاپگرها ( از چاپگرهای جوهر افشان تا چاپگرهای لیزری ) دارای طراحی منحصربفرد خود بوده و بمنظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده اند جایگاه چاپگر
در زمان انتخاب یک چاپگر ، اکثر متقاضیان علاوه بردر نظر گرفتن قیمت ، به پارامترهای دیگری نظیر سرعت و کیفیت نیز دقت داشته و تصمیمآنان برخاسته از توازن بین پارامترهای فوق ، می باشد . تولید کنندگان با ارائهچاپگرهای پیشرفته و تغییر در مدل های قبلی خود ، سعی در جلب رضایت مشتریان مینمایند .چاپگرهای جوهر افشان با امکان اتصال به دوربین های دیجتال ، تحولی بزرگ رادر زمینه چاپ تصاویر ایجاد نموده اند. در مواردیکه از جوهر و کاغذ مخصوص چاپ تصاویردر چاپگرهای جوهر افشان استفاده گردد ، تصاویر چاپ شده دارای کیفیت بسیار بالائیخواهند بود.کیفیت چاپ در چاپگرهای لیزری تک رنگ ، یکی از نکات مهم و برجسته این نوعاز چاپگرها محسوب می گردد. با توجه به امکانات ارائه شده توسط این نوع از چاپگرهانظیر حافظه وسینی محل استقرار کاغذ ، می توان از آنان در مواردیکه حجم عملیات چاپبالا باشد،استفاده نمود. از چاپگرهای لیزری رنگی می توان بمنظور چاپ متن و تصاویربا کیفیت و سرعت مناسب ، استفاده نمود. بموازات کاهش قیمت چاپگرهای لیزری رنگی ،تعداد بیشتری از کاربران تمایل به استفاده و بکارگیری این نوع چاپگرها را پیدانموده اند.
آشنایی با چاپگر ها و انواع و ویژگی های آنها
این دستگاهها به دستگاههای کپی سخت یا Hard Copy معروفند . چاپگر ها انواع و اقسام گوناگونی دارند که به بررسی چند نمونه از آنها می پردازیم.
چاپگرهای ضربه ای
اصول کار این چاپگر های بر اساس ضربه ای است که روی نواری رنگی زده می شود پس یک شکل روی کاغذ ایجاد می شود. چاپگر های زیر از این دسته چاپگر ها هستند.
چاپگرهای سوزنی
در این نوع چاپگر ها علائم توسط نقطه های کوچکی به نام Dot حاصل می شود که این نقاط توسط سوزن نازکی به نام Pin برخورد با نوار رنگی و انتقال رنگ بر روی کاغذ به وجود می آید. این چاپگر ها با سر و صدای زیادی کار خود را انجام می دهند و سرعت آنه به طور متوسط 300 کاراکتر در ثانیه است . چاپگرهای مدل LQ-100 ، LO1170 ، LQ300 از کارخانه Epson از این دسته هستند و هر چه تعداد سوزنها بیشتر باشد چاپگر می تواند تصاویر ظریف تری را
تولید کند و مطمئناً گرانتر خواهد بود.
چاپگر حروفی (آفتابگردان)
در این چاپگر ها تمام علائم و اعداد به صورت برجسته بر روی یک گوی قرار دارند. هر گاه علامتی می خواهید چاپ شود این علامت در جلوی هد چاپگر قرار می گیرد پس با ضربه این علامت روی کاغذ چاپ می شود.
این چاپگر ها بسیار شبیه دستگاه های ماشین نویسی است . سرعت آنها بین 10 تا 90 کاراکتر در ثانیه است.
چاپگرهای غیر ضربه ای
گونه ای از چاپگر ها هستند که عملیات مکانیکی مانند ضربه در آنها وجود ندارد و دارای سر و صدای کمتری هستند اما معمولاً گرانتر بوده و با تکنولوژی بالاتری ساخته می شوند. بطور کلی این چاپگر ها بر اساس پاشیدن جوهر یا حرارت یا لیزر کار می کنند. حال به بررسی مهمترین آنها می پردازیم
چاپگر های جوهر افشان
در این چاپگرها مخازن جوهری وجود دارد . جوهر با فشار از روزنه هایی خارج می شود و روی کاغذ پاشیده می شود بدین ترتیب شکل مورد نظر روی کاغذ نقش می بندد. کیفیت این چاپگر های بالاست و این چاپگرها بدون سر و صدا کار می کنند . این نوع چاپگر های برای کارهای نقاشی و گرافیکی بسیار مناسب هستند. باید روزنه های کوچک که عمل پاشیدن رنگ را انجام می دهند خشک شوند و باید در نگهداری این چاپگر ها دقت لازم را کرد. یک راه برای رفع این اشکال این است که هر چند وقت یک بار اجباراً یک تصویر یا متن کوچک را چاپ کرد.
چاپگرهای حرارتی
کاغذ این چاپگر های مخصوص می باشد. بر روی همه این چاپگرها سوزنهایی وجود دارد. با گرم شدن سوزنها تغییرات شیمیایی روی کاغذ که جنس مخصوصی دارند حاصل می شود. نگهداری کاغذ این چاپگر های مشکل است زیرا در اثر گرما یا زمانهای طولانی رنگ کاغذ های عوض می شود و شاید علائم و اعداد چاپ شده دیگر قابل رویت نباشند.
چاپگرهای لیزری
طرز کار این چاپگر های مانند دستگاه فتوکپی است. در ابتدا کاغذ توسط نور لیزر که با سرعت روشن و خاموش می شود انرژی داده می شود حال به نسبت انرژی های قرار گرفته روی کاغذ پودر یا مایع در آنجا قرار می گیرد و در نهایت تصویر نهایی بر روی کاغذ پدید می آید.
این چاپگر های بدلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب و طرز استفاده ساده از بهترین چاپگرها به شمار می رود.ویژگی ها ی مهم یک چاپگر
از مهمترین ویژگی های مرتبط با چاپگر ، می توان بهموارد زیر اشاره نمود :

سرعت: افزایش سرعت چاپگرها یکی از مهمترینعوامل حضور موفقیت آمیز در صحنه رقابت تجاری بین تولید کنندگان است . تعداد صفحاتیرا که یک چاپگر می تواند در واحد زمان( دقیقه ) چاپ نماید ، همواره مورد نظر تولیدکنندگان بمنظور افزایش توان رقابتی محصولات تولیدی خود و پاسخگوئی به نیاز متقاضیانمی باشد. سرعتی که تولیدکنندگان بر روی آن متمرکز و آن را بعنوان یکی از شاخص هایچاپگرهای تولیدی خود عنوان می نمایند ، صرفا" به چاپ اسناد متنی ساده و یا سرعت چاپدر حالت پیش نویس ، مربوط می گردد( مدت زمان ارسال اطلاعات از کامپیوتر برای چاپگردر محاسبات اعلام شده ، لحاظ نمی گردد ) . سرعت اعلام شده توسط تولید کنندگان با آنچیزی که در عمل محقق می گردد ، در برخی حالات دو و یا سه مرتبه (در بعضی موارد بیشاز دو و یا سه مرتبه ) بیشتر بوده و عملا" در زمان چاپ به محدوده و میزان اعلام شدهنمی رسد.مثلا" در بررسی انجام شده بر روی تعدادی از چاپگرهای جوهر افشان که تولیدکنندگان سرعت آنان را در حالت چاپ متن ، بین 2 / 5 تا 21 صفحه در دقیقه(ppm ) اعلامکرده بودند ، در عمل سرعت بین 9 / 1 تا 2 / 7 صفحه در دقیقه ، محقق شده است . دروضعیتی مشابه در مواردیکه تولید کنندگان سرعت چاپ تصاویر را بین 2 / 2 تا 15 صفحهدر دقیقه عنوان نموده بودند درعمل وبا توجه به تست های انجام شده،محدوده فوق به 5 / 0 تا 5 /1 تنزل پیدا کرده بود. وضعیت فوق مختص چاپگرهای جوهر افشان نبوده و دررابطه با چاپگرهای لیزری تک رنگ و رنگی نیز صدق می کند.در بررسی انجام شده بر رویتعدادی از چاپگرهای لیزری تک رنگ ، سرعت بین 10 تا 18 صفحه در دقیقه در عمل برایچاپ متن ، محقق شده است . سرعت فوق ، بین یک تا سه مرتبه کمتر از تعداد صفحاتی استکه توسط تولید کنندگان اعلام می شود وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی و در هنگامچاپ تصاویر بدتر نیز می شود . مثلا" در چاپگرهای لیزری رنگی سرعت چاپ تصاویر بین 1تا 3 صفحه در دقیقه بوده و این میزان 8 مرتبه کمتر از آن چیزی است که تولید کنندگاندر آگهی های تبلیغاتی خود اعلام می نمایند .

کیفیت چاپ: تقریبا" تمامی چاپگرهای لیزری رنگی و تک رنگ، متن را با بالاترین کیفیت و سرعت چاپ مینمایند. چاپگرهای لیزرزی رنگی ، نمودارهای رنگی و تصاویر گرافیکی دو بعدی را بخوبیچاپ می نمایند،ولی کیفیت عکس های چاپ شده توسط آنان ، قابل قیاس با چاپگرهای جوهرافشان نمی باشد.(در صورت استفاده از کاغذهای مخصوص گلاسه بهمراه چاپگرهای جوهرافشان ، کیفیت چاپ تصاویر وضعیت بمراتب مطلوبتری را پیدا خواهد کرد ) . کیفیت چاپمتن در اکثر چاپگرهای جوهر افشان مشابه چاپگرهای لیزری نبوده و در برخی موارد تشخیصیک متن با جزئیات واضح بر روی تصاویر ، مشکل می باشد.

دقت چاپ: چاپگرهای جوهر افشان معمولا" دارای حداکثر دقت 2400 در 1200 نقطه در اینچ (dpi) میباشند. دقت چاپ در چاپگرهای جدید جوهر افشان به مرز 4800 در 1200 نقطه در اینچرسیده است. .بهترین روش بمنظور بررسی کیفیت چاپ یک چاپگر ، مشاهده نمونه خروجیتولیده شده توسط آن است . چاپگرهای لیزر تک رنگ ، معمولا" دارای دقتی بین 600 در600یا 1200 در 1200 نقطه در اینچ می باشند . وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی به1200در 1200 و یا 2400 ر 2400 نقطه در اینچ ، می رسد . دقت فوق ، برای چاپ متون وتصاویر گرافیکی ساده بسیار مناسب می باشد .

قیمت چاپ هر صفحه: قیمتکارتریج در چاپگرهای جوهر افشان بالا می باشد. قیمت تولید کنندگان برای کارتریج هایسه رنگ ، بین 21 تا 38 دلار و برای جوهرهای مشکی تک رنگ 12 تا 34 دلار می باشد. معمولا" کارتریج هائی که دارای قیمت مناسبتری می باشند از جوهر کمتر استفاده مینمایند. هر کارتریج قادر به چاپ 300 تا 800 صفحه می باشد . لازم است در زمان انتخابچاپگرهای جوهر افشان، قیمت تمام شده هر صفحه تک رنگ و رنگی را محاسبه کرده و از آنبعنوان یک پارامتر در تصمیم گیری استفاده گردد .بیشتر تولید کنندگان استفاده ازکارتریج های با کیفیت بالا را توصیه می نمایند.قیمت کارتریج های فوق از کارتریج هایمعمولی کمی گرانتر بوده ولی حجم جوهر استفاده شده در آنان دوبرابر است . بدیهی استدر چنین مواردی قیمت تمام شده چاپ یک صفحه کاهش پیدا خواهد کرد . تولید کنندگانیمانند Canon،‌Epson و HP کارتریج هایی را وارد بازار کرده اند که هر رنگ دارایکارتریج اختصاصی خود می باشد ( در مقابل استفاده از یک کارتریج برای تمامی رنگ ها ) . قیمت کارتریج ها ی فوق نسبت به کارتریج های معمولی اندکی بیشتر است .چاپگرهایلیزر رنگی از یک تونر کارتریج جداگانه برای هر رنگ استفاده می نمایند. در بررسیاولیه بنظر می آید با توجه به قیمت بالای کارتریج این نوع چاپگرها ، قیمت تمام شدهچاپ هر صفحه بیشتر از چاپگرهای جوهر افشان باشد، ولی چون هر کارتریج در این نوع ازچاپگرها قادر به چاپ 6000 تا 12000 صفحه می باشد ، قیمت تمام شده چاپ یک صفحه درآنان پایین تر از چاپگرهای جوهر افشان خواهد بود.

امکانات: تقریباً تمامی چاپگرهای جوهر افشان،امکانات یکسانی را ارائه و دارای حداقل حافظه ( بافر) می باشند . چاپگرهای فوقدارای امکانات لازم بمنظور اتصال به شبکه نمی باشند. تعدادی اندک از تولید کنندگان، اقدام به ارائه چاپگرهای جوهر افشان با کاربرد تجاری نموده که دارای امکاناتبیشتر نظیر :حافظه بیشتر ، امکان اتصال به شبکه و سینی اختیاری محل قرار دادن کاغذمی باشند . چاپگرهای لیزری معمولا" دارای امکانات بیشتری نسبت به چاپگرهای جوهرافشان می باشند. چاپگرهای لیزری تک رنگ ، قادر به نگهداری 150 تا 700 برگ می باشند ( مقدار فوق در چاپگرهای لیزر تک رنگ حرفه ای ، 600 برگ است) . چاپگرهای لیزریرنگی، قادر به نگهداری 200 تا 1200 برگ را دارا می باشند. بر روی این چاپگرها امکاننصب سینی کاغذ بمنظور افزایش تعداد کاغذها تا 5000 برگ نیز وجود دارد. اکثرچاپگرهای لیزری ،دارای حداقل 8MB حافظه( بافر) می باشند.افزایش میزان حافظهچاپگر،امکان چاپ همزمان تعداد صفحات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد . میزان حافظه چاپگر برای کاربرانی که حجم عملیات چاپ آنان بالا می باشد ، 32 مگابایتپیشنهاد می گردد .

چاپ عکس: برخی از چاپگرهای جوهر افشانی کهقابلیت چاپ عکس را دارا می باشند از یک پورت اختصاصی USB ، بمنظور اتصال مستقیمچاپگر به دوربین دیجیتالی استفاده می نمایند. با استفاده ازپورت فوق ،دوربین دیجیتالبه چاپگر متصل و امکانارسالتصاویر انتخابی برای چاپگر فراهم می گردد( ضرورتی به استفاده از کامپیوتر وجودندارد ) . با استفاده از چاپگرهای جوهر افشان و بکارگیری مناسب کاعذهای مخصوص چاپعکس ، می توان کیفیت چاپ تصاویر را در مقیاس بالائی افزایش داد . [3]

طرز کار چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری با توجه به ویژگی های منحصربفرد خود طی سالیان اخیر با استقبال عموم کاربران کامپیوتر در سراسر جهان مواجه شده اند. شرکت های تولیدکننده این نوع چاپگرها متناسب با خواسته های جدید و همزمان با پیشرفت تکنولوژی ، مدل های متفاوتی از این نوع چاپگرها را به بازار عرضه نموده اند.
مبانی چاپگرهای لیزری
استفاده از الکتریسیته ساکن در تکنولوژی چاپگرهای لیزری، یکی از اصول مهم و اولیه است . الکتریسیته ساکن یک شارژ الکتریکی است که توسط اشیاء عایق ایجاد می گردد. بدن انسان نمونه ای در این زمینه بوده که می تواند باعث ایجاد الکتریسیته ساکن گردد. انرژی حاصل از الکتریسیته ساکن باعث ایجاد چسبندگی بین اشیاء می گردد. ( نظیر لباس های داخل یک ماشین خشک کن ). رعد و برق حاصل از یک ابر صاعقه دار نیز حامل الکتریسیته ساکن بوده که مسیر ابر تا زمین را طی خواهد کرد. شکل زیر عناصر اصلی یک چاپگر لیزری را نشان می دهد

چاپگر لیزری از پدیده فوق بعنوان یک نوع " چسب موقت " استفاده می نماید. هسته اساسی سیستم فوق ، دستگاهی با نام " نورپذیر" (Photoreceptor) است . ماهیت فیزیکی دستگاه فوق، یک استوانه و یا یک سیلندر است. دستگاه فوق از مواد هادی نور تشکیل شده که توسط کوانتوم نور تخلیه می گردند. در ابتدا ، استوانه یک شارژ مثبت را از طریق یک سیم حامل جریان الکتریکی (Corona Wire) ، پیدا می کند . همزمان با چرخش استوانه ، چاپگر یک پرتو نور لیزری نازک را بر سطح استوانه بمنظور تخلیه الکتریکی بخش مربوطه ، می تاباند. در ادامه لیزر حروف و تصایر را بر سطح استوانه خواهد نوشت .( یک الگو از شارژ الکتریکی ) . سیستم فوق می تواند با شارژ معکوس هم کار نماید، در این حالت یک شارژ الکترواستاتیک مثبت بر روی یک شارژ منفی بعنوان زمینه در نظر گرفته خواهد شد. شکل زیر استوانه چاپگر لیزری را نشان می دهد.

پس از عملکرد الگوی موردنظر ، چاپگر سطح استوانه را با گرد جوهر ( پودر مشکی رنگ با کیفیت مناسب ) شارژ شده مثبت، می پوشاند. با توجه با اینکه پودر فوق دارای شارژ مثبت است ، تونر به ناحیه تخلیه شده استوانه ( بار منفی ) چسبانده می گردد.( در این حالت شارژ زمینه مثبت نخواهد شد ) . عملیات فوق مشابه نوشتن بر روی سودا و چسباندن آن بر روی سطح مورد نظر است .
پس از چسباندن پودر مورد نظر ، استوانه حول یک کاغذ می چرخد .قبل از اینکه کاغذ زیر استوانه قرار بگیرد ، یک شارژ منفی توسط سیم انتقالی Corona به آن داده می شود. شارژ فوق بمراتب قویتر از شارژ منفی الکترواستاتیک مربوط به تصویر بوده و کاغذ قادر به رها کردن پودر مربوطه خواهد بود. همزمان با حرکت کاغذ (با سرعت معادل استوانه) بر روی کاغذ تصویر مربوطه درج خواهد شد. بمنظور ممانعت از چسبیدن کاغذ به استوانه ، بلافاصله پس از درج تصویرعملیات تخلیه شارژ توسط یک سیم Detac corona انجام خواهد شد.
درنهایت ، چاپگر کاغذ را از بین یک Fuser ( یک زوج غلتک گرم ) عبور داده می شود. در حین انجام فرآیند فوق، گردجوهر پاشیده شده در کاغذ تنیده می گردد. غلتک ها باعث حرکت کاغذ به سمت سینی خروجی خواهند شد. Fuser باعث گرم شدن کاغذ نیز خواهد شد بهمین دلیل زمانیکه کاغذ از چاپگر خارج می گردد ، داغ است .
چه عاملی باعث می شود که کاغذ سوزانده نگردد؟ مهمترین عامل سرعت است . سرعت حرکت کاغذ توسط غلتک ها بگونه ای خواهد بود که باعث عدم سوختگی کاغذ خواهد شد.
پس از ریختن پودر بر روی کاغذ ، سطح استوانه تحت تاثیر یک لامپ تخلیه قرار می گیرد. این لامپ روشن تمام سطح "نور پذیر" استوانه را تحت تاثیر قرار داده و تصاویر الکتریکی را پاک خواهد کرد. در ادامه سطح استوانه توسط سیم شارژ Corna تحت تاثیر شارژ مثبت قرار می گیرد.

 

 

 


  

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید


کارتریج چیست ؟
منبع تامین رنگ در چاپگرها بسته به نوع چاپگر تونر یا کارتریج نامیده می‌شود چاپگرهای جوهر افشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می‌شود. رنگ‌های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می‌شود: cyan(آبی)، magenta (قرمز) و‌ (yellow) زرد که به همراه آن‌ها یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می‌رود. بعضی از چاپگرهای جوهرافشان، از ترکیب سه رنگ اصلی، رنگ مشکیِ مرکبی به وجود می‌آورند که برای نوشتن متن چندان مناسب نیست و رنگ آن به صورت مشکی متمایل به سبز یا آبی می‌باشد. در سری قدیم چاپگرهای جوهرافشان، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ‌ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید. ولی امروزه در چاپگرهای جوهرافشان، این سه رنگ از یکدیگر جدا شده‌اند. معمولاً اکثر چاپگرهای جوهر افشان از چهار رنگ اصلی تشکیل شده‌اند. ولی شما برای چاپ حرفه‌ای عکس، به یک چاپگر با شش رنگ مجزا احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی، دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن ‌باشد که در ایجاد تصاویر با رنگ‌های طبیعی‌تر تأثیرگذار است.

 

چگونه کارتریج پرینتر های Inkjet را نگهداری کنیم
وقتی کارتریج جوهر تمام میشود یا نزدیک تمام شدن است اگر دقت لازم را در نگه داری از آن بعمل نیاورید ، سریعا خشک شده و دیگر نمی توان آنرا پر کرد . بدین ترتیب مجبور هستید پول بیشتری برای خرید دو عدد کارتریج نو صرف کنید . پس وقتی اولین آثار اتمام جوهر هر کدام از کارتریجهای رنگی یا سیاه را مشاهده کرده ، وقت را تلف نکنید و سریعا آن کارتریج را از پرینتر خارج کرده و به روش زیر بسته بندی کنید تا به دست کسی برسانید که بتواند آنرا برایتان شارژ کند . اگر خودتان هم میتوانید کار شارژ را انجام دهید ، چه بهتر ، باز هم صرفه جویی کرده اید . برای بسته بندی هر کارتریج بصورت جداگانه به وسایل زیر نیاز دارید :
1- یک عدد کیسه پلاستیکی زیپ دار (زیپ لاک)
2- یک نوار باریک (30 در 2 سانتیمتر) از پارچه کرکی یا کاغذ کاهی نسبتا کلفت یا دستمال کاغذی کلفت
3- یک عدد کش حلقه ای
روش بسته بندی به شرح زیر است:
1- کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید .
2- نوار باریک را چند تا کنید تا به اندازه طول حدود 3 سانتی متر کوچک شود . آنرا خیس کنید . این خیسی باید حاوی آب باشد اما چکه نکند .
3- کارتریج و نوار خیس شده را در پلاستیک قرار دهید . توجه کنید که نوار خیس کافی است به بدنه کارتریج بچسبد و نباید هیچگونه تماسی با هد چاپ یا قسمت های جوهری کارتریج داشته باشد . وظیفه این نوار خیس ، مرطوب نگهداشتن داخل پلاستیک است .
4- کیسه را بسته و زیپ آنرا خوب ببندید .
5- با کش دور پلاستیک را مهار کنید .
6- هرچه سریعتر نسبت به شارژ آن اقدام کنید .
اگر نتوانستید کارتریج را به موقع شارژ کنید لازم است تا نوار کاغذی را حداقل هفته ای یکبار مجدا خیس کنید .
پس به نکات مهم زیر دقت کنید:
1- به محض تمام شدن جوهر کارتریج ، آنرا از پرینتر خارج کرده و در کیسه پلاستیکی قرار دهید . در غیر اینصورت کارتریج سریعا خشک شده و باید بدور انداخته شود .
2- در کارتریج رنگی ، به محض اتمام اولین رنگ ، کارتریج را بسته بندی کنید . تغییر رنگ طبیعی تصاویر به شما کمک میکند تا متوجه اتمام یک رنگ شوید .
3- اگر هرچه سریعتر کارتریج را پر کنید ، شانس کار مجدد با آنرا خواهید داشت .

درهنگام خرید کارتریج به چه نکاتی توجه کنیم :
هنگام خرید پرینتر قبل از هر جست وجویی به جوهر مصرفی آن توجه کنید . در واقع انتخاب یک جوهر مناسب به مراتب از انتخاب دستگاه پرینتر مهم تر است .
1 - به طور کلی جوهر سیاه رنگ کاتریج به صرفه تر از تشابه رنگی آن است . قبل از هر اقدامی برای خرید موارد مصرفی آن را بررسی کنید . چون ممکن است پرینتر شما سیاه و سفید باشد در این صورت مقدار قابل توجهی از هزینه خرید را صرفه جویی می کنید .
2 - اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به حفاظت از محیط زیست اهمیت می دهید کاتریج جوهر های قابل بازیافت به شما توصیه می شود که هم حافظ محیط زیست بوده و هم تهیه آنها راحت تر است .
3 - یکی از نکات مهم در هنگام خرید جوهر این است که از سازگاری آن با پرینتر مطمئن شوید، زیرا کاتریج های جوهرها براساس مدل پرینتر و کارخانه سازنده طراحی می شود و روی جلد آنها قابل رویت است . بنابراین در موقع خرید مدل و مارک کارخانه سازنده پرینتر خود را با مشخصات نوشته شده بر جلد کاتریج مطابقت دهید .
4 - بعضی جوهر ها بسیار گران بوده و با بررسی کامل بازار پرینتر درمی یابید که قیمت خرید کاتریج جوهر پرینترتان با خرید یک مدل جدید پرینتر به همراه جوهر اختلاف کمی دارد . در این صورت اقتصادی ترین راه آن است که پرینتر خود را عوض کنید .
5 - اکثر جوهرها برای کسب رضایت مشتری دارای ضمانت نامه کارخانه سازنده هستند و تنها راه برای حفظ ضمانت نامه نگه داشتن برگه اصلی خرید، بسته کاتریج و اطلاعات ضمانت نامه است .
اگر جوهر با کیفیت دلخواه تان کار نکند اکثر کارخانه ها ملزم به تعویض و یا برگرداندن کل مبلغ به شما هستند .

 


  

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید

 

 


آموزش دروس کامپیوتر
چگونه (پرینتر ) مناسب بخریم ؟

 

نحوه انتخاب پرینتر
چاپگرها یکی از قطعات جانبی کامپیوتر هستند که امروزه از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشند و تقریباً کارایی بالایی در کاربردهای مختلف دارند. معمولاً اکثر مردم به یک چاپگر برای استفاده شخصی در محیط کار و یا منزل نیاز دارند. ولی اکثر افراد در هنگام خرید، به علت کثرت مدل‌های مختلف چاپگر، دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند چاپگر مناسب خود را انتخاب نمایند.
در مرحله اول، نوع چاپگر انتخابی بستگی به کاری دارد که شما می‌خواهید با چاپگر خود انجام دهید. مانند چاپ متن و تصاویر گرافیکی سیاه و سفید و یا رنگی، این عامل باعث تغییر در نوع چاپگر انتخابی شما می‌شود. مثلاً اگر شما به چاپ تعداد زیادی صفحات متنی احتیاج دارید، آن وقت برای شما یک چاپگر لیزری تک رنگ مناسب است. ولی برای تصاویر گرافیکی و عکس، دیگر نمی‌توانید از یک چاپگر لیزری سیاه و سفید استفاده کنید و نیاز به یک چاپگر رنگی جوهرافشان یا لیزری دارید تا بهترین کارایی را به دست آورید.

براساس نوع مصرف و کارایی، چاپگرها به 5 نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

1 - چاپگرهای جوهرافشان ‌‌‌‌ inkjet) )
2 - چاپگرهای لیزری سیاه و سفید‌‌‌‌monochrome printer) )
3 - چاپگرهای لیزری رنگی ‌‌‌‌Laser color) )
4 - چاپگرهای چند کاره ‌‌‌‌Multifunction) )
5 - چاپگرهای قابل حمل Portable Printer) )

1 - چاپگرهای جوهرافشان inkjet) )
چاپگرهای جوهر افشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می‌شود. رنگ‌های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می‌شود:
cyan(آبی)، magenta (قرمز) و‌‌ (yellow) زرد که به همراه آن‌ها یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می‌رود. بعضی از چاپگرهای جوهرافشان، از ترکیب سه رنگ اصلی، رنگ مشکیِ مرکبی به وجود می‌آورند که برای نوشتن متن چندان مناسب نیست و رنگ آن به صورت مشکی متمایل به سبز یا آبی می‌باشد. در سری قدیم چاپگرهای جوهرافشان، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ‌ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید. ولی امروزه در چاپگرهای جوهرافشان، این سه رنگ از یکدیگر جدا شده‌اند. معمولاً اکثر چاپگرهای جوهر افشان از چهار رنگ اصلی تشکیل شده‌اند. ولی شما برای چاپ حرفه‌ای عکس، به یک چاپگر با شش رنگ مجزا احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی، دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن ‌باشد که در ایجاد تصاویر با رنگ‌های طبیعی‌تر تأثیرگذار است. سرعت چاپ در چاپگرهای جوهر افشان در حدود 6/2 صفحه در دقیقه است. این حالت برای چاپ متن می‌باشد و در چاپ تصاویر، سرعت چاپ یک چاپگر جوهر افشان، در حدود 3/2 صفحه در دقیقه می‌باشند. در کل چاپگرهای جوهر افشان یک قیمت معقول را به شما ارائه می‌دهند و برای مصارف عمومی، یک انتخاب مناسب است. به یاد داشته باشید که چاپگرهای جوهرافشان فقط برای مصارف عمومی کاربرد ندارد، بلکه مدل‌های حرفه‌ای این چاپگرها را می‌توان در محیط‌های عکاسی و جاهای حرفه‌ای نیز به کاربرد. چاپگرهای جوهرافشان، قیمتی بین 150 تا 1200 دلار دارند که باعث افزایش طیف انتخاب برای کاربران می‌شود.


2 - چاپگرهای لیزری سیاه و سفید (تک رنگ)
چاپگرهای لیزری تک رنگ همانند سیستم الکتروستاتیکی که در دستگاه فتوکپی وجود دارد، عمل چاپ را انجام می‌دهند که این عامل باعث افزایش سرعت و کارایی چاپگر می‌گردد. یک دستگاه چاپگر لیزری سیاه و سفید صفحات متنی با کیفیت بسیار مناسبی را در مدت زمان کوتاهی به چاپ می‌رساند. سرعت این نوع چاپگر در چاپ متون در حدود 6 تا 8 صفحه در دقیقه در حالت تمام صفحه است. سرعت چاپ تصاویر گرافیکی سیاه و سفید نیز در این چاپگر در حدود 2 تا 5 صفحه در دقیقه است. چاپگرهای لیزری سیاه و سفید، بهترین انتخاب برای چاپ صفحات متنی در تعداد بالا است. به خصوص در موقعی به تأثیر کارایی چاپگرها لیزری پی می‌برید که نیاز به چاپ متن با اندازه فونت کوچک‌تر از 10 داشته باشید. در این موقع به‌طور واضح به تأثیر چاپگر لیزری سیاه و سفید در چاپ متن‌های ریز پی خواهید برد. از ویژگی‌های جالب استفاده از چاپگرهای لیزری تک، رنگ قیمت پایین برای هر صفحه چاپ است که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و با شارژ کارتریج می‌شود. همچنین استفاده از کاغذهای معمول می‌تواند باعث کاهش هزینه کاغذ مصرفی در طولانی مدت گردد.
در کل یک چاپگر لیزری، بهترین انتخاب برای یک دفتر کار یا محیط اداری بزرگ است که نیاز به چاپ متن‌های زیاد در طول روز دارند.
چاپگرهای لیزری قیمتی در حدود 300 تا 2000 دلار دارند که برحسب مصرف و کارایی‌ای که دارند، قیمت‌ آن‌ها تغییر می‌کند.

3 - چاپگرهای رنگی لیزری
بهترین انتخاب برای چاپ تصاویر گرافیکی و عکس، یک چاپگر رنگی لیزری است که به جای استفاده از جوهر، از تونرهای‌CMYK برای چاپ استفاده می‌کند. این چاپگرها باعث ایجاد تصاویر گرافیکی و عکس با کیفیت فوق‌العاده می‌شود که نیاز عکاسان و گرافیست‌های حرفه‌ای را برآورده‌‌می‌کند. این چاپگرها در چاپ متن نیز دارای قدرت چاپ مناسبی هستند و متن‌های ریز را به خوبی چاپ می‌کنند. یکی از ویژگی‌های جالب این چاپگرها، سرعت بالای آن‌ها در چاپ تصاویر و متن‌هاست که تقریباً با هیچ‌کدام از انواع چاپگرها قابل مقایسه نیست. یک چاپگر لیزری رنگی، قدرت چاپ 6 تا 8 صفحه متن تمام صفحه و 1 تا 3 صفحه تصاویر گرافیکی یا عکس را در دقیقه دارد.
شاید یکی از نقاط ضعف این چاپگرها قیمت بالای آن‌ها باشد که برای اکثر افراد خرید این چاپگر را مشکل نموده است. ولی به یاد داشته باشید که همیشه در کنار قیمت بالا، امکانات و ویژگی‌هایی وجود دارد که ضعف قیمت بالای آن دستگاه را می‌پوشاند. در کل هزینه‌ای که برای چاپ هر صفحه تصویر گرافیکی یا عکس در چاپگرهای لیزری به دست می‌آید، در مقایسه با یک چاپگر جوهرافشان، در سطح پایین‌تری قرار دارد. این عامل باعث کاهش هزینه تعویض مجدد تانر می‌شود.
در کل چاپگرهای لیزری برای مصارف حرفه‌ای کاربرد زیادی دارد. ولی استفاده یا خرید آن‌ها در محیط منزل و برای کارهای عمومی چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

4 - چاپگرهای چند کاره ‌ Multi Function
در کارهای اداری، وجود یک چاپگر چند منظوره تأثیر بسیار زیادی بر روی سرعت کار دارد و شما می‌توانید در جایی کمتر، چاپگر، اسکنر، و دستگاه فکس خود را به صورت یکجا داشته باشید. با دستگاه ‌‌(MFD"s (multi Function devices شما به راحتی می‌توانید ترکیبی از تمام وسایل بالا را در یک دستگاه داشته باشید که در کل این دستگاه نسبت به خرید تک‌تک وسایل هم از قیمت ارزان‌تری برخوردار است و هم جای کمتری را در محیط کاری به خود اختصاص می‌دهد. اما ایرادات این دستگاه چیست؟ یکی از ایرادات دستگاه‌ MFD"s این است که در صورتی که یک مشکل در یکی از اجزای این دستگاه به وجود آید، وسایل دیگر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. مثلاً اگر چاپگر شما دچار اشکال شود و کار نکند، دیگر فکس و دستگاه کپی شما نیز کار نخواهد کرد و تقریباً دستگاه شما به‌طور کامل از کار می‌افتد. دومین ایراد این دستگاه، عدم امکان ارتقای ویژگی‌های این دستگاه است و شما از یک سری امکانات ثابت و غیرقابل تغییر برخوردار هستید که این عامل برای بعضی از کاربران چندان خوشایند نیست. در کل این دستگاه برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک کاربرد دارد و استفاده آن در محیط‌های اداری بزرگ مناسب نیست. زیرا بعد از مدتی با مشکلات زیادی در این دستگاه روبه‌رو خواهند شد. به خاطر این‌که این دستگاه برای کاربردهای حرفه‌ای و سنگین طراحی نشده است. قیمت این دستگاه در حدود 250 تا 1000 دلار می‌باشد که نسبت به امکانات و کارایی دستگاه مناسب است.

5 - چاپگرهای قابل حمل ‌‌‌‌ Portable Printer) )
اگر شما از افرادی هستید که دائماً در حال مسافرت هستید، حتماً به چاپگرهای قابل حمل نیاز پیدامی‌کنید. چاپگرهای قابل حمل امروزه یکی از پرطرفدارترین چاپگرها در کشورهای اروپایی و امریکایی هستند. این چاپگرها اندازه بسیار کوچک در حد یک کیف دستی مردانه دارند که به راحتی می‌توان آن را به جاهای مختلف حمل کرد. از ویژگی‌های جالب این چاپگر، وزن کم آن است که در حدود 5 پوند وزن دارد و به راحتی با باتری کار می‌کند. معمولاً این چاپگرها از تکنولوژی‌ چاپگرهای جوهرافشان و یا روش تانرهای حرارتی (ریبون) استفاده می‌کند. استفاده از ریبون بر اثر فشار و گرمایی که به آن واردمی‌شود، باعث انتقال رنگ به کاغذ و در نتیجه ایجاد تصویر می‌گردد. اما مشکلاتی هم در استفاده از چاپگرهای قابل حمل وجود دارد که در این میان می‌توان به کیفیت پایین‌تر از چاپگرهای جوهر افشان محصول در بازار، سرعت چاپ پایین، افزایش قیمت چاپ در هر صفحه (عموماً چاپ متن و تصاویر رنگی در هر صفحه برای دستگاه‌های قابل حمل بالاتر خواهد بود برای این‌که تانک‌های این چاپگرها نسبت به چاپگرهای جوهرافشان کوچک‌تر بوده و نمی‌توانند تعداد زیادی صفحه را به چاپ برساند)، و عدم وجود منابع تأمین صفحه برخلاف چاپگرهای دیگر اشاره کرد که در مورد این اشکال اخیر باید به صورت تک‌تک ورق‌ها را به چاپگر واردکنید (درست است که ما به این حالت به عنوان ایراد نگاه می‌کنیم، ولی واقعاً قراردادن سینی نگاهدارنده برای یک چاپگر در حد اندازه کیف مردانه، کار چندان ساده‌ای نیست).
انرژی موردنیاز برای چاپگرقابل حمل، از باتری تأمین می‌شود. اگر شما به چاپ تعداد زیادی صفحه نیاز دارید که یک باتری استاندارد (‌‌NiCad (Nickel Cadmium می‌تواند در حدود 90 صفحه چاپگر را در حالت شارژ کامل پشتیبانی کند؛ بدون آن‌که نیاز به شارژ دوباره داشته باشد و اگر می‌خواهید مدت زمان چاپ شما از این مقدار هم بیشتر شود، می‌توانید از باتری‌های سری (‌‌‌‌Ni-MH (Nickel metal Hydride استفاده کنید که می‌تواند مدت طولانی‌تری انرژی برای چاپگر تأمین کند.
تعدادی از چاپگرهای قابل حمل دارای یک بورد اختیاری اسکنر می‌باشند که با اضافه کردن آن، می‌توان از آن به عنوان یک اسکنر قابل حمل استفاده نمود. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این چاپگر، وجود یک پورت‌ infrared است که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات خود را بین چاپگر و کامپیوتر بدون نصب هیچ‌گونه رابطی انتقال دهید. همچنین این ویژگی به شما امکان می‌دهد اطلاعات مورد نظر خود را از‌ PDA و نوت‌بوک به چاپگر انتقال دهید. (باید بدانید که کامپیوتر شما باید دارای دستگاه‌ infrared باشد تا شما بتوانید از این امکان استفاده نمایید.) چاپگرهای قابل حمل قیمتی در حدود 150 تا 500 دلار دارند که تقریباً تمام کاربران می‌توانند به راحتی آن را خریداری‌کند و در مسافرت‌های خود مورد استفاده قرار دهند.

 

 

 

 

 

 

ویژگی ها

چاپگرهای ارزان قیمت زیر 150 دلار

چاپگرهای گران‌قیمت بالای 200 دلار

کیفیت چاپ

کیفیت در حد کافی تا خوب

کیفیت در حد خوب تا خیلی خوب

همیشه قیمت بالا در چاپگر دلیل بر کیفیت مناسب آن نیست. پس قبل از خرید چاپگر به دو عامل زیر توجه کنید: 1 - مقدار مصرف کارتریج 2 - کیفیت چاپ چاپگر در هنگام چاپ

حداکثر کیفیت چاپ

1200 * 2400 یا 1200 * 1200

2400 * 2400 یا 1200 * 2400

دقت تصویر به تعداد نقاطی گفته می‌شود که چاپگر در هر اینچ مربع از صفحه کاغذ می‌تواند ایجاد کند. تعداد بیشتر این نقاط، باعث افزایش دقت چاپ تصاویر گرافیکی می‌شود. اما در چاپ تنها تأثیر چندانی ندارد.

ظرفیت سینی کاغذ و جوهر چاپگر

100 - 50 صفحه

250 - 100 صفحه‌

تعدادی از چاپگرهای ارزان قیمت، بعد از هر 50 تا 100 برگ نیاز به تعویض کارتریج دارند که این مقدار برابر با میزان ظرفیت چاپگر می‌باشد. اگر شما به طور مرتب و زیاد عکس یا تصاویر گرافیکی چاپ می‌کنید، باید صورت مرتب و به تعداد زیاد کارتریج خود را تعویض کنید. پس به دنبال چاپگرهایی بگردید که برای چاپ عکس و یا تصاویر گرافیکی بهینه شده باشند.

قیمت تقریبی تعویض کارتریج

20 تا 50 دلار

25 تا 75 دلار

یک چاپگر ممکن است ارزان قیمت باشد. اما قیمت و ظرفیت جوهر یک چاپگر، نقش مهمی در قیمت کلی یک چاپگر جوهرافشان دارد. پس قبل از پرداخت پول برای خرید چاپگر، حتماً در مورد قیمت کارتریج دستگاه و تعداد صفحاتی که پشتیبانی می‌کند، سوال نمایید.

عوامل مهم در خرید چاپگر
1- ‌ Resolution(دقت چاپ، تفکیک‌پذیری)
2- ‌‌ speed(سرعت چاپ)
3 print quality -(کیفیت چاپ)
4- ‌ cost-per-page(قیمت چاپ در هر صفحه)
5 - ویژگی‌های جانبی چاپگر (امکانات جانبی)

1- Resolution (دقت چاپ)
دقت چاپ در یک چاپگر به‌طور مسلم یکی از عوامل مهم در انتخاب چاپگر است. دقت چاپ در اصل به تعداد نقاطی گفته می‌شود که در هر اینچ مربع از صفحه توسط چاپگر ایجاد می‌شود که این نقاط معمولاً روی صفحه در دو جهت عمودی و افقی به چاپ می‌رسند. به همین منظور، در هنگام معرفی دقت چاپ چاپگر آن را با دو عدد معرفی می‌کنند. مانند 600* 600 که اولین عدد مربوط به دقت چاپ افقی و دومین عدد مربوط به دقت چاپ عمودی است. امروزه اکثر چاپگرها از دقت استاندارد 600* 600 پشتیبانی می‌کنند که این عامل باعث به وجود آمدن تصاویری با دقت بالا در حین چاپ می‌شود. به طور عمومی چاپگرهای جوهر افشان دقتی در حدود 1200 * 2400 نقطه در اینچ را به چاپ می‌رسانند اما در مدل‌های جدید این چاپگرها این نقاط افزایش یافته و به حدود 1200 * 4800 نقطه در اینچ رسیده است. ولی این نکته را هرگز فراموش نکنید که حتی اگر شما بخواهید که 8 تا 10 تصویر عکاسی شده رنگی را در چاپگر جوهرافشان به چاپ برسانید، بیشترین نقاطی که یک چاپگر در چاپ این تصاویر به کار می‌برد 1200*‌1200 نقطه در اینچ است و تقریباً تمام چاپگرهای موجود در بازار از یک کیفیت ثابت در چاپ این تصاویر بهره می‌برند. به همین علت، تعدادی از سازندگان چاپگر، به همراه دستگاه خود نرم‌افزارهای جانبی ارائه می‌دهند که به وسیله آن شما می‌توانید تصاویر خود را اصلاح، رنگ آن را شفاف‌تر، و جزئیات آن را در چاپ بهتر نشان دهید و در کل کیفیت بیشتری در هنگام چاپ به دست آورید که این کار تأثیری مانند افزایش Resolution چاپگر دارد. بهترین راه برای بررسی کیفیت چاپ یک چاپگر، توجه به دقت چاپی نیست که بر روی چاپگر نوشته شده است، بلکه مهم تصویری است که بعد از چاپ از چاپگر خارج می‌شود و شخص آن را در مقابل چشم خود می‌بیند. این حالت بهترین نوع قضاوت در دقت چاپ است.
چاپگرهای لیزری تک رنگ در حدود 600 * 600 نقطه در اینچ را به چاپ می‌رسانند که این دقت برای چاپ متن و تصاویر سیاه و سفید بسیار مناسب می‌باشد. دقت چاپ در چاپگرهای لیزری از 1200 * 1200 تا 1200 * 2400 نقطه در اینچ می‌باشد که با این دقت می‌توانید تصاویر گرافیکی و عکس‌های خود را با بهترین کیفیت ممکن به چاپ برسانید.
2- speed (سرعت چاپ)
یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب چاپگر برای اکثر افراد سرعت چاپ آن است. زیرا برای بعضی از افراد، حتی چند ثانیه نیز تأثیرگذار می‌باشد. به همین خاطر، یکی از فاکتورهای مهم در خرید چاپگر، سرعت چاپ آن است. ولی آیا این سرعت که بر روی چاپگرها نوشته شده است، یک سرعت واقعی در چاپ متن یا تصویر است یا نه؟ آیا فکر می‌کنید چاپگرها می‌توانند با سرعتی که شرکت‌های سازنده مدعی آن هستند صفحات را به چاپ برسانند؟
تعداد صفحاتی که چاپگرهای جوهرافشان موجود در بازار ادعای چاپ آن را دارند، در حالت چاپ متن بین 5 تا 21 صفحه در دقیقه است. اما در تست‌های انجام گرفته در چاپ متن چاپگرها در حدود 2 تا 7‌صفحه را توانستند به چاپ برسانند. همچنین در چاپ صفحات گرافیکی کارخانه‌های سازنده ادعا کرده‌اند که چاپگرهای آن در حدود 2 تا 15 صفحه در دقیقه قدرت چاپ را دارند. ولی در تست‌های انجام گرفته سرعت چاپ واقعی آن‌ها در حدود 1 تا 3 صفحه در دقیقه می‌باشد. در چاپگرهای لیزری نیز موضوع همین‌طور است. یک چاپگر لیزری تک رنگ، در چاپ متن قدرت چاپ 10 تا 18 را در دقیقه دارد که تقریباً نصف مقداری که توسط کارخانه‌ها ادعا می‌شود. چاپگرهای لیزری رنگی در چاپ تصاویر گرافیکی، حدود 1 تا 4 برگ در دقیقه را به چاپ می‌رساند که این مقدار چیزی در حدود یک به هشت مقداری است که خود شرکت اعلان می‌‌کند. پس همیشه نباید در خرید چاپگر، فقط به مشخصاتی که بر روی چاپگر نوشته شده است اتکا کرد و باید از کسانی که به‌طور عملی از آن وسیله استفاده کرده‌اند، سؤال شود. چون بهترین بررسی، استفاده از وسیله است.
3- print quality (کیفیت چاپ)
یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در همان خرید چاپگر باید به آن دقت نمود، کیفیت چاپ است. کیفیت چاپ بسته به نوع کارایی و مصارف کاربران، متفاوت است. اگر شما به چاپ متن‌های نوشتاری با کیفیت بالا نیاز دارید. تقریباً تمام چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید لیزری در بازار متن‌های نوشتاری را به خوبی چاپ می‌کنند. (چاپگرهای لیزری رنگی هم در کشیدن نمودار‌ها و تصاویر دو بعدی گرافیکی بسیار عالی هستند و آن‌ها را به خوبی چاپ می‌کنند.) در چاپ تصاویر گرافیکی و عکاسی، چاپگر جوهرافشان انتخاب مناسبی برای کاربران عمومی تا غیرحرفه‌ای است. در صورتی که شما تصویر خود را بر روی یک کاغذ گلاسه به چاپ برسانید، در این حالت هم تصویر شما دقیق‌تر و زیباتر به چاپ می‌رسد و هم مقدار جوهر کمتری را مصرف خواهیدکرد و با حداقل خرج، می‌توانید کیفیت مناسبی را به دست آورید. اما اگر کاربر حرفه‌ای گرافیکی‌ای هستید، به‌طور قطع به یک چاپگر لیزری نیاز خواهید داشت تا بهترین کیفیت ممکن را به شما ارائه دهد.
4- Cost per page (هزینه هر صفحه)
چهارمین نکته که باید در خرید چاپگر به آن توجه نمود، مقدار هزینه‌ای است که در هر صفحه چاپ به وسیله چاپگر برای شما ایجاد می‌شود چرا که این قیمت با مقدار مصرف جوهر توسط چاپگر رابطه مستقیم دارد. در چاپگرهای جوهرافشان، قیمت کلی جوهر تأثیر زیادی بر روی قیمت کلی چاپگر دارد. به‌طور عمومی، شارژ کارتریج‌های سه رنگ اصلی در حدود 21 تا 30 دلار و شارژ کارتریج مشکی در حدود 12 تا 30 دلار هزینه در بر دارد. در ایران بعضی از این کارتریج‌ها، به صورت دستی پر می‌شود. بازدهی این کارتریج‌ها در حدود 300 تا 800 صفحه است که طبق محاسبات انجام شده چاپ هر صفحه متن سیاه و سفید در حدود 1 تا 7 سنت و هر صفحه رنگی در حدود 6 تا 18 سنت هزینه در بردارد.
برای این منظور تعدادی از کارخانه‌های سازنده، پیشنهادی در مورد افزایش حجم کارتریج دارند که به وسیله آن حجم بیشتری جوهر در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و با آن‌که قیمت کل کارتریج افزایش می‌یابد، در کل نسبت به کارتریج اولیه در هر صفحه چاپ کاهش می‌یابد. یکی دیگر از روش‌های کاهش قیمت چاپ در هر صفحه که توسط شرکت‌های canon ،‌Epson و HP انجام گرفته است، استفاده از کارتریج‌های مجزای قرمز، آبی و زرد در چاپگر است که در صورت اتمام یکی از رنگ‌ها، به راحتی می‌توانید هر کدام از آن‌ها را تعویض یا شارژ نمایید که این عامل باعث کاهش هزینه تعویض تمام کارتریج‌ها می‌شود.
تعداد صفحاتی که توسط یک کارتریج یا تانر به وسیله چاپگر به چاپ می‌رسد، به عواملی مانند جنس کاغذ که تأثیر زیادی در جذب بیشتر جوهر دارد، حجم صفحاتی که توسط چاپگر به چاپ می‌رسد، مقدار رنگ یا جوهری که در صفحه به کار می‌رود (مثلاً در یک صفحه تمام مشکی حجم بسیار بالایی جوهر مشکی مصرف می‌شود که این عامل باعث خالی شدن جوهر مشکی با سرعت بیشتر می‌شود بستگی دارد.)
5- امکانات جانبی چاپگر
پنجمین نکته‌ای که باید در خرید چاپگر به آن توجه کرد، امکانات جانبی چاپگر است که باعث تسهیل استفاده از آن در کارهای مختلف می‌شود. تقریباً تمام چاپگرهای جوهر افشان، دارای ویژگی یکسانی می‌باشند. مانند یک سینی کاغذ که می‌تواند در حدود 100 تا 150 صفحه کاغذ را در خود نگهداری می‌کند، برخورداری از یک حافظه برای ذخیره اطلاعات و امکاناتی از این قبیل که به‌طور کلی در تمام چاپگرها وجود دارد. اما بعضی از سازندگان چاپگر، در چاپگرهای خود امکانات جانبی دیگری قرارمی‌دهند تا باعث افزایش کارایی و سهولت استفاده از چاپگر شوند. مانند افزایش حجم جاگذاری کاغذ که بتوان تعداد بیشتری کاغذ را در آن جا داد که این عامل در محیط‌های اداری نقش بسیار مهمی دارد و یا قراردادن یک رابط بی‌سیم شبکه‌‌802.11b برای ارتباط با کامپیوترها دیگر. همچنین افزایش میزان حافظه چاپگر که باعث افزایش سرعت چاپ در تصاویر گرافیکی می‌شود و سرعت انتقال اطلاعات به چاپگر را نیز افزایش می‌دهد. چاپگرهای لیزری نیز دارای امکانات و ویژگی‌های جالبی برای استفاده در محیط‌های حرفه‌ای هستند. مانند توانایی نگاهداری 200 تا 1500 صفحه در سینی نگاهدارنده خود که باعث افزایش سرعت چاپ و جلوگیری از تأمین کاغذ در زمان‌های کوتاه می‌شود.
بیشتر پرینت‌های لیزری، دست کم دارای 8 مگابایت حافظه برای ذخیره اطلاعات می‌باشند که شما می‌توانید برای افزایش کارایی این مقدار حافظه را تا حدود 4 تا 5 برابر افزایش دهید. البته بهتر است برای کارهای اداری چاپگر خود را حداقل به 32 مگابایت حافظه مجهز کنید تا سرعت انتقال اطلاعات شما به چاپگر افزایش یابد.
تعدادی از چاپگرهای لیزری به همراه خود درایو هارددیسک دارند که به شما امکان می‌دهند که بتوانید فایل‌ها و عکس‌های شخصی موردنظر خود را در آن ذخیره کنید و برای آن ‌ Password قرار دهید که هر شخصی امکان دسترسی به آن را نداشته باشد.
تعدادی از چاپگرهای جوهرافشان که قابلیت چاپ عکس با دقت بالا را دارند، دارای امکانات جانبی جالبی مانند یک پورت‌ USB جداگانه برای اتصال سیستم به دوربین‌های دیجیتال، همچنین شکاف‌های حافظه برای اتصال به انواع مختلف حافظه و چاپ تصویر آن را دارند. در این چاپگر برای سهولت کار یک مانیتور‌ LCD کوچک بر روی چاپگر قرار داده شده است که قبل از چاپ عکس، می‌توانید عکس موردنظر خود را در این LCD مشاهده کنید و بعد آن را برای چاپ بفرستید که این عامل باعث افزایش کارایی شما و همچنین امکان چاپ عکس بدون کامپیوتر را می‌دهد. در ادامه باید گفت که امروزه تعدادی از شرکت‌های سازنده، امکان چاپ سیستم بر روی‌‌CD و‌ DVD را در چاپگرهای خود گنجانده که به کاربر امکان می‌دهد که بتواند در کاربردهای عمومی از این چاپگر برای چاپ بر روی‌ CD استفاده کند.

نکاتی کلی در مورد خرید چاپگرهای جوهر افشان
به‌طور کلی چاپگرهای جوهرافشان نباید گران‌قیمت باشند. زیرا تعویض کارتریج‌های چاپگر باعث افزایش قیمت چاپگر می‌شود. در هنگام خرید، به قیمت کارتریج‌های چاپگر توجه کنید. توجه به قیمت کلی که در هر صفحه چاپ توسط چاپگر برای شما به دست می‌آید از برآورد قیمت کلی‌ کارتریج نسبت به تعداد صفحاتی که توسط کارتریج به چاپ می‌رسد، به دست می‌آید. با این کار به راحتی می‌توانید به مقدار هزینه تقریبی‌ای که در مدت یک سال برای شار یا تعویض کارتریج بپردازید، دست پیدا کنید.
کارخانه‌های سازنده بر روی جعبه‌های چاپگر خود سرعت بالایی از چاپ صفحات را به شما معرفی می‌کنند. اما در تست‌ها دیده شده است که موتور یک چاپگر جوهر افشان توانایی چاپ 2 تا 4 صفحه در حالت چاپ متن تمام صفحه و 2 تا 3 صفحه در حالت چاپ عکس یا تصویر را دارد.
تعدادی از چاپگرهای جوهرافشان می‌توانند عکس‌هایی در حد و اندازه یک چاپگر حرفه‌ای عکاسی به چاپ برسانند. پس اگر شما چاپگر خود را برای چاپ عکس و یا تصاویر گرافیکی به کار می‌برید، به دنبال مدلی از چاپگرهای جوهر افشان بگردید که ویژگی‌های این نوع چاپ را به خوبی دارا باشند. اگر از افرادی هستید که تمام کارهای شما مربوط به چاپ عکس و کارت گرافیکی می‌باشند، به دنبال چاپگرهای چاپ عکس که دارای امکانات ویژه‌ای مانند، اسلات حافظه، پنل مانیتور‌ LCD که به شما امکان دیدن عکس و چاپ بدون‌ PC را می‌دهد، بگردید.
چاپگرهای جوهرافشان یک انتخاب مناسب برای اکثر افرادی است که می‌خواهند از چاپگر در مصارف خانگی و تحقیقاتی کوچک استفاده کنند. ولی انتخاب چاپگر جوهرافشان برای کسانی که می‌خواهند تنها کیفیت بالایی در چاپ داشته باشند، مناسب نیست. سازندگان چاپگر از یک سیاست شبیه به فروش تیغ صورت تراشی در فروش چاپگرهای خود استفاده کرده‌اند. در این روش می‌توانید با قیمت نه چندان زیاد، یک تیغ مناسب را خریداری کنید. اما بعد از مدتی استفاده، باید مقدار زیادی پول برای تعویض تیغ‌های کند شده بپردازید که در مقایسه با قیمت کلی خود تیغ کمی بالا است.
داستان خرید کارتریج برای چاپگرهای جوهر افشان نیز همین‌طور است. زیرا شما چاپگر را با قیمت تقریباً پایین خریداری می‌کنید. ولی وقتی می‌خواهید کارتریج چاپگر خود را عوض کنید، قیمتی در حدود یک‌سوم قیمت کل چاپگر را باید بپردازید که کمی گران به نظر می‌رسد و برای کاربران عمومی به صرفه نمی‌باشد.

نکاتی کلی در خرید چاپگرهای لیزری سیاه سفید (تک رنگ)
اگر شما تعداد زیادی صفحات متنی را چاپ می‌کنید، نیاز به خرید یک چاپگر تک رنگ ارزان قیمت برای کار خود دارید. این چاپگر می‌توانند تصاویر و متن‌های سیاه و سفید را با بهترین کیفیت ممکن به چاپ برساند. تعدادی از چاپگرهای لیزری تک رنگ، قیمتی کمتر از 200 دلار دارند و انتخاب مناسبی برای مصارف خانگی به شمار می‌روند.
تعدادی از چاپگرهای لیزری تک رنگ، به همراه پورت اترنت (شبکه) ارائه می‌شود که امکان اتصال به شبکه را به این چاپگرها می‌دهد و این ویژگی امکان استفاده از یک چاپگر در محیط اداری را فراهم می‌کند. ولی اگر می‌خواهید از یک کامپیوتر برای اتصال به این نوع چاپگرها استفاده کنید، بهتر است هزینه اضافی برای یک کارت شبکه پرداخت نکنید.
کاربران عمومی می‌توانند در صورتی که تعداد زیادی صفحات متنی را به چاپ می‌رسانند، به جای خرید یک چاپگر جوهرافشان، یک چاپگر لیزری تک رنگ در قیمت زیر 200 دلار خریداری نمایند تا مصارف آن‌ها را برطرف کند.
در مقایسه یک چاپگر لیزری با یک چاپگر جوهرافشان هم قیمت، چاپگر لیزری تک رنگ از لحاظ سرعت چاپ، کیفیت چاپ و قیمتی که در هر صفحه برای چاپ (چاپ متن) برای شما به دست می‌آید، در سطح مناسب‌تری نسبت به چاپگر جوهرافشان قرار دارد.
اگر به چاپ تصاویر رنگی نیاز دارید، خرید یک چاپگر جوهرافشان برای شما ضروری است. ولی اگر به چاپ تصاویر رنگی نیاز ندارید و یا هر از گاهی اقدام به چاپ عکس رنگی می‌کنید، خرید یک چاپگر رنگی کاری اشتباه است. زیرا شما مجبور به استفاده از رنگ‌های چاپگر در طولانی مدت هستید. چون در غیراین صورت، چاپگر به مرور زمان دچار مشکلاتی در چاپ رنگ‌ها می‌شود و منافذ هد به علت خشک شدن ذرات جوهر، باعث جلوگیری از خروج رنگ‌ها می‌گردد.

نکاتی کلی در مورد خرید چاپگرهای رنگی لیزری
این چاپگرها برای محیط‌های اداری که نیاز به چاپ تصاویر رنگی به تعداد زیاد دارند، عکاسان و کسانی که به‌طور حرفه‌ای کار طراحی انجام می‌دهند، کاربرد زیادی دارند. تقریباً برای تمام کاربران خانگی، خرید یک چاپگر لیزر رنگی کار مشکلی است. زیرا این چاپگرها دارای قیمت بالا و کارتریج‌های گرانی می‌باشند. ولی اگر به این چاپگر نیاز مبرمی دارید، خرید آن کار نادرستی نیست. زیرا در کل قیمت چاپ هر صفحه عکس یا تصویر توسط چاپگر لیزری در مقایسه با چاپگر جوهرافشان ارزان‌تر می‌باشد. همچنین کیفیت این چاپگر در مقایسه با چاپگر جوهرافشان، در سطح بالاتری قرار دارد.
تونرهای چاپگرهای لیزری برای محیط بسیار پرخطر هستند. به همین خاطر مطمئن شوید که آن‌ها را در جایی مناسب قرار داده‌اید و پس از مصرف نیز آن‌ها را به درستی دفع کرده‌اید. اگر شما یک کارگرافیکی پیچیده ندارید، می‌توانید یک چاپگر جوهرافشان را برای کار خود انتخاب کنید و با قیمتی در حدود یک‌دهم یک چاپگر لیزری کیفیت مناسبی را به دست آورید ولی در صورتی که یک کاربر حرفه‌ای گرافیکی هستید و به چاپ تصاویر پیچیده و با دقت گرافیکی نیاز دارید، حتماً به یک چاپگر لیزری مناسب نیاز خواهید داشت.
اگر سرعت چاپ، یکی از فاکتورهای اصلی برای شما در خرید چاپگر لیزری است، باید با دقت مدل‌های مختلف چاپگرها را مورد بررسی قرار دهید و برحسب قیمت و سرعت، بهترین چاپگر را انتخاب نمایید.
در ادامه سعی نمودیم تعدادی از چاپگرهای موجود در بازار را معرفی نماییم تا شما را در خرید هر چه بهتر چاپگر موردنظرتان راهنمایی کنیم. ولی این نکته را به یاد داشته باشید که معرفی نکردن یک چاپگر در این مقاله، به معنای عدم کارایی یا نامناسب‌بودن آن نیست و ما به علت کمبود فضا به‌طور انتخابی از هر نوع چاپگر مدل‌هایی را برای شما خوانندگان انتخاب نموده‌ایم تا شما را هر چه بهتر با ویژگی‌های چاپگرها آشنا کنیم. در کل هدف مقایسه کارایی میان این محصولات نیست. زیرا بهترین مقایسه، مشاهده کیفیت و سرعت چاپ چاپگر به طور عینی است که مهم‌ترین ملاک برای خریدار می‌باشد.
در پایان جا دارد به این نکته اشاره نماییم که سرعت‌های معرفی شده در جداول‌، سرعتی است که توسط شرکت‌های سازنده ارائه شده است و این مقدار به‌طور عملی در آزمایش به دست نیامده است

آرشیو نظرات

 

 


  

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید؟

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید  

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید

http://www.mahpa.com/


بازار کارتریج های چابگر شارژ کارتریج باید ها و نباید ها

شارژ کارتریج چه فرقی با عوض کردن آن دارد؟ برای کدام مارک از پرینترها خوب است؟ آیا کیفیت چاپ بعد از شارژ کارتریج افت می‌کند؟ آیا شارژ کارتریج تاثیری در استهلاک چاپگر دارد؟

 

خرید یا شارژ کارتریج از موضوعات بحث برانگیز در بین کاربران چاپگرهای حرفه‌ای و یا خانگی می‌باشد. یکی از پرسش‌های متداول افرادی که از این وسایل استفاده می‌کنند، شارژ کارتریج، اصلی‌ترین قطعه چاپگرها است. سوالاتی مانند این که شارژ کارتریج چه فرقی با عوض کردن آن دارد؟ برای کدام مارک از پرینترها خوب است؟ آیا کیفیت چاپ بعد از شارژ کارتریج افت می‌کند؟ آیا شارژ کارتریج تاثیری در استهلاک چاپگر دارد؟

 

اچ پی، اپسون، سامسونگ، کانن، برادر و زیراکس از مارک‌های موجود در بازار چاپگر هستند که در بین آنها اچ پی، اپسون و کانن از محبوبیت‌های بیشتری در بین مصرف‌کنندگان برخوردارند.

به گفته فروشندگان بازار چاپگر، سود اصلی فروش در این محصولات بیشتر مربوط به مواد مصرفی که همان کارتریج‌ها و در موارد حرفه‌ای‌تر کاغذهای مخصوص است، خلاصه می‌شود.

به عنوان مثال قیمت یک مدل از چاپگر‌های اچ پی به همراه کارتریج 45‌هزار تومان است. حال آنکه پس از مصرف، خرید مجدد کارتریج همان دستگاه حدود 40‌هزار تومان برای کاربر هزینه دارد. در بین فروشندگان بازار چاپگر اصطلاح خیلی معروفی وجود دارد با این عنوان که دستگاه‌های چاپگر به همراه آدابتور آن در حقیقت هدیه (اشانتیون) شرکت‌های سازنده بر روی مواد مصرفی و یا همان کارتریج‌ها است.

اما درحالی که نحوه و روش‌های موجود در زمینه شارژ کارتریج در بین کاربران مختلف مطرح می‌شود، بسیاری از فروشندگان بازار این محصولات با شارژ کارتریج مخالف هستند.

یک فروشنده چاپگرهای کانن در بازار کامپیوتر پایتخت در این باره معتقد است: مارک‌هایی مانند اچ پی و کانن که مواد مصرفی دارند معمولا دستگاه را هدیه می دهند که بعدها مواد مصرفی آن توسط کاربران خریداری شود.

او درباره قیمت مواد مصرفی چاپگرها می‌گوید: قیمت‌ها در ایران تقریبا نصف قیمت‌های جهانی است.

این فروشنده از مخالفان سرسخت شارژ کارتریج است. او می‌گوید هیچ کارتریجی از مارک‌های موجود در بازار برای شارژ مجدد ساخته نشده است چرا که فرمول جوهر‌های شرکت‌های سازنده در حقیقت رازی است برای همان شرکت و این شرکت‌ها نیز هیچ وقت جوهر کارتریج خود را به صورت جداگانه به بازار عرضه نمی‌کنند.

او در مورد کارتریج‌های برندهایی همچون کانن و اچ پی معتقد است که چون کارتریج‌های اورجینال از کیفیت بسیاری بالایی برخوردارند زمانی که دوباره شارژ می‌شوند دیگر آن کیفیت اصلی را ندارند. در کارتریج‌های جوهرافشان یک زائده اسفنج مانندی وجود دارد که در حقیقت کار اصلی آن نگه داشتن جوهر است. در بیشتر روش‌های شارژ از طریق همین اسفنج و با کمک یک سرنگ، جوهر به داخل کیت کارتریج تزریق و در حقیقت کارتریج شارژ می‌شود.

مخالفان شارژ می‌گویند، به دلیل آنکه فرمول‌های شیمیایی رنگ‌های اصلی با رنگ‌های مشابه موجود در بازار تفاوت دارد،‌ ترکیب این دو نوع جوهر در کوتاه مدت باعث از بین رفت بافت اسفنجی شده که این امر منجر به چاپ با کیفیت بسیار پایین و نیز خرابی در هد دستگاه می‌شود.

به گفته فروشندگان بازارچاپگر، بسیاری از متقاضیان این وسایل بیشتر به دنبال دستگاه‌هایی می‌گردند که از کیفیت بالایی در چاپ برخوردار باشند. اما پس از آنکه کارتریج دستگاه مصرف می‌شود به دلیل بالا بودن قیمت کارتریج اصلی به دنبال شارژ کارتریج می‌روند که این کار باعث می‌شود دستگاه آنها کیفیت ابتدایی خود را از دست بدهد.


فعالان بازار معتقدند که شارژ کارتریج باعث مستهلک شدن دستگاه می‌شود. به گفته آنها مهم‌ترین قطعه در دستگاه‌های جوهر افشان هد دستگاه است که شارژ کارتریج باعث خرابی این قطعه شده که هزینه تعمیر آن به مراتب بسیار بالاتر از خرید یک کارتریج است و به همین دلیل توصیه اولیه به کاربران چاپگرهای خانگی خرید کارتریج اورجینال به جای شارژ آن است.

البته مساله شارژ کارتریج در بین چاپگرهای سیاه و سفید لیزری با چاپگرهای جوهر افشان رنگی بسیار تفاوت دارد. در چاپگرهای سیاه و سفید لیزری هر کارتریج توانایی چاپ تا 2‌هزار صفحه را دارا است. از سویی دیگر به دلیل آنکه مورد استفاده این چاپگرها بیشتر متن است و کیفیت در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار نیست در نتیجه شارژ کارتریج‌های سیاه و سفید دستگاه‌های لیزری به صرفه‌تر است.

به گفته مسوولان فروشگاه‌هایی که بیشتر به کار شارژ کارتریج در بازار مشغول هستند، شارژ کارتریج یک چاپگر لیزری سایه و سفید حداقل 12‌هزار تومان برای کاربر هزینه دارد که این رقم در مقابل چاپ حداقل 2‌هزار صفحه مقرون به صرفه است.

در چاپگرهای جوهر افشان رنگی هر کارتریج به‌طور متوسط توانایی چاپ حداقل 150 برگ را دارد. شارژ کارتریج دستگاه‌های رنگی بین یک سوم تا یک چهارم قیمت اصلی کارتریج برای کاربر هزینه دارد.

افرادی که به شارژ کارتریج در بازار مشغول هستند معتقدند که کارتریج‌های موجود را حداقل تا دوبار می‌توان شارژ و مجددا استفاده کرد.

یکی از فروشندگان در بازار پایتخت که بیشتر در زمینه شارژ کارتریج‌های اچ پی فعال است در این باره می‌گوید: هد کارتریج‌هایی که بیشتر از دو بار شارژ می‌شوند دیگر قابل استفاده نیست و باعث می‌شود که کاربر افت بسیار شدیدی را در چاپ داشته باشد. بسیاری از کاربران دستگاه‌های جوهر افشان نحوه استفاده صحیح از چاپگرهای خود را نمی‌دانند.

او می‌گوید: بسیاری از مشتری‌های ما فکر می‌کنند که اگر ماهی یک یا دو برگ چاپ رنگی از چاپگرهایشان بگیرند می‌توانند حداقل تا دو سال از کارتریج شان استفاده کنند و این در حالی است که اگر از پرینترهای رنگی حداقل دوبار در هفته استفاده نشود جوهر آنها خشک شده و حتی شارژ کردن آنها نیز بی‌نتیجه است.

البته ناگفته نماند که با فراگیر شدن فروش جوهر‌های لیتری چاپگرهای جوهر افشان در بازار، در حال حاضر بسیاری از کاربران با خرید وسایل بسیاری جزیی خود به شارژ کارتریج‌های خود مشغول هستند.

حتی انجمن‌های تخصصی ای هم در این زمینه در محیط وب به وجود آمده که کاربران حرفه‌ای در آن به ارائه شیوه‌های جدید در شارژ کارتریج مدل‌های مختلف دستگاه‌های چاپگر می‌پردازند.

در حال حاضر در بازار لوازم جانبی چاپگر، سه لیتر جوهر رنگی به قیمت تقریبی 73‌هزار تومان به فروش می‌رسد. کاربران حرفه‌ای بازار می‌گویند، با این مقدار جوهر می‌توان تا 300 مرتبه یک کارتریج را با کیفیت بسیار بالا شارژ کرد. البته همین کاربران برای خشک شدن جوهر کارتریج نیز شیوه‌های متفاوتی را ارائه داده‌اند. شیوه‌هایی مانند استفاده از بخار کتری و یا قرار دادن در یک ظرف پر از وایتکس!

به هر حال بنا به گفته فروشندگان محصولات اصلی، شارژ کارتریج، کیفیت چاپ را تا اندازه زیادی کاهش می‌دهد. ‌تقریبا فعالان شارژ کارتریج در بازار نیز معتقدند که بیشتر از دو بار شارژ نه تنها باعث افت کیفیت می‌شود، بلکه استهلاک دستگاه را نیز افزایش می‌دهد. به هر حال پیشنهاد می‌شود همیشه از قطعات اصلی استفاده کنید به خصوص در زمینه مواد مصرفی.

 


 

موضوعات مشابه یافت شده در انجمن
بخش در خواست ها ی مربوط به گوشی سامسونگ, دانلود تم برای گوشی i700 سامسونگ, برنامه های کاربردی برای گوشی های سامسونگ, برنامه انلاک و فلش رایگان تمام گوشیهای سامسونگ, گوشی I8910 سامسونگ وارد بازار تلفن همراه می شود, سامسونگ ،اولین موبایل-پروژکتور دنیا را ارائه می دهد, از گوشی‌های آینده سامسونگ، رایحه خوشی به مشام می‌رسد, کدهای مخفی گوشی های سامسونگ, دانلود کتاب الکترونیک پرینترهای لیزری چگونه کار می کنند؟, ترفندهایی برای پرینترهای جوهری, پرینترهای لیزری چطور کار می کنند؟, پرینترهای مدادی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, 21روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در کمترین زمان, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, ماهسون در یک نگاه -Mahsun Kirmizigul bir bakisda, ارسال 20 پیامک در روز (رایگان), در مورد فیلم جدید ماهسون Gunesi Gordum, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, Annem Annem - مادرم مادرم, در اکثر موارد منشأ اضطراب کودک از روابط اولیه کودک و والدین است, تازه‌ترین تحقیقات یک گروه از پژوهشگران فرانسوی نشان می‌دهد که انسان نماهای اولیه که ه, می توان در بسیاری از موارد به سادگی آلزایمر را در مراحل اولیه تشخیص داد, اصول اولیه و پیشرفته آرایشی زیباتر و طبیعی, کات اولیه زیرسازی آرایش و یک چهره بی عیب, مواد اولیه برای القاء عشق ...., کارکنان اولیه مایکروسافت, بستن آیدی قربانی به مدت 12 ساعت, و باز هم بیانیه ای دیگر از باشگاه بیانیه ها!, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ), عکس ماهسون با پسرش محمود, صرفه جویی در جوهر پرینتر به هنگام پرینت قسمتی از یک صفحه وب, 5 ترفند حیاتی برای دارندگان پرینتر رنگی, بهترین کدهای جاوا - کد دکمه ای برای پرینت از صفحه, ترفندهایی مهم برای خریداری پرینتر, حل مشکل پرینت کردن رنگ مشکی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, چهار ترفند کاربردی جهت بهینه سازی استفاده از پرینتر, اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور, محدودیت های ترافیکی 22 بهمن, خرید بدون محدودیت بلیت قطارهای نوروزی مشهد, پلاگین محدودیت ارسال ها برای شرکت در نظرسنجی Vote in Polls Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ها برای تغییر پروفایلProfile Change Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ایمیل Email Restriction, ایجاد محدودیت زمانی برای استفاده کاربران از ویندوز XP, صرفه جویی در مصرف باتری و بالا بردن عمر آن, سه راه مختلف جهت پی بردن به آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر, ده نکته مهم برای بالا بردن سرعت کامپیوتر شما, بالا بردن پیج رنک گوگل برای سایتها و وبلاگ ها, بالا بردن سرعت ویندوز XP با بهینه سازی مقدار L2 Cache پردازنده, بالا بردن سرعت پردازش اطلاعات در ویندوز XP با غیرفعال نمودن جلوه‏های بصری, بالا بردن صدای گوشی های سری N نوکیا با یک تنظیم ساده, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, طالع بینی رنگ - شخصیت دوست شما چیه؟, طالع بینی خواب, طالع بینی اسم, طالع بینی ازدواج, تقسیم کار بین بچه های انجمن, تفاوت میز کار دختــــــرا و پســـــرا ،جالبه حتما" ببین !, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, پر بیننده ترین عکس های 2008،از نگاه نشنال جئوگرافیک, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, Midi آهنگ Bu Sevda Bitmaz از ماهسون, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, اسمس های اندیشه ساز, دانلود آلبوم دینله از ماهسون ,mahsun kirmizigul Dinle free download, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ), هک کردن کارتهای شارژ ایرانسل و گرفتن شارژ رایگان, کد انتقال شارژ ایرانسل, نرم افزار شارژ رایگان سیم کارت های ایرانسل, موبایل‌تان را با راه رفتن شارژ کنید , خرید اینترنتی کارت شارژ ایرانسل, خرید اینترنتی کارت شارژ ایرانسل امکان پذیر شد, موبایلتان را با هیدروژن شارژ کنید , این گوشی با باد شارژ میشود! , مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, Midi آهنگ Bu Sevda Bitmaz از ماهسون, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, اسمس های اندیشه ساز, دانلود آلبوم دینله از ماهسون ,mahsun kirmizigul Dinle free download, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ), طراحی حرفه ای قاب DVD سه بعدی با IMANDIX Cover Pro 0.9.1.2, مهاجم جدید پرسپولیس : آقای گل فصل بعد می شوم, از دست دادن وزن بعد از بچه دار شدن, بررسی فیلم 28 هفته بعد (28 Weeks Later) محصول سال 2007, کاری که یک خانم بعد از تصادف انجام می دهد, نقاشیهای 3 بعدی - عکسهای 3 بعدی, جرج بوش بعد از ریاست جمهوری چه می کند؟(+عکس), 7 ابزار بعد از راه اندازی وبلاگ, بخش در خواست ها ی مربوط به گوشی سامسونگ, دانلود تم برای گوشی i700 سامسونگ, برنامه های کاربردی برای گوشی های سامسونگ, برنامه انلاک و فلش رایگان تمام گوشیهای سامسونگ, گوشی I8910 سامسونگ وارد بازار تلفن همراه می شود, سامسونگ ،اولین موبایل-پروژکتور دنیا را ارائه می دهد, از گوشی‌های آینده سامسونگ، رایحه خوشی به مشام می‌رسد, کدهای مخفی گوشی های سامسونگ, عرضه چاپگر لیزری جدید سامسونگ مدل ML1660, دروغ های لیزری, مدار درب بازکن لیزری اتوماتیک, جزئیات دستیابی ایران به فناوری پیشرفته لیزری, محققان با استفاده از یک درمان لیزری جدید، صدای بیماران مبتلا به سرطان تارهای صوتی را, " جراحی لیزری چشم یا لیزیک " می تواند خشکی چشم، نور زننده و حتی تمایل به خودکشی را در, درمان لیزری سرطان حنجره به حفظ کیفیت صدا نیز کمک می‌کند, دانلود نرم افزار افکت لیزری صدا - AutoTune, کتاب اینیستا چاپ شد, مبانی چاپگرهای جوهر افشان, چاپ طرح روی سی دی cd, نامه شورانگیز چارلی چاپلین به دخترش؛ جرالدی, چاپ اسکناسهای 500 تومانی جدید با طرح ماهواره امید, نسخه چاپی ارسال به دوستان مقام معظم رهبری و دیدار نمایندگان ستادهای چهار نامزد, چاپ کردن نگاتیو عکس به وسیله Paint ویندوز, وصیت نامه چارلی چاپلین به دخترش, حل مشکل پرینت کردن رنگ مشکی, بررسی دلایل مختلف پاک شدن آفلاینهای دریافتی در یاهو مسنجر و حل این مشکل, سوالات در مورد پلاگینها و نصب پلاگینها - مشکلات و سوالات پوسته و قالب و دیگر مشکلات, حل مشکل ارسال فایلهای SIS در گوشی های تلفن همراه, پیغامهای خطا و مشکلات کوچک گوشی های نوکیا و راه های رفع آنها, حل مشکل ریست شدن گاه به گاه گوشی های سونی اریکسون, رفع مشکل تاریخ و ساعت SMS های دریافتی در گوشی های P1 و P990 و گوشی های مشابه, حل مشکل عدم ارسال SMSهای همراه اول در چند روز اخیر, دانلود آموزش رقص آذری به صورت مرحله ای, ساخت دو فولدر با نام یکسان در یک محل, حل مشکل ارسال فایلهای SIS در گوشی های تلفن همراه, حل مشکل ریست شدن گاه به گاه گوشی های سونی اریکسون, حل مشکل عدم ارسال SMSهای همراه اول در چند روز اخیر, تیتراژ برنامه محله بنده نواز, کافکا در ساحل, مهارت حل مسئله, چگونه ویندوزخود را قانونی کنیم؟, در خواست فدراسیون از فیفا؛با مچ بند به دستها چه کنیم؟!, چگونه جای مناسبی برای کارمند جدید تعیین کنیم؟, چگونه نوع نمایش پست را برای کاربران تحمیل کنیم!؟ (عمودی کردن مشخصات کاربر), چگونه فیفا 2006 را بهتر بازی کنیم؟, بیایید gta آنلاین بازی کنیم.., چه کنیم تا در زمستان لب هایمان ترک نخورد, چربی‌های صورت را چگونه آب کنیم؟, نگهداری حیوانات خانگی در کنار هم, نگهداری از موهای فر, همه چیز درباره نگهداری سگ, طریقه نگهداری گوشتهای چرخ کرده, نکاتی در خرید و نگهداری سبزیجات :, دانلود نرم افزارMy Photo ( برنامه نگهداری عکس های شخصی ) موبایل .جاوا, نگهداری جسد مادر به مدت سه سال در رختخواب!!, حفظ و نگهداری هر چه بهتر از CDها, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, 21روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در کمترین زمان, دانلود فیلم ایرانی وقتی همه خوابیم, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنید, ارسال 20 پیامک در روز (رایگان), کلیپ فلش سودیگیم - طراحی شده توسط خانم صنم, کمی طنز برای لبخند !, Fine Art Printing for Photographers: Exhibition Quality Prints with Inkjet Printers, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, اجرا کننده بازیهای سگا Sega بر روی کامپیوتر - فارسی, اس ام اس های جدید, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, اس ام اس های خنده دار, اسمس های اندیشه ساز, کاور آلبوم های ارجینال ماهسون, جهان های کوانتومی, MahsunKirmizigul Wallpapers - عکسهای ماهسون 1, مشکل در پرینتر "c4683", صرفه جویی در جوهر پرینتر به هنگام پرینت قسمتی از یک صفحه وب, 5 ترفند حیاتی برای دارندگان پرینتر رنگی, ترفندهایی مهم برای خریداری پرینتر, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, چهار ترفند کاربردی جهت بهینه سازی استفاده از پرینتر, چگونه رمز عبور admin را در ویندوز xp هک کنیم., چگونه بد سکتور را درست کنیم, چگونه LCD لپ تاپ روشنایی پیدا می کند؟, چگونه سایت یا وبلاگ خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید seo, خط میخی چگونه رمز گشایی شد, چگونه همه ی کامنت ها را بخوانیم, شبکه ی اجتماعی-چرا و چگونه..., چگونه پنکیک بپزیم ؟!, با کودک چگونه از مرگ صحبت کنیم؟, چگونه با پایان یافتن یک رابطه ی عاطفی برخورد کنیم؟, چگونه به مردان ،این بی احساس های احساساتی، کمک کنیم؟, چگونه ویندوزخود را قانونی کنیم؟, در خواست فدراسیون از فیفا؛با مچ بند به دستها چه کنیم؟!, چگونه جای مناسبی برای کارمند جدید تعیین کنیم؟, چگونه فیفا 2006 را بهتر بازی کنیم؟, چربی‌های صورت را چگونه آب کنیم؟, نگهداری حیوانات خانگی در کنار هم, نگهداری از موهای فر, همه چیز درباره نگهداری سگ, طریقه نگهداری گوشتهای چرخ کرده, نکاتی در خرید و نگهداری سبزیجات :, دانلود نرم افزارMy Photo ( برنامه نگهداری عکس های شخصی ) موبایل .جاوا, نگهداری جسد مادر به مدت سه سال در رختخواب!!, حفظ و نگهداری هر چه بهتر از CDها, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, 21روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در کمترین زمان, دانلود فیلم ایرانی وقتی همه خوابیم, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنید, ارسال 20 پیامک در روز (رایگان), کلیپ فلش سودیگیم - طراحی شده توسط خانم صنم, کمی طنز برای لبخند !, Fine Art Printing for Photographers: Exhibition Quality Prints with Inkjet Printers, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, اجرا کننده بازیهای سگا Sega بر روی کامپیوتر - فارسی, اس ام اس های جدید, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, اس ام اس های خنده دار, اسمس های اندیشه ساز, کاور آلبوم های ارجینال ماهسون, جهان های کوانتومی, MahsunKirmizigul Wallpapers - عکسهای ماهسون 1, مشکل در پرینتر "c4683", صرفه جویی در جوهر پرینتر به هنگام پرینت قسمتی از یک صفحه وب, 5 ترفند حیاتی برای دارندگان پرینتر رنگی, ترفندهایی مهم برای خریداری پرینتر, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, چهار ترفند کاربردی جهت بهینه سازی استفاده از پرینتر, چگونه رمز عبور admin را در ویندوز xp هک کنیم., چگونه بد سکتور را درست کنیم, چگونه LCD لپ تاپ روشنایی پیدا می کند؟, چگونه سایت یا وبلاگ خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید seo, خط میخی چگونه رمز گشایی شد, چگونه همه ی کامنت ها را بخوانیم, شبکه ی اجتماعی-چرا و چگونه..., چگونه پنکیک بپزیم ؟!, نکاتی برای خرید چابگر, نگهداری از چابگرها, اجرا کننده بازیهای سگا Sega بر روی کامپیوتر - فارسی, اس ام اس های جدید, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, اس ام اس های خنده دار, اسمس های اندیشه ساز, کاور آلبوم های ارجینال ماهسون, جهان های کوانتومی, MahsunKirmizigul Wallpapers - عکسهای ماهسون 1, ارزان‌ترین نت‌بوک جهان به بازار آمد, مجموعه ای از اصطلاحات رایج کوچه بازاری, رئال بازار انتقالات را بی ثبات کرد, بازار سکه و طلا داغ است, نرخ ارزهای‌خارجی و سکه دربازار تهران, کوتاه ازبازار نقل و انتقالات, گوشی I8910 سامسونگ وارد بازار تلفن همراه می شود, Gunesi Dordum به بازار آمد - لیست سینماها و زمان پخش, بخش در خواست ها ی مربوط به گوشی سامسونگ, دانلود تم برای گوشی i700 سامسونگ, برنامه های کاربردی برای گوشی های سامسونگ, برنامه انلاک و فلش رایگان تمام گوشیهای سامسونگ, گوشی I8910 سامسونگ وارد بازار تلفن همراه می شود, سامسونگ ،اولین موبایل-پروژکتور دنیا را ارائه می دهد, از گوشی‌های آینده سامسونگ، رایحه خوشی به مشام می‌رسد, کدهای مخفی گوشی های سامسونگ, دانلود کتاب الکترونیک پرینترهای لیزری چگونه کار می کنند؟, ترفندهایی برای پرینترهای جوهری, پرینترهای لیزری چطور کار می کنند؟, پرینترهای مدادی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, 21روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در کمترین زمان, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, ماهسون در یک نگاه -Mahsun Kirmizigul bir bakisda, ارسال 20 پیامک در روز (رایگان), در مورد فیلم جدید ماهسون Gunesi Gordum, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, Annem Annem - مادرم مادرم, در اکثر موارد منشأ اضطراب کودک از روابط اولیه کودک و والدین است, تازه‌ترین تحقیقات یک گروه از پژوهشگران فرانسوی نشان می‌دهد که انسان نماهای اولیه که ه, می توان در بسیاری از موارد به سادگی آلزایمر را در مراحل اولیه تشخیص داد, اصول اولیه و پیشرفته آرایشی زیباتر و طبیعی, کات اولیه زیرسازی آرایش و یک چهره بی عیب, مواد اولیه برای القاء عشق ...., کارکنان اولیه مایکروسافت, بستن آیدی قربانی به مدت 12 ساعت, و باز هم بیانیه ای دیگر از باشگاه بیانیه ها!, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ), عکس ماهسون با پسرش محمود, صرفه جویی در جوهر پرینتر به هنگام پرینت قسمتی از یک صفحه وب, 5 ترفند حیاتی برای دارندگان پرینتر رنگی, بهترین کدهای جاوا - کد دکمه ای برای پرینت از صفحه, ترفندهایی مهم برای خریداری پرینتر, حل مشکل پرینت کردن رنگ مشکی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, چهار ترفند کاربردی جهت بهینه سازی استفاده از پرینتر, اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور, محدودیت های ترافیکی 22 بهمن, خرید بدون محدودیت بلیت قطارهای نوروزی مشهد, پلاگین محدودیت ارسال ها برای شرکت در نظرسنجی Vote in Polls Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ها برای تغییر پروفایلProfile Change Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ایمیل Email Restriction, ایجاد محدودیت زمانی برای استفاده کاربران از ویندوز XP, صرفه جویی در مصرف باتری و بالا بردن عمر آن, سه راه مختلف جهت پی بردن به آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر, ده نکته مهم برای بالا بردن سرعت کامپیوتر شما, بالا بردن پیج رنک گوگل برای سایتها و وبلاگ ها, بالا بردن سرعت ویندوز XP با بهینه سازی مقدار L2 Cache پردازنده, بالا بردن سرعت پردازش اطلاعات در ویندوز XP با غیرفعال نمودن جلوه‏های بصری, بالا بردن صدای گوشی های سری N نوکیا با یک تنظیم ساده, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, طالع بینی رنگ - شخصیت دوست شما چیه؟, طالع بینی خواب, طالع بینی اسم, طالع بینی ازدواج, تقسیم کار بین بچه های انجمن, تفاوت میز کار دختــــــرا و پســـــرا ،جالبه حتما" ببین !, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, پر بیننده ترین عکس های 2008،از نگاه نشنال جئوگرافیک, بخش در خواست ها ی مربوط به گوشی سامسونگ, دانلود تم برای گوشی i700 سامسونگ, برنامه های کاربردی برای گوشی های سامسونگ, برنامه انلاک و فلش رایگان تمام گوشیهای سامسونگ, گوشی I8910 سامسونگ وارد بازار تلفن همراه می شود, سامسونگ ،اولین موبایل-پروژکتور دنیا را ارائه می دهد, از گوشی‌های آینده سامسونگ، رایحه خوشی به مشام می‌رسد, کدهای مخفی گوشی های سامسونگ, دانلود کتاب الکترونیک پرینترهای لیزری چگونه کار می کنند؟, ترفندهایی برای پرینترهای جوهری, پرینترهای لیزری چطور کار می کنند؟, پرینترهای مدادی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, 21روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در کمترین زمان, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, ماهسون در یک نگاه -Mahsun Kirmizigul bir bakisda, ارسال 20 پیامک در روز (رایگان), در مورد فیلم جدید ماهسون Gunesi Gordum, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, Annem Annem - مادرم مادرم, در اکثر موارد منشأ اضطراب کودک از روابط اولیه کودک و والدین است, تازه‌ترین تحقیقات یک گروه از پژوهشگران فرانسوی نشان می‌دهد که انسان نماهای اولیه که ه, می توان در بسیاری از موارد به سادگی آلزایمر را در مراحل اولیه تشخیص داد, اصول اولیه و پیشرفته آرایشی زیباتر و طبیعی, کات اولیه زیرسازی آرایش و یک چهره بی عیب, مواد اولیه برای القاء عشق ...., کارکنان اولیه مایکروسافت, بستن آیدی قربانی به مدت 12 ساعت, و باز هم بیانیه ای دیگر از باشگاه بیانیه ها!, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, هر جهان، یک حباب در میدان عظیم انرژی, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ), عکس ماهسون با پسرش محمود, صرفه جویی در جوهر پرینتر به هنگام پرینت قسمتی از یک صفحه وب, 5 ترفند حیاتی برای دارندگان پرینتر رنگی, بهترین کدهای جاوا - کد دکمه ای برای پرینت از صفحه, ترفندهایی مهم برای خریداری پرینتر, حل مشکل پرینت کردن رنگ مشکی, نحوه نگه داری از کارتیج پرینترهای Inkjet به شکل صحیح, خالی کردن کامل جوهر پرینترهای اپسون, چهار ترفند کاربردی جهت بهینه سازی استفاده از پرینتر, اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور, محدودیت های ترافیکی 22 بهمن, خرید بدون محدودیت بلیت قطارهای نوروزی مشهد, پلاگین محدودیت ارسال ها برای شرکت در نظرسنجی Vote in Polls Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ها برای تغییر پروفایلProfile Change Restrictions, پلاگین محدودیت ارسال ایمیل Email Restriction, ایجاد محدودیت زمانی برای استفاده کاربران از ویندوز XP, صرفه جویی در مصرف باتری و بالا بردن عمر آن, سه راه مختلف جهت پی بردن به آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر, ده نکته مهم برای بالا بردن سرعت کامپیوتر شما, بالا بردن پیج رنک گوگل برای سایتها و وبلاگ ها, بالا بردن سرعت ویندوز XP با بهینه سازی مقدار L2 Cache پردازنده, بالا بردن سرعت پردازش اطلاعات در ویندوز XP با غیرفعال نمودن جلوه‏های بصری, بالا بردن صدای گوشی های سری N نوکیا با یک تنظیم ساده, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, طالع بینی رنگ - شخصیت دوست شما چیه؟, طالع بینی خواب, طالع بینی اسم, طالع بینی ازدواج, تقسیم کار بین بچه های انجمن, تفاوت میز کار دختــــــرا و پســـــرا ،جالبه حتما" ببین !, از بین بردن ویروس کظم غیظ virus kazme gheyze, پر بیننده ترین عکس های 2008،از نگاه نشنال جئوگرافیک, مجموعه اشعار منتخب و زیبا از شاعران, عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است, Midi آهنگ Bu Sevda Bitmaz از ماهسون, در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون, اسمس های اندیشه ساز, دانلود آلبوم دینله از ماهسون ,mahsun kirmizigul Dinle free download, زندگینامه ماهسون از زبان خودش, زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی ),


  

مرکز تعمیر چاپگر اچ پی hpشرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنر

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

 

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید؟

 

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

 

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

 

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

 

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد6

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی پرینتر اینجا کلیک کنید  

 .برای دیدن و استفاده از اطلاعات فنی اسکنر اینجا کلیک کنید  

قبل از استفاده ، راهنمای سایت را مطالعه کنید

http://www.mahpa.com/

 

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است

 


از بین بردن محدودیت پرینت با کارتریج اولیه در پرینترهای سامسونگ

مدل‏های ML1640/1641/2240/2241 و MLT-D108S پرینترهای
سامسونگ از بهترین و مقرون به صرفه‏ترین پرینترهای بازار هستند. اما
دارندگان این نوع پرینترها پس از مدتی کار با آن به یک مشکل خاص
بر‏می‏خورند. پس از پرینت 2500 صفحه با کارتریج اولیه که همراه پرینتر
بوده است، پیغام Toner Exhausted نمایش داده می‏شود که به معنی خالی شدن
تونر است. در صورتی که مخزن کارتریج پر باشد باز هم این پیغام نمایان
می‏شود و این موضوع بدین معنی است که این پرینترها طوری ساخته شده‏اند که
شما مجبور باشید پس از پرینت 2500 صفحه ناچاراً یک کارتریج نو بخرید. در
خصوص کارتریج اولیه این پرینتر بایستی گفت که این کارتریج بر خلاف سایر
کارتریج‏ها چیپ ندارد بلکه چیپ بر روی برد اصلی پرینتر نصب شده است. با
این وجود در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی بپردازیم که با بهره‏گیری
از آن می‏توانید این محدودیت استفاده از کارتریج اولیه را از بین ببرید و
حتی تا ابد آن را شارژ کنید و از آن استفاده نمایید!

 

برای این کار آشنایی با الکترونیک در حد و اندازه درس حرفه و فن دوره راهنمایی لازم و کافی می‏باشد.

ابتدا پیش از هر کاری پرینتر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.
پس
از این کار بایستی پوشش پشتی پرینتر را باز نمایید. بدین منظور ابتدا دو
پیچی را که یکی سمت کابل USB و دیگری سمت کابل برق است را به وسیله پیچ
گوشتی باز نمایید. سپس زائده زیر دستگاه را با پیچ گوشتی جدا کنید.
بعد
از باز کردن کاور پشتی پرینتر و برداشتن آن، دو برد خواهید دید. بردی که
در سمت چپ قرار دارد و کابل برق به آن وصل میشود و برد دیگر که کابل USB
به آن متصل میگردد.
با برد سمت چپ که مربوط به مرکز تغذیه
پرینتر است به هیچ وجه کاری نداشته باشید. در نتیجه از دست زدن به آن جداً
خودداری کنید.
در نتیجه مستقیم به سراغ برد سمت راست بروید. بر روی این
برد یک چیپ بزرگ مرکزی به چشم می‏خورد و در کنار آن یک آی سی 8 پایه با
شماره 93c66‌ یا 93c66wp وجود دارد.
کاری که شما بایستی انجام دهید این
است که با دقت، پایه 1 و 4 این آی‏سی را با یک سیم به وسیله هویه به هم
لحیم کنید تا به هم متصل شوند.
در تصویر زیر، این چیپ پس از لحیم شدن به چشم می‏خورد:

از


با انجام این عمل، کار تمام شده است.
پوشش پشتی پرینتر را ببندید و پرینتر را به برق بزنید و روشن کنید.
جهت
اطمینان از انجام صحیح عملیات، دکمه‏ی روی پرینتر را به مدت 3 الی 4 ثانیه
نگاه دارید. پرینتر بر روی کاغد اطلاعاتی تحویلتان خواهد داد که که در
جلوی عبارات موجود در آن هیچ چیز به چشم نمیخورد. در صورتی که
اگر قبل از عملیات بالا، این پرینت را می‏گرفتید اطلاعات دقیقی از آمار و
ارقام در آن درج شده بود. این موضوع بدین معنی است که دیگر پرینتر امکان
شمارش کاغدهای پرینت شده یا میزان تونر را ندارد. در نتیجه دیگر کنترلی بر
روی محدودیت 2500 پرینت نیز نخواهد داشت. البته دقت داشته باشید که از این
پس بایستی خودتان هر از گاهی تونر را چک کنید تا از سطح آن اطلاع پیدا
کنید.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که دوست دارید از این ترفند استفاده کنید به هیچ وجه Firmware پرینتر خود را Update نکنید.
همچنین
همان طور که ذکر شد این ترفند تنها بر روی کارتریج اولیه یا به اصطلاح
Starter Cartridge جوابگو خواهد بود. کارتریجی که شما به صورت جدا خریداری
می‏نمایید خودش چیپ دارد.
از بین بردن این محدودیت به صورت نرم‏افزاری
امکان پذیر نیست. در نتیجه از تعمیرکارانی که ادعا می‏کنند به روش نرم
افزاری قصد حل این مشکل را دارند برحذر باشید.

 


  

شرکت مهپا مرکز تعمیر انواع پرینتر اچ پی ، کانن ، سامسونک و انواع اسکنرمرکز تعمیر چاپگر اچ پی hp

مرکز خدمات ماشین های اداری مهپا

زمانیکه چاپگر( پرینتر ) شما درست چاپ نمی گیرد  چه کاری باید انجام دهید؟

ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تماس با ما داشته باشید و از 25 سال تجربه ما استفاده نمائید

تلفن شرکت مهپا  : 88814355 - 09351014461

سایت شرکت مهپا : www.mahpa.com

آدرس : تهران - خیابان ایرانشهر جنوبی - روبروی دفتر پست - ساختمان 16 - طبقه سوم - واحد 6

شرکت مهپا مرکز تعمیر چاپگر آماده دادن مشاوره و رفع مشکلات پرینتر شما است


معرفی کارتریج پرینترهای لیزری اچ پی 

وقتی شما یک پرینتر در اختیار دارید که به هر علتی ،کارتریج روی پرینتر شما نصب نیست و شما می خواهید پرینتر خود را راه اندازی کنید اولین چیزی که شما باید از آن اطلاع پیدا کنید این است که بدانید چه کارتریجی باید روی این دستگاه نصب گردد .
فهرست زیر به شما کمک می کند که بدانید چه کارتریجی برای راه اندازی پرینتر خود نیاز دارید .
البته اگر شما کارتریجی هم در اختیار داشته باشید و بخواهید بدانید این کارتریج برای چه پرینتر و یا پرینترهای مورد استفاده قرار می گیرد ، باز هم این فهرست می تواند برای شما مفید باشد .
البته استفاده از این فهرست به شکل زیر می تواند برای شما مشکل است و شما می توانید مدل پرینتر خود را در قسمت جستجوی سایت مهپا وارد کرده و بعد نتیجه جستجو را مشاهده کنید ، وقتی در نتیجه جستجو پرینتر شما وجود داشت، با کلیک روی قسمتی که نام کامل پرینتر را نشان می دهد ، به بخش توضیحات مربوط به پرینتر مورد نطر خود رفته ، و با بازدید قسمت کارتریج ، مشاهده کنید که چه کارتریجی نیاز دارید .
البته بعد از وارد شدن تمامی کارتریج ها در سایت در قسمت توضیح هر کارتریج می توانید بدانید که کارتریج در اختیار شما برای چه پرینتر های کار برد دارد .

Part #

Deion

Product Compatibility
92274A
HP LaserJet 92274A Print Cartridge HP LJ 4L/4ML/4P/4MP

92298A-X
print cartridge HP LaserJet 4, 4M, 4M, 4M Plus, HP LJ 5, 5M, 5N Series Printers

C3900A
print cartridge LaserJet 4V, 4MV Series printers
C3903A-F

print cartridge HP LaserJet 5mp, 5p, HP LJ 6mp, 6p Series Printers

C3906A-F
print cartridge HP LaserJet 3100, 3150, HP LJ 5L, 6L Series Printers

C3909A-X
print cartridge HP LaserJet 5si, 5si Mopier, HP LJ 8000, 8000 mfp Series , HP LJ Mopier 240

C4092A
print cartridge HP LaserJet 1100, HP LJ 3200 Series Printers

C4096A-AC
print cartridge HP LaserJet 2100, HP LJ 2200 Series Printers

C4127A-D-X-XC
print cartridge HP LaserJet 4000, HP LJ 4050 Series Printers

C4129X
print cartridge HP LaserJet 5000, HP LJ 5100 Series Printers

C4149A
black print cartridge HP LaserJet 8500, 8550 Printers, HP LJ 8550 MFP Series

C4150A
HP Color LaserJet C4150A Cyan Print Cartridge HP LaserJet 8500, 8550 Printers, HP LJ 8550 MFP Series

C4151A
HP Color LaserJet C4151A Magenta Print Cartridge HP LaserJet 8500, 8550 Printers, HP LJ 8550 MFP Series

C4152A
HP Color LaserJet C4152A Yellow Print Cartridge HP LaserJet 8500, 8550 Printers, HP LJ 8550 MFP Series

C4153A
imaging drum cartridge Color LaserJet 8500, 8550, 8550 MFP Series

C4182X-XC
print cartridge HP LaserJet 8100 Series MFPs, HP LaserJet 8100 Series Printer, HP LaserJet 8150 Series MFP, HP LaserJet 8150 Series MFP, HP LaserJet Mopier 320 Printer

C4191A
black print cartridge Color LaserJet 4500 and 4550 Series printers

C4192A
HP Color LaserJet C4192A Cyan Print Cartridge HP Color LaserJet 4500 Printer, HP Color LaserJet 4550 Printer

C4193A
HP Color LaserJet C4193A Magenta Print Cartridge HP Color LaserJet 4500 Printer, HP Color LaserJet 4550 Printer

C4194A
HP Color LaserJet C4194A Yellow Print Cartridge HP Color LaserJet 4500 Printer, HP Color LaserJet 4550 Printer

C7115A-X
print cartridge HP LaserJet 1000 Series Printers, HP LaserJet 1200 Series Printers, HP LaserJet 3300 Series Printers

C8061A-D-X-XC
print cartridge HP LaserJet 4100 Series MFP, HP LaserJet 4100 Series Printers

C8543X-XC
print cartridge HP LaserJet 9000 Series MFP, HP LaserJet 9000 Series Printers, HP LaserJet 9040 Series MFP, HP LaserJet 9040 Series Printers, HP LaserJet 9050 Series MFP, HP LaserJet 9050 Series Printers

C8550A
HP Color LaserJet Black Print Cartridge HP CLJ 9500 Series MFP, HP Color LaserJet 9500 Printer

C8551A
HP Color LaserJet C8551A Cyan Print Cartridge HP CLJ 9500 Series MFP, HP Color LaserJet 9500 Printer

C8552A
HP Color LaserJet C8552A Yellow Print Cartridge HP CLJ 9500 Series MFP, HP Color LaserJet 9500 Printer

C8553A
HP Color LaserJet C8553 Magenta Print Cartridge HP CLJ 9500 Series MFP, HP Color LaserJet 9500 Printer

C9700A
HP Color LaserJet C9700A Black Print Cartridge HP CLJ 1500 Printer, HP CLJ 2500 Printer

C9701A
cyan print cartridge Color LaserJet 1500 and 2500 Series printers

C9702A
yellow print cartridge Color LaserJet 1500 and 2500 Series printers

C9703A
magenta print cartridge Color LaserJet 1500 and 2500 Series
printers

C9720A-AD
black print cartridge Color LaserJet 4600, 4610 and 4650 Series printers

C9721A
cyan print cartridge Color LaserJet 4600, 4610 and 4650 Series printers

C9722A
yellow print cartridge Color LaserJet 4600, 4610 and 4650 Series printers

C9723A
magenta print cartridge Color LaserJet 4600, 4610 and 4650 Series printers

C9730A
black print cartridge Color LaserJet 5500, 5550 Series printers

C9731A
cyan print cartridge Color LaserJet 5500, 5550 Series printers

C9732A
yellow print cartridge Color LaserJet 5500, 5550 Series printers

C9733A
magenta print cartridge Color LaserJet 5500, 5550 Series printers

CB380A-AC
HP Color LaserJet CB380A-AC Black Print Cartridge HP CLJ CP6015 Series Printer

CB381A-AC
HP Color LaserJet CB381A-AC Cyan Print Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer

CB382A-AC
HP Color LaserJet CB382A-AC Yellow Print Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer

CB383A-AC
HP Color LaserJet CB383A-AC Magenta Print Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer

CB384A
HP Color LaserJet CB384A Imaging Drum Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer, HP Color LaserJet CM6040 MFP

CB385A
HP Color LaserJet CB385A Image Drum Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer, HP Color LaserJet CM6040 MFP

CB386A
HP Color LaserJet CB386A Image Drum Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer, HP Color LaserJet CM6040 MFP
CB387A

HP Color LaserJet CB387A Image Drum Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP, HP CLJ CP6015 Series Printer, HP Color LaserJet CM6040 MFP
CB390A-AC

HP Color LaserJet CB390A-AC Black Print Cartridge HP CLJ CM6030 Series MFP, HP CLJ CM6040 Series MFP

CB400A
black print cartridge Color LaserJet CP4005 Series printers

CB401A
cyan print cartridge Color LaserJet CP4005 Series printers

CB402A
yellow print cartridge Color LaserJet CP4005 Series printers

CB403A
magenta print cartridge Color LaserJet CP4005 Series printers

CB435A-AD
print cartridge HP LaserJet P1005 Series Printer, HP LaserJet P1005 Series Printer, HP LaserJet P1006 Series Printer, HP LJ P1006 Series

CB436A-AD
print cartridge HP LaserJet M1120 Series MFP, HP LaserJet M1120/M1522 MFP, HP LaserJet M1522 Series MFP, HP LaserJet P1505 Series, HP LaserJet P1505 Series Printer

CB540A
black print cartridge Color LaserJet CP1500, CM1300, and CP1200 Series printers

CB541A
HP Color LaserJet Cyan Print Cartridge HP Color LaserJet CM1312 MFP, HP Color LaserJet CP1215 Printer, HP Color LaserJet CP1515n Printe, HP Color LaserJet CP1518n Printe

CB542A
HP Color LaserJet CB542A Yellow Print Cartridge HP Color LaserJet CM1312 MFP, HP Color LaserJet CP1215 Printer, HP Color LaserJet CP1515n Printe, HP Color LaserJet CP1518n Printe

CB543A
HP Color LaserJet CB543A Magenta Print Cartridge HP Color LaserJet CM1312 MFP, HP Color LaserJet CP1215 Printer, HP Color LaserJet CP1515n Printe, HP Color LaserJet CP1518n Printe

CC364A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet P4014, HP LaserJet P4014 Series Printer, HP LaserJet P4015, HP LaserJet P4015 Series Printer, HP LaserJet P4515, HP LaserJet P4515 Series Printer

CC388A-AD
print cartridge HP LaserJet Pro M1136 Series, HP LaserJet Pro M1213 Series, HP LaserJet Pro M1216 Series , HP LJ P1007/P1008 Series

CC530A-AD
black print cartridge HP Color LaserJet CP2025 Series and CM2320 MFP Series printers

CC531A
cyan print cartridge HP Color LaserJet CP2025 Series and CM2320 MFP Series printers

CC532A
yellow print cartridge HP Color LaserJet CP2025 Series and CM2320 MFP Series printers

CC533A
magenta print cartridge HP Color LaserJet CP2025 Series and CM2320 MFP Series printers

CD640C
print cartridge HP LaserJet M5039 MFP Series

CE250A-X
HP Color LaserJet CE250A-X Black Print Cartridge HP CLJ CM3530 Series Printer

CE251A
cyan print cartridge HP CLJ CM3530 Series Printer, HP CLJ CP3525 Series Printer, HP LaserJet CM3530 Series

CE252A
yellow print cartridge HP CLJ CM3530 Series Printer, HP CLJ CP3525 Series Printer, HP LaserJet CM3530 Series

CE253A
magenta print cartridge HP CLJ CM3530 Series Printer, HP LaserJet CM3530 Series

CE255A-X-XC-XD
HP LaserJet CE255A-X-XC-XD Print Cartridge HP LaserJet P3015 Series Printer

CE260A-X-XC
HP Color LaserJet CE260A-X-XC Black Print Cartridge HP CLJ CM4540 MFP, HP CLJ CP4025 Printer, HP CLJ CP4525 Printer, HP CLJ CP4525m

CE261A-AC
HP Color LaserJet CE261A-AC Cyan Print Cartridge HP CLJ CP4025 Printer, HP CLJ CP4525 Printer, HP CLJ CP4525m

CE262A-AC
HP Color LaserJet CE262A-AC Yellow Print Cartridge HP CLJ CP4025 Printer, HP CLJ CP4525 Printer, HP CLJ CP4525m

CE263A-AC
HP Color LaserJet CE263A-AC Magenta Print Cartridge HP CLJ CP4025 Printer, HP CLJ CP4525 Printer, HP CLJ CP4525m

CE264X-XC
HP Color LaserJet CE264X-XC Black Print Cartridge HP CLJ CM4540 MFP

CE266C
print cartridge HP LaserJet M9050 Series MFP

CE267C
print cartridge HP LaserJet M4349 Series MFP

CE270A
HP Color LaserJet CE270A Black Print Cartridge HP CLJ CP5525 Printer

CE271A
Cyan print cartridge HP CLJ CP5525 Printer

CE272A
Yellow print cartridge HP CLJ CP5525 Printer

CE273A
Magenta print artridge HP CLJ CP5525 Printer

CE278A
print cartridge HP LJ Pro M1536 Printer Series, HP LJ Pro P1566, HP LJ Pro P1606

CE285A
print cartridge HP LJ P1102, HP LJ Pro M1212, HP LJ Pro M1214 Series, HP LJ Pro M1217, LJ Pro M1132

CE301C
cyan print cartridge HP Color LaserJet CM6049f MFP Series

CE302C
yellow print cartridge HP Color LaserJet CM6049f MFP Series

CE303C
magenta print cartridge HP Color LaserJet CM6049f MFP Series

CE304C
HP Color LaserJet CE304C Imaging Drum Cartridge HP Color LaserJet CM6049 MFP Ser

CE305C
HP Color LaserJet CE305C Imaging Drum Cartridge HP Color LaserJet CM6049 MFP Ser

CE306C
HP Color LaserJet CE306C Imaging Drum Cartridge HP Color LaserJet CM6049 MFP Ser

CE307C
HP Color LaserJet CE307C Imaging Drum Cartridge HP Color LaserJet CM6049 MFP Ser

CE310A
HP Color LaserJet CE310A Black Print Cartridge HP Color LJ Pro 100 MFP, HP LaserJet Pro 200 Color MFP, HP LJ Pro CP1025 Printer Series

CE311A
HP Color LaserJet CE311A Cyan Print Cartridge HP Color LJ Pro 100 MFP, HP LaserJet Pro 200 Color MFP, HP LJ Pro CP1025 Printer Series

CE312A
HP Color LaserJet CE312A Yellow Print Cartridge HP Color LJ Pro 100 MFP, HP LaserJet Pro 200 Color MFP, HP LJ Pro CP1025 Printer Series

CE313A
HP Color LaserJet CE313A Magenta Print Cartridge HP Color LJ Pro 100 MFP, HP LaserJet Pro 200 Color MFP, HP LJ Pro CP1025 Printer Series

CE320A
black print cartridge HP LJ Pro CM1415 Printer Series, HP LJ Pro CP1525 Printer Series

CE321A
HP Color LaserJet CE321A Cyan Print Cartridge HP Color LaserJet Pro CM1415 MFP, HP Color LaserJet Pro CP1525 Pri, HP LJ Pro CM1415 Printer Series, HP LJ Pro CP1525 Printer Series

CE322A
HP Color LaserJet CE322A Yellow Print Cartridge HP Color LaserJet Pro CM1415 MFP, HP Color LaserJet Pro CP1525 Pri, HP LJ Pro CM1415 Printer Series, HP LJ Pro CP1525 Printer Series

CE323A
HP Color LaserJet CE323A Magenta Print Cartridge HP Color LaserJet Pro CM1415 MFP, HP Color LaserJet Pro CP1525 Pri, HP LJ Pro CM1415 Printer Series, HP LJ Pro CP1525 Printer Series, HP LJ Pro CP1525 Printer Series

CE390A-X-XC
HP LaserJet Print Cartridge CE390A-X-XC HP LaserJet M4555 MFP, HP LJ Entrprise 600 M601pntr, HP LJ Entrprise 600 M602pntr, HP LJ Entrprise 600 M603pntr

CE400A-X
HP Color LaserJet CE400A-X Black Print Cartridge HP LJ Entrprise 500 Clr M551pntr

CE401A
HP Color LaserJet CE401A Cyan Print Cartridge HP LJ Entrprise 500 Clr M551pntr

CE402A
HP Color LaserJet CE402A Yellow Print Cartridge HP LJ Entrprise 500 Clr M551pntr

CE403A
HP Color LaserJet CE403A Magenta Print Cartridge HP LJ Entrprise 500 Clr M551pntr

CE505A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet P2055 Series Printer

CE640C
print cartridge HP LaserJet M5035 Series MFP

CE740A
HP Color LaserJet CE740A Black Print Cartridge HP Color LaserJet
CP5225 Priter

CE741A
cyan print cartridge HP Color LaserJet CP5225 Series Printer

CE742A
yellow print cartridge HP Color LaserJet CP5225 Series Printer

CE743A
magenta print cartridge HP Color LaserJet CP5225 Series Printer

CE830C
black print cartridge HP Color LaserJet CM6049f MFP Series

CF031A-AC
Cyan print cartridge HP CLJ CM4540 MFP

CF032A-AC
Yello print cartridge HP CLJ CM4540 MFP

CF033A-AC
Magenta print cartridge HP CLJ CM4540 MFP

E4Q0KC
developer LaserJet 9055 and 9065 MFP Series

E4SKKC
drum LaserJet 9055 and 9065 MFP Series

E5A5KC
developer LaserJet 9085 MFP Series

E5EYKC
drum LaserJet 9085 MFP Series

E60FKC
yellow developer LaserJet 9550 MFP Series

E7BAKC
magenta developer LaserJet 9850 Series MFP

E7FSKC
cyan developer LaserJet 9850 Series MFP

E7HPKC
drum LaserJet 9850 Series MFP

FBD6KC
black developer LaserJet 9850 Series MFP

Q1338A-AC-D
print cartridge HP LaserJet 4200 Series Printers, HP LaserJet 4220 Series Printers

Q1339A
print cartridge HP LaserJet 4300 Series Printers

Q2610A-D-AC
print cartridge HP LaserJet 2300 Series Printers

Q2612A-L-AD
print cartridge HP LaserJet 1005 Series Printer, HP LaserJet 1010 Series Printer, HP LaserJet 1012 Series Printer, HP LaserJet 1015 Series Printer, HP LaserJet 1018 Series Printer, HP LaserJet 1020 Plus Series , HP LaserJet 1022 Series Printer, HP LaserJet 1300 Series Printer, HP LaserJet 3015 Series Printer, HP LaserJet 3020 Series Printer, HP LaserJet 3050 Series Printer, HP LaserJet 3052 Series Printer, HP LaserJet 3055 Series Printer, HP LaserJet M1319 MFP

Q2613A-X
print cartridge HP laserjet 1300

Q2624A-X
print cartridge HP LaserJet 1150 Series Printer

Q2670A
black print cartridge Color LaserJet 3500, 3550, 3700 Series printers

Q2671A
cyan print cartridge Color LaserJet 3500, 3550 Series printers

Q2672A
HP Color LaserJet Q2672A Yellow Print Cartridge HP Color LaserJet 3500 Printer, HP Color LaserJet 3550 Printer

Q2673A
magenta print cartridge Color LaserJet 3500, 3550 Series printers

Q2681A
cyan print cartridge Color LaserJet 3700 Series printers

Q2682A
HP Color LaserJet Q2682A Yellow Print Cartridge HP Color LaserJet 3700 printer

Q2683A
magenta print cartridge Color LaserJet 3700 Series printers

Q3681C
toner LaserJet 9055 and 9065 MFP Series

Q3682C
toner LaserJet 9055 and 9065 MFP Series

Q3683C
toner LaserJet 9055 and 9065 MFP Series

Q3960A
HP Color LaserJet Q3960A Black Print Cartridge HP Color LaserJet 2550 Printer, HP Color LaserJet 2820 Printer , HP Color LaserJet 2840 Printer

Q3961A
cyan print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q3962A
yellow print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q3963A
magenta print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q3971A
cyan print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q3972A
yellow print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q3973A
magenta print cartridge Color LaserJet 2550, 2800 Series printers

Q5701C
toner LaserJet 9085 MFP Series

Q5702C
toner LaserJet 9085 MFP Series

Q5703C
toner LaserJet 9085 MFP Series

Q5920C
black toner LaserJet Color 9850 MFP Series

Q5921C
cyan toner LaserJet Color 9850 MFP Series

Q5922C
yellow toner LaserJet Color 9850 MFP Series

Q5923C
magenta toner LaserJet Color 9850 MFP Series

Q5942A-X-XC-XD
print cartridge None

Q5945A-AC
print cartridge HP LaserJet M4345, HP LaserJet M4345 Series MFP, HP LJ 4345 Series MFP

Q5949A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet 1160 Series Printer, HP LaserJet 1320 Series Printer, HP LaserJet 3390 Series Printer, HP LaserJet 3392 Series Printer

Q5950A
black print cartridge Color LaserJet 4700 Series printer

Q5951A
cyan print cartridge Color LaserJet 4700 Series printer

Q5952A
yellow print cartridge Color LaserJet 4700 Series printer

Q5953A
magenta print cartridge Color LaserJet 4700 Series printer

Q6000A-AD
HP Color LaserJet Q6000A-AD Black Print Cartridge HP Color LaserJet 1600 Printer, HP Color LaserJet 2600 Printer, HP Color LaserJet 2605 Printer, HP Color LaserJet CM1015 MFP, HP Color LaserJet CM1017 MFP

Q6001A
cyan print cartridge Color LaserJet CM1015 MFP, CM1017 MFP, 1600, 2600, 2605 Series printers

Q6002A
yellow print cartridge Color LaserJet CM1015 MFP, CM1017 MFP, 1600, 2600, 2605 Series printers

Q6003A
HP Color LaserJet Q6003A Magenta Print Cartridge HP Color LaserJet 1600 Printer, HP Color LaserJet 2600 Printer, HP Color LaserJet 2605 Printer, HP Color LaserJet CM1015 MFP, HP Color LaserJet CM1017 MFP

Q6460A-AC
HP Color LaserJet Q6460A-AC Black Print Cartridge HP CLJ 4730 Series MFP, HP CLJ CM4730 Series MFP

Q6461A-AC
HP Color LaserJet Q6461A-AC Cyan Print Cartridge HP CLJ 4730 Series MFP, HP CLJ CM4730 Series MFP

Q6462A-AC
HP Color LaserJet Q6462A-AC Yellow Print Cartridge HP CLJ 4730 Series MFP, HP CLJ CM4730 Series MFP

Q6463A-AC
HP Color LaserJet Q6463A-AC Magenta Print Cartridge HP CLJ 4730 Series MFP, HP CLJ CM4730 Series MFP

Q6470A
black print cartridge Color LaserJet CP3505, 3600, 3800 Series printers

Q6471A
cyan print cartridge Color LaserJet 3600 Series printers

Q6472A
yellow print cartridge Color LaserJet 3600 Series printers

Q6473A
magenta print cartridge Color LaserJet 3600 Series printers

Q6511A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet 2410 Series Printer, HP LaserJet 2420 Series Printer, HP LaserJet 2430 Series Printer

Q7516A-AC
print cartridge HP LaserJet 5200 Series Printers

Q7551A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet 3005 Series Printer, HP LaserJet 3035 Series MFP, HP LaserJet M3027 Series MFP

Q7553A-X-XC-XD
print cartridge HP LaserJet M2727 Series MFP, HP LaserJet P2014 Series Printer, HP LaserJet P2015 Series Printer

Q7560A
black print cartridge Color LaserJet 2700, 3000 Series printers

Q7561A
cyan print cartridge Color LaserJet 2700, 3000 Series printers

Q7562A
yellow print cartridge Color LaserJet 2700, 3000 Series printers

Q7563A
magenta print cartridge Color LaserJet 2700, 3000 Series printers

Q7570A-AC
print cartridge HP LaserJet 5025 Series MFP, HP LaserJet 5035 Series MFP, HP LaserJet M5025, HP LaserJet M5035 Series MFP, HP LJ M5025, M5035 MFP Series

Q7581A
cyan print cartridge Color LaserJet CP3505, 3800 Series printers

Q7582A
yellow print cartridge Color LaserJet CP3505, 3800 Series printers

Q7583A
magenta print cartridge Color LaserJet CP3505, 3800 Series printers

HP Icon


  
+ کلیه مطالب این کانال ار کانالهای دیگر جمع آوری شده است و هدف استفاده مطالب بصورت یکجا برای شما عزیزان می باشد 90 فایل فارسی آموزش زبان نصرت https://t.me/amozesh_zaban_english_usa/6630 پست اول کانال: https://t.me/amozesh_zaban_english_usa/1
+ " هیچگاه " فراموش نکنیم کههیچکس بر دیگری برتری ندارد ،مــــــــگر به " فهم وشعور " ..مــــــــگر به " درک و ادب " ... آدمی فقط در یک صورت حق دارد به دیگران از بالا نگاه کند، و آن هنگامی است که بخواهد دست کسی را که بر زمین افتاده بگیرد و او را بلند کند! و این قـــــــدرت تو نیست ؛این " انسانیت" است...


+ آموزش نصب درایور بصورت دستی : ابتدا وارد منوی استارت شده, سپس برروی MyComputer ( در ویندوز 7 عبارت Computer ) کلیک راست کنید و گزینه Manage را انتخاب کنید, در پنجره باز شده برروی Device Manager کلیک کنید و در پنجره باز شده روی نام قطعه مورد نظر خود کلیک راست کرده و روی گزینه Update… کلیک کنید و در پنجره باز شده روی گزینه Browse My Computer …. کلیک کنید در پنجره باز شده روی گزینه Browse کلیک کنید


+ فکر میکنید شرح لازم دارد ؟
+ عذرخواهی سامسونگ به خاطر انتشار بدون مجوز یک عکس سامسونگ، با انتشار عکسی تبلیغاتی، بدون توجه به حق مالکیت معنوی اثر (Copyright) خود را در شرایط ناخوشایندی قرار داده است. این مسأله به خاطر عدم توجه به قانون کپی‌رایت سامسونگ را خجالت زده نکرده است؛ بلکه عکس منتشر شده، با یک دوربین نیکون گرفته شده است. به گزارش سافت‌گذر به نقل از زومیت؛ سروصدای این عکس زمانی بلند شد که دنی سانتوس دوم
+ HTC تبلت‌های R7 و R12 را با ویندوز RT، در سه ماهه سوم امسال رونمایی می‌کند تقریباً اواخر سال میلادی گذشته بود (مهرماه 91) که شنیده‌ها حکایت از تمرکز HTC برای تولید تبلت‌های ویندوزی 7 و 12 داشتند. یک ماه و نیم پیش نیز منبع دیگری، این شنیده‌ها را تأیید کرد و در حال حاضر ما جزئیات بیشتری از این تبلت‌ها را در اختیار داریم. البته به یاد داشته باشید که اطلاعات جدید فقط از سوی یک منبع به دست ما رسیده
+ مایکروسافت دوباره رقیب اپل می‌شود این روزها جنگ رقابتی در بازار دستگاه‌های دیجیتال هوشمند و به خصوص تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند شکل جدی‌تری به خودش گرفته است و به این ترتیب شرکت‌های تولید کننده را درگیر کرده است. در حالی که در سال‌های اخیر دو شرکت اپل و سامسونگ در بازار این محصولات به عنوان رقبای سرسخت یکدیگر شناخته می‌شوند،
+ زیبایی های جهان به روایت تصویر
+ + زیبایی های جهان به روایت تصویر
+ زیبایی های جهان به روایت تصویر
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ            
           مرکز تعمیر چاپگر و اسکنر و راهنمای دانلود درایور و برنامه

داغ کن - کلوب دات کام